İçeriğe Yönlendir

Dünyada UFO Konusu Yeni Seviyeye Geldi

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
Köksal Yılmaz yazdı:

Konuyu açınca ilk aklıma gelen soru, hearing nedir?

Sen gidip sorsan abi :crazy:

imkan olsa çoktaan :D

Servet Aydın yazdı:

Konuyu devşirme niyetim yok. İnanç boyutunda bakılırsa da yüce kitabımızda alemler geçer. Bu cinler melekler olarak kalmıyor ki onların türleri söylemi var. Kıt bilgim ve ilkokul'da gündüz vaktinde gördüğümü hâlâ hafızamın sakın silme bölümünde tutarım

valla gelirlerse 1. sorum hazır, hangi dine inanıyorsunuz ve din hakkında ne biliyorsunuz? verecekleri cevap ne olurdu acep?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Kutluay Selçuk yazdı:

Dünyanın en büyük film sektörü Amerikada,bunların hayatları film,her söyledikleri gerçek olacak diye bir şey yok,zamanında Irakta kitle imha silahları var diye kongrede kanıtlar ortaya koydular,işgal ettiler,milyonlarca müslüman öldürüldü,o da film çıktı

Uzay gerçekten çok büyük,illaki başka yaşam formları vardır ama öyle bir denge var ki ışık hızı ile gitmek bile bir yere yaklaştıramaz sizi,kimse kimseden haberi olmayacak şeklinde ayarlanmış.

ışık hızıyla gitmeye gerek yok yalnız, teorik olarak ondan milyon kat daha hızlı gidiş yolları var, anlık saniyelik iş, hız yapmıyorsun bile,  hatta veri iletim hızı olarakta sıfır süreli yani anlık sınırsız miktrada aktarım olabilir deniyor,  örnek vereyim, Dünyadasın ve Evrenin sınırında olan biriyle konuşacaksın, bekleme süren sıfır, bastın bağlandı, bilgisayardan milyon terabayt data yollayacaksın, anlık bastın gitti gibi düşün..... 

Kuantum Fiziği çok ilginç, bu konu daha çok su götürür, İnsanlık ultra mega cahil seviyede bence, birşey biliyorsam hiçbirşey bilmediğimdir aşamasındayız hala...

solucan2.png?itok=7H-SWaKK

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

imkan olsa çoktaan :D

valla gelirlerse 1. sorum hazır, hangi dine inanıyorsunuz ve din hakkında ne biliyorsunuz? verecekleri cevap ne olurdu acep?

Din mi? :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

Din mi? :D

evet neden olmasın, İnsanlığın birbirini yemesinin en büyük sebeblerinden birisine çözüm bulabiliriz, süper soru bence, bakalım zuzaylılar ne diyecekler ve insanlık bu işe ne diyecek, düşünsene cevap seçeneklerini :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Süleyman Can yazdı:

Kendi gezegeninin uydusuna bile 1 kere gidip gitmediği hala tartışılan dunyalilar

Bence gitmediler.. 

1969 teknolojisi ile gidebilmeyi başarmış olsalar, günümüz teknolojisi ile ticari seferler çoktan başlamış olurdu.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Eger Matrix gibi bir simülasyon icinde yasamiyorsak, bu kadar büyük bir evrende yalniz oldugumuzu iddia etmek bencillik olabilir. Muhtemelen bizden daha gelismis ya da daha az gelismis yasam formlari vardir. Ben bu konuda hep suna takiliyorum. Yillardir bir sekilde uzaylilarla (teoride biz de uzayliyiz aslinda ya) iletisim kurulmaya calisiyor ama bazi organizasyonlar ise bunu yapmamayi tavsiye ediyor. Farkli gezegenlerde yasayanlarin nedense hep dost olacagina dair bir düsünce var ancak "ya degillerse" konusu dikkate alinmiyor.

Bilime sonuna kadar inansam da, bazi buluslarin, en azindan altyapilarinin kesfedilmesini ilginc buluyorum. Sanki birileri el atmis gibi gözüküyor :)

Amerika konusuna gelirsek, acikcasi süper güc olmayi elden birakmak istemeyen bu ülkenin, bu konuda yaptigi kesifleri degil dünya ile, kendi halki ile bile paylasmamasi cok normal. Eger gercekten ele gecen teknolojiler varsa, bunlari tek basina bilmeyi ve gelecekte büyük bir savas olursa o zaman kullanmayi tercih ediyorlardir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bence gitmediler.. 

1969 teknolojisi ile gidebilmeyi başarmış olsalar, günümüz teknolojisi ile ticari seferler çoktan başlamış olurdu.. 

Ne yapmaya gidecekler? Üstelik 250 milyar dolar harcayarak...

Köksal Yılmaz yazdı:

Konuyu açınca ilk aklıma gelen soru, hearing nedir?

Şurda güzel yazmış::

https://guides.loc.gov/finding-government-documents/congressional-committee-hearings#:~:text=A hearing is a meeting,implementation of a Federal law.

Kongre oturumu, Senato, Temsilciler Meclisi, ortak veya özel bir Kongre komitesinin, halka açık olarak yapılan bir toplantısıdır. Bu oturumlar, önerilen yasama çalışmaları hakkında bilgi ve görüşleri almak, bir soruşturma yapmak veya bir hükümet departmanının veya Federal yasanın uygulanmasını değerlendirmek/gözetmek amacıyla düzenlenir. Ayrıca, oturumlar, mevcut ilgi konularıyla ilgili tanıklıklar ve veriler sunmak için de kullanılabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

"Gel bakalım sana bi soralım yemin ettirelim anlat şu işi" toplantılarıdır. Milletvekilleri milet adına soru sorar kişileri sorguya çeker. Bunlar bakan da olabilir, devlet görevlileri de olabilir sıradan vatandaş yahut şirket yöneticileri de olabilir. TV den de yayınlanır halka da ayrıca açıktır salon. Hatta ben girip dinlemiş olabilirim parlamentoyu gezerken.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Göktürk yazdı:

Ne yapmaya gidecekler? Üstelik 250 milyar dolar harcayarak...

Çok değil mi bu rakam.. Gemi var, astronot var.. 

Titaniğe inen, aya da giderdi.. Satarlardı.. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Mehmet Ozyurek yazdı:

Çok değil mi bu rakam.. Gemi var, astronot var.. 

Titaniğe inen, aya da giderdi.. Satarlardı.. 

Arge pahalı. 

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Uzay işinde asıl sırlar Çin'de. Inanilmaz paralar harcıyorlar. Halka açıklama yok. Herhangi bi rapor basın açıklaması yok. Onların derdi uzaylı veya mars değil aslında. İşine yarayacak maden peşindeler. O yüzden bütün parayı Ay'a harcıyorlar. Karanlık yüzeye indikleri o bölgeye yaklaşan diğer uyduları vurduklarını iddia ediyorlar.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Furkan Avcı yazdı:

Amerikan ordusu o kadar ilerledi ki Irak tan bile zor çıktılar. 

Bu da biz süper gücüz teranesi... Bence yani... 

Bence oradaki sorun teknoloji ile alakalı değildi. Teknoloji olarak gayet iyi durumdalar. Ama postal basmak farklı bir şey. 

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Aytac Sakal yazdı:

Evrende bizim varlığımız mevcut ise  başka Canlı Formlarıda vardır yada vardı.

Asıl soru Gelişim düzeyi yada Yapısı.

Bizimle bağlantı kurdularsa, bizden gelişmiş demektir.

Ama ilk karşılaşma insan-insan olacak ve ilk savaş "uzaylı istilası" diye empoze edilen insanlar tarafından yapılacaktır.

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Muhittin Kaplan yazdı:

Bizimle bağlantı kurdularsa, bizden gelişmiş demektir.

Ama ilk karşılaşma insan-insan olacak ve ilk savaş "uzaylı istilası" diye empoze edilen insanlar tarafından yapılacaktır.

Diğerleri Tek Hücreli Canlılarda Zaman Yolculuğu yapabilen Canlılarda olabilir.Benim zihnim beni bu sonuca götürüyor...

Bizlerle bağlantı kurdularmı ?.Yanlız bunun Dünyaya ait bir Kurgu olduğu ve Amaç taşıdığı düşünceside var.Bu Forumda bu düşüncenin daha hakim olduğunu görüyorum.

Anlamaya çalışıyorum...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Ben de bizden başka türlerin olabileceğine inanıyorum. Bu kadar büyük evren tek bizim için olamaz fikri mantıklı geliyor. Ancak mesafeler o kadar uzak ve solucan deliği tarzı hızlı mesafe katetme yolları henüz bilimsel olarak kanıtlanmış değil. Şu an ki bilgimize göre yüzlerce ışık yılı uzaktan birileri dünyamıza gelse bile bu kadar fazla sayıda olmazlardı diye düşünüyorum. Mesela biz başka bir medeniyet keşfetsek atıyorum 20 ışık yılı uzaklıkta, şu an ki teknolojimizle oraya gitmek binlerce yıl sürerdi ve onlarca gemi göndermezdik ama hadi hızlı bir şekilde 3-5 yılda gitmiş olsak, oraya vardığımızda napardık. Sağda solda arada görünüp kaybolup adamları şaşırtmaya mı çalışırdık ya da en kısa sürede irtibat kurmaya mı çalışırdık. Eğer bizi buldularsa onlar da muhtemelen en kısa sürede bizimle irtibat kurarlardı tahminimce, çünkü onlarda farklı bir tür bulmayı amaçlıyo olurlardı muhtemelen. Ayrıca doğrudan hızlıca irtibat kurmaktan çekiniyorlar desek, buraya kadar gelecek teknolojiyi bulan uzaylı kardeşimiz bizden çekineceğine bizim ondan çekinmemiz gerekir. Sağda solda gizli gizli görünüp kaybolacağına beyaz sarayın önüne inip dağılım ülen demesini beklerim. Kısacası fermi paradoksundaki gerekçelerle uzaylı kardeşlerimiz olsa bile onlarla 4.5 milyar yıllık dünya tarihinin tam bu küçücük zaman diliminde buluşabilmeyi pek beklemiyorum. İlk radyo sinyallerimizin gittiği en uzak mesafe bile uzay ölçeğinde çok uzak sayılmaz. Ne biliyim konuşulacak çok şey var ama abd nin bunu açıklaması da manasız geliyor. Başka bir amacı yoksa tabi..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Uzaylılar geldi demekle siyasetçinin elimde belgeler var cuma açıklayacağım demesi aynı şey. 

Uzaylılar varsa bile gelmedi. Gelse herkes görür bilirdi. Bu kadar büyük bir olguyu kimse saklayamaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
Servet Aydın yazdı:

Aslında biz uzaylıyız :crazy:

Kendi adına konuş abi, senin doğum günün bile bize göre daha sık kutlanıyor, hangi yıldızın etrafında dönen hangi gezegendensin açıkla herkese.

• Mutlu 10
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Mesafe kat etmek için hep ışık hızına takilmisiz. Fotondan aşağısını var mı yokmu bilmiyoruz emin olamıyoruz. Peki kendileri ve teknolojileri çok daha küçük atom altı kütlesi yok denecek boyutta parçacıklardan oluşuyorsa bu yüzden ışık hızı onlarda ses hızı kadar basit kalıyorsa? Kısaca nerede ise enerji boyutunda iseler? Piramitler ve belli noktalar bu enerjiler için bir nevi dünyadaki wi-fi noktaları ise? Ama birileri zamanında fişi çekip wifileri kapattı ise ? Şimdi birileri tarafından yeni wifi noktaları kuruldu ve enerji iletimi başlayacak ise? 

Çok karışık ve herşeyin olma ihtimali olan konular. Biz hep uzaydaki ve dünyadaki yaşamı ve yaşam alanını karbon bazlı atomik boyutta düşünüyoruz hata buradan başlıyor. Atom altı farkı temeller üzerine kurulu enerji boyutlu hayatlar var gayette doğal. O yüzden bizdeki ışık hızı bilmem ne o şartlarda basitleşiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Kendi adına konuş abi, senin doğum günün bile bize göre daha sık kutlanıyor, hangi yıldızın etrafında dönen hangi gezegendensin açıkla herkese.

Ben uzak uzaylıyım🍆

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Servet Aydın yazdı:

Ben uzak uzaylıyım🍆

Abi beni de aldırsan kontenjan varsa? Çok ses çıkarmam kenarda dururum. 

Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Uzay patlıcanını çıkardı, dağılın 😄

Ben kemer cinsi sanıyordum ama tam da uymuyordu. Şimdi anlaşıldı 😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Biz insanlar aya indi, hatta araba götürdü gezdi. Şimdi bu malamat uzaylılar dünyaya gelecekler, düşücekler ölecekler. bence uzaylı diye bişey yok. Uzaylı dediğimiz şeyler, aslında bizden bir tık ilerde teknolojiye sahip bir şekilde boyutlar arasında geçmeyi başarmış canlılar. Aslında onlar burda yanımızdalar fakat bir birimizi göremiyoruz. başka bir boyuttalar. bir 3 boyutlu dünyadayız ama onlar 4 ncü veya 5 nci boyuttalar. olayın aslı aslında bu. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...