İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3 Çözülmeyen Konu

Mecit Can Horasan
Çözüme git Mecit Can Horasan tarafından,

Recommended Posts

Mecit Can Horasan

Merhaba arkadaşlar,

Bursadan ankara yolunda klima ve teyp açıkken araba tepme yapıyordu 1 saniyelik. Daha dikkatli baktığımda gösterge lambaların kısıldığı zaman yapıyor ve lamba tekrardan normale dönüyor. Klime ve teypi kapattığımda normele dönüyordu. Ankaraya vardığımda bu sefer akü lambası uyarı verdi . Arabayı stop edip tekrar çalıştırdığımda yine uyarı veriyor. 

Ertesi gün arabayı tekrar test edeyim dedim kayıştan ses çıktığını duydum , direkt servise gittim Acl servise şarj dinamosu arazılı dediler bizde tamam dedik tamiri yapalım diye. Bi kaç saat geçti arabayı teslim aldım ilk 5 dk da sorun yoktu sonra tekrar akü lambası yandı ve kayış tarafından ses cıkmaya başladı . Tekrar servise gittim . Gergi bilyası kayış vs vs takımı komple değiştirdim topladık tekrardan arabayı çalıştırdık yine ses gelmeye başladı ve akü uyarası veriyor ustalar bunu çözemedi kaç saatir uğraştılar. Bu ses neden geliyor kayış mı gergin anlamadım bunu yaşayan var mı acaba ?

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Şarj dinamosu değişecek.

Şarj dinamosundan gelen 3 lü bir kablo var onun soketlerine bakılması lazım.

Klima kompresörü kasnağı da bozulmuş olabilir kastırıyordur o bölgeyi.

Krank kasnağına bakılmadı mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Mecit Can Horasan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Araç benzinli mi ? 

Dizel 2.0 Tcdı

Selam arkadaşlar, 

araç sorun çözüldü bu sefer resimde gördüğünüz gibi değişen parçalar kırmızı işaretlediğim bugün değişti ve ses gitti araç güzel şarj ediyor 14,5 şekilde . Şarj dinamosu değişilcek vs yalan bunlar 2 gün önce tamiri yaptırmıştım sorunsuz çalışıyor.

IMG_2787.jpeg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mecit Can Horasan yazdı:

Dizel 2.0 Tcdı

Selam arkadaşlar, 

araç sorun çözüldü bu sefer resimde gördüğünüz gibi değişen parçalar kırmızı işaretlediğim bugün değişti ve ses gitti araç güzel şarj ediyor 14,5 şekilde . Şarj dinamosu değişilcek vs yalan bunlar 2 gün önce tamiri yaptırmıştım sorunsuz çalışıyor.

Neden yalan olsun. 

O da bir ihtimaldi.. Akün değişecek deseler bile o da bir ihtimaldi.. 

O kadar gidip geldiğin ustan gergiyi kontrol etmediyse ona bir şeyler demeliydin.. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Neden yalan olsun. 

O da bir ihtimaldi.. Akün değişecek deseler bile o da bir ihtimaldi.. 

O kadar gidip geldiğin ustan gergiyi kontrol etmediyse ona bir şeyler demeliydin.. 

İyi ki varsın, tercüman oluyorsun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sahın yazdı:

İyi ki varsın, tercüman oluyorsun...

Ne kadar naif değil mi? 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...