İçeriğe Yönlendir

Audi A4 B8 2007 Alsak Hata Yapmış Olur Muyuz ?

Tulak Akan

Recommended Posts

Tulak Akan
(düzenlendi)

Selamun aleykum,

Bunu konuyu neden acıyorum dersenız, burada çok bilgili güzel bir topluluk olduğunu düşündüğüm için sizlerin bilgi birikimlerine danışmak istedim.

Malum fiyatlar fena sıfır bir araç alınamaz zaten arabada yok o da baska bir sorun

bizde dolu araba seviyoruz, hani bos olmasin bari diye, ve  Audi a4 2007 ve ustu  diri duran bir arac, 3 kisi bu araca giricez :D  

Sonuc olarak Audi A4 200 bin veya 220 bin maksimum kilometreli, benzinli istiyoruz ama derseniz hayir dizel iyidir dizel olur o zaman kesin otomatik olmak sarti ile bu arabayi almaya giderken , kardesim kesin suna bak genel boya kaportanin disinda diyebeleceginiz, kronik sorunu yada suna mutlaka bak dediniz bir sey var mi ?

Simdiden fikirleriniz icin cok tesekkur ederim

tarihinde Tulak Akan tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

LPG'li  otomatik güzel olur.. 

Audide beğendiğim şey, yüzünün hiç bir zaman eskimemesi. 

2007'nin 2007 olduğunu ancak hastası olan bilir.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bukunabilirse 2007-2008 1.8T Multitronic harika olur.

Yanlış hatırlamıyorsam bunların aynı motorda SW kasada Quattro olanları vardı.

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Selim Bilgin yazdı:

Beklenti nedir? Ona göre yorum yapayım. 

Metin Akbal yazdı:

Bukunabilirse 2007-2008 1.8T Multitronic harika olur.

Yanlış hatırlamıyorsam bunların aynı motorda SW kasada Quattro olanları vardı.

Mehmet Ozyurek yazdı:

LPG'li  otomatik güzel olur.. 

Audide beğendiğim şey, yüzünün hiç bir zaman eskimemesi. 

2007'nin 2007 olduğunu ancak hastası olan bilir.. 

Abi yag yakiyor, soyle sorunu var vs deniliyor ya, Beklentim, 2.0 dizel olsun yada 1.8 benzinli fark etmez, sorunsuz olsun, en azindan bir sorunu varsa suna bak anlarsin tarzi olsun ki gidip baktigimizda, ilerde sorun olacak bir arac karsimiza cikmasin,

Yani taktiksel olarak beni bilgilendirirseniz  sorunsuz olanini bulmak istiyorum, zaten audi sonucta gerek performans gerek konfor olarak normal kullanan biri olarak bize yeterde artar diye dusunuyorum

Yorum bağlantısı
Galip Kul
Metin Akbal yazdı:

TFSI olanlar kronik olarak yakıyor da 1.8T nin öyle bir sorunu yok diye biliyorum motor sağlıklı ise. Ama 2.0 TFSI DTM Edition 😍

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-prime-2007-a4-2.0-tfsi-quattro-dtm-edition-1115265263/detay

Abi dizel hakkında ne düşünürsün? 2012 model bi dizel güzel olmaz mı ? Bilmiyorum gerçi hangi yıldan sonra benzinlileri iyi onların ama, kafa rahat etsin diye direkt dizel desek nasıl olur ? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tulak Akan yazdı:

Abi yag yakiyor, soyle sorunu var vs deniliyor ya, Beklentim, 2.0 dizel olsun yada 1.8 benzinli fark etmez, sorunsuz olsun, en azindan bir sorunu varsa suna bak anlarsin tarzi olsun ki gidip baktigimizda, ilerde sorun olacak bir arac karsimiza cikmasin,

Sıfır egea da yağ yakıyor.. Az yakıyorsa sorun değil. 

Yorum bağlantısı
Galip Kul
Mehmet Ozyurek yazdı:

Abi sizce Audi a4 arkadaşın dediği gibi, dizel mi daha konforlu ve sorunsuz olur yoksa benzinli mi, tabi ikisinde otomatik 2010 üstü, sence hangisi daha mantıklı bir seçim olur ?

Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Dizel ustası bulmak daha kolay olur. Birazda şans meselesi 13 yaşında 200000 km bandında olacak  sonuçta.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Galip Kul yazdı:

Abi dizel hakkında ne düşünürsün? 2012 model bi dizel güzel olmaz mı ? Bilmiyorum gerçi hangi yıldan sonra benzinlileri iyi onların ama, kafa rahat etsin diye direkt dizel desek nasıl olur ? 

Dizel olur tabi ben 2007 deyince B7 ye odaklandım açıkçası. 1.8T nin avantajı hem vergi hem de LPG li olursa hem ekonomi hem performans şu an en uygun yakıt olduğu için demiştim. 2007 ile 2012 arasında hem kasa farkı hem 5 yil hemde en az 500 bin lira vardır 😅

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Bu arabada alınacak olan 2.0 TDi quattro'dur. Multitronic'e bulaşılmaz şimdiden sonra bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Arıza çıkarmasın, masraf çıkarmasın diyen için lüks değil mi Audi?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
(düzenlendi)

Beklenti yüksek değilse 1.6 atmosferik Benzin&LPG ekonomik olabilir. 1.8T quattro çok nadir de olsa var 1.8T önden çeker de düşünülebilir zor ama arayan bulur. 1.8Tfsi değil 1.8T bunlar birbirine karışmasın 😊
SAHIBINDEN TEMIZ AUDİ İlan No: 1111441270

12.Fotoğrafta motoru görünüyor böyle birşey performans olarak da yakıt olarak da üzmez ama arabanın ederi kesinlikle bu değil.

tarihinde Furkan Bakırel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tulak Akan yazdı:

Selamun aleykum,

Bunu konuyu neden acıyorum dersenız, burada çok bilgili güzel bir topluluk olduğunu düşündüğüm için sizlerin bilgi birikimlerine danışmak istedim.

Malum fiyatlar fena sıfır bir araç alınamaz zaten arabada yok o da baska bir sorun

bizde dolu araba seviyoruz, hani bos olmasin bari diye, ve  Audi a4 2007 ve ustu  diri duran bir arac, 3 kisi bu araca giricez :D  

Sonuc olarak Audi A4 200 bin veya 220 bin maksimum kilometreli, benzinli istiyoruz ama derseniz hayir dizel iyidir dizel olur o zaman kesin otomatik olmak sarti ile bu arabayi almaya giderken , kardesim kesin suna bak genel boya kaportanin disinda diyebeleceginiz, kronik sorunu yada suna mutlaka bak dediniz bir sey var mi ?

Simdiden fikirleriniz icin cok tesekkur ederim

dizel almalısınız bence. çok iyi bir arabaydı zamanında. arkadaşımda 2008 1.6 benzinli var. iyi bakmamasına rağmen ciddi bir sorun yaşamadı.

Yorum bağlantısı
Galip Kul
Evren Erakçora yazdı:

Arıza çıkarmasın, masraf çıkarmasın diyen için lüks değil mi Audi?

Abi hayalimiz var yapma nolur ya, sen benzin mi dizel mi hangisi temizdir motor bitik olsa bile hangisine sandık motor daha kolay bulunur atılır bunu söyle bizde bakalım :D 

Doğan Arşiray yazdı:

dizel almalısınız bence. çok iyi bir arabaydı zamanında. arkadaşımda 2008 1.6 benzinli var. iyi bakmamasına rağmen ciddi bir sorun yaşamadı.

Yani dizel mi iyi yoksa benzin mi ?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ben bir VW alacaksam kesinlikle benzinli almazdım...  kafa karışıklığı için özür.  o model genel olarak sorunlu bir araba değil ama o nedenle benzinli olanını da yazdım.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

egea yağ mı yakıyor sene olmuş 2023???

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Galip Kul yazdı:

Abi sizce Audi a4 arkadaşın dediği gibi, dizel mi daha konforlu ve sorunsuz olur yoksa benzinli mi, tabi ikisinde otomatik 2010 üstü, sence hangisi daha mantıklı bir seçim olur ?

Ben dizelciyim.  Yakıtı Ekonomik olsun diye yukarda log li dedim.  

Doğan Arşiray yazdı:

egea yağ mı yakıyor sene olmuş 2023???

Arada bir servise gidiyorlarmış. Servis ücretsiz ekleme yapıyormuş. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Galip Kul yazdı:

Yağ yakıp yapmadığını anlayabileceğim bi yöntem yok mu ?

1.8 tfsi kesin yakar.

2.0 tfsi büyük ihtimalle yakar. Ama köpek gibi gider.

Yorum bağlantısı
Fatih Yildam
Selim Bilgin yazdı:

1.8 tfsi kesin yakar.

2.0 tfsi büyük ihtimalle yakar. Ama köpek gibi gider.

O zaman dizel kesin diyorsunuz ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...