İçeriğe Yönlendir

Jeep Liberty 3.7 Hakkında

Temel Akyürek

Recommended Posts

Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Benzinli arabanın katalizörü dolmaz yaa. Neden dolsun ki. Tertemiz yakıt

doluyor neden dolmasın. en çok lpg dolduruyor ama.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

en çok lpg dolduruyor ama.

ses etme onun izahı imkansız , ikna ol kabullen

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Doğan Arşiray yazdı:

doluyor neden dolmasın. en çok lpg dolduruyor ama.

Çağlar Bayur yazdı:

ses etme onun izahı imkansız , ikna ol kabullen

Beyaz kurum :rolleyes:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Temel Akyürek
(düzenlendi)

Mevcut oksijen sensörleri tamamen gittiği için yanıltıcı taksakta beyinden arızayı silemeyiz ve dolayısıyla arıza lambası sönmez dediler. Yanıltıcı takınca gaz sensörü işlevini yerine sağlıklı bir şekilde getiriyor mu asıl sorum bu? Çünkü getirmeyecekse ben bir tane çıkma gaz sensörünü takıp arıza lambasını söndürüp benim eski bozukları yanıltıcıyla beraber takıp geçerim dedim ama bilemedim.

tarihinde Temel Akyürek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Temel Akyürek

Hemen bir sorun daha danışayım. Araçtra kriko çıkmadı. İzeltaş 4lü anahtarım var. Fakat hangi krikodan almalıyım bu kadar yüksek araca? 2 ton şişe krikonun altına takozla mı idare edeyim? Yoksa bu tarz araçlara özel bir kriko var mı önerebileceğiniz??

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Temel Akyürek yazdı:

Hemen bir sorun daha danışayım. Araçtra kriko çıkmadı. İzeltaş 4lü anahtarım var. Fakat hangi krikodan almalıyım bu kadar yüksek araca? 2 ton şişe krikonun altına takozla mı idare edeyim? Yoksa bu tarz araçlara özel bir kriko var mı önerebileceğiniz??

Arka koltuk altında olacak kriko, bagajda değildir. Orjinali de şişe kriko ama altına kaldırım taşı vs koymak gerekiyordu hatırladığım kadarıyla. Sol ayak boşluğunun olduğu yerdeydi yanlış bilmiyorsam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Temel Akyürek yazdı:

yüksek araçlarda genelde aşağıdaki ürün ve benzerleri tercih ediliyor

https://www.offroadaksesuar.com/urun/mxo-hi-jack-48

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Temel Akyürek yazdı:

Mevcut oksijen sensörleri tamamen gittiği için yanıltıcı taksakta beyinden arızayı silemeyiz ve dolayısıyla arıza lambası sönmez dediler. Yanıltıcı takınca gaz sensörü işlevini yerine sağlıklı bir şekilde getiriyor mu asıl sorum bu? Çünkü getirmeyecekse ben bir tane çıkma gaz sensörünü takıp arıza lambasını söndürüp benim eski bozukları yanıltıcıyla beraber takıp geçerim dedim ama bilemedim.

Kat öncesi sensörün sağlam olması lazım. Kat sonrası sensör yanıltıcı ile bı ihtimal atlatılır ama arızalı ise emin değilim. Ben kat iptalini öyle çözmüştüm, bide bı sensörün yeri sıkıntılı idi kat sonrası yanıltıcı takmak zor oluyor 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Temel Akyürek
Cem Işık yazdı:

Arka koltuk altında olacak kriko, bagajda değildir. Orjinali de şişe kriko ama altına kaldırım taşı vs koymak gerekiyordu hatırladığım kadarıyla. Sol ayak boşluğunun olduğu yerdeydi yanlış bilmiyorsam. 

Arka koltukların gözle görülen hiçbir yerinden çıkmadı. koltuklar kalkıyorsa ya da ayak koyma yerleri kalkıyorsa bilemem. Öyleyse ona göre kaldırmayı deneyeceğim.

Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

yüksek araçlarda genelde aşağıdaki ürün ve benzerleri tercih ediliyor

https://www.offroadaksesuar.com/urun/mxo-hi-jack-48

Bunlar çok para usta abi ya.

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Kat öncesi sensörün sağlam olması lazım. Kat sonrası sensör yanıltıcı ile bı ihtimal atlatılır ama arızalı ise emin değilim. Ben kat iptalini öyle çözmüştüm, bide bı sensörün yeri sıkıntılı idi kat sonrası yanıltıcı takmak zor oluyor 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Temel Akyürek yazdı:

Arka koltukların gözle görülen hiçbir yerinden çıkmadı. koltuklar kalkıyorsa ya da ayak koyma yerleri kalkıyorsa bilemem. Öyleyse ona göre kaldırmayı deneyeceğim.

Koltuğun minder kısmının altında zemine vida ile sabitlenmiş şekilde idi benimki fabrikasyon. Sol arka minder altı zeminde idi. 

Yorum bağlantısı
Temel Akyürek
Cem Işık yazdı:

Koltuğun minder kısmının altında zemine vida ile sabitlenmiş şekilde idi benimki fabrikasyon. Sol arka minder altı zeminde idi. 

Maalesef asla bulamadım.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Sensörü sok bir sıra bağ teli sar geri tak..

Hijack işine yaramaz. Kaldiramazsin ona aparat lazım

Arka sağ koltuk altında yoksa yeni bir tane alın. Ama araçta yükseltme var ise kriko altına 10 cm tahta takoz ayarlayın 😉

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ertan Çabuk yazdı:

Arka sağ koltuk altında yoksa yeni bir tane alın. Ama araçta yükseltme var ise kriko altına 10 cm tahta takoz ayarlayın 😉

Sen arabada takoz mu taşıyorsun :)

Gerçi takoz yoksa da arazide keserle yaparsın sen :)

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ali Gök yazdı:

bence hiç gerek yok kj nin lastiği  patlasa değişemez kimse :D 

Bel fıtığı ameliyatı olmamın üstünden 1 hafta geçmişti bastonla yürüyüşe çıktım, benim kj'nin yanından geçerken ..........'in biri lastiğe birşey saplamış , fıssss diye havası iniyor. Daha 1-2 dakikalık olay yani.  Yakalasam o bastonu sokacaktım gözüne. O sakat belle değiştirmiştim lastiği :) 

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Cem Işık yazdı:

Bel fıtığı ameliyatı olmamın üstünden 1 hafta geçmişti bastonla yürüyüşe çıktım, benim kj'nin yanından geçerken ..........'in biri lastiğe birşey saplamış , fıssss diye havası iniyor. Daha 1-2 dakikalık olay yani.  Yakalasam o bastonu sokacaktım gözüne. O sakat belle değiştirmiştim lastiği :) 

gözüne... mm tabi.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Doğan Arşiray yazdı:

gözüne... mm tabi.

Göz aynadır, göz nurdur, o dediğinin nuru olmaz. (devekuşu kabare repliğidir, tevellütü yetenler bilebilir)😅

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sen arabada takoz mu taşıyorsun :)

Gerçi takoz yoksa da arazide keserle yaparsın sen :)

Şehir içinde hayır ama uzun yola çıkacağım zaman evet. Hijack te var ama takoz kolay. Hijack zahmetli...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Şekilde ne demek istediğim gösteriliyor. Altında 7cm tahta olmasına rağmen ve kriko neredeyse Max çalışma yüksekliğine gelmiş iken, arka teker azicik yerden kesiliyor. 2,5" arb kit var ve kriko ile kaldırdığınızda teker yerden çok geç kesiliyor. 

Ön bir nebze daha dar araliga sahip. Denge kolu alt takım vs nedeni ile. Ama arkada esnedikce esniyor😂

IMG_20231119_121902.jpg.803478fbf5e3512e4b702f1ebc31c5c8.jpg

IMG_20231119_121920.jpg.4de2b841042c2b2decfcf690d4c8df5d.jpg

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mehmet Ozyurek yazdı:

Normal bir araba değil ki.. 

Yaşayan bir organizma bu, araba falan değil, nam-ı diğer bizon :)

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...