İçeriğe Yönlendir

Turbo Sümbül

Ali Darbaz

Recommended Posts

Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Sana başka bir Sanderonun Alt kaplamasının resimlerini dahi gösterdim. Onu geçtim arabamın boydan boya alt kaplamasının resmide var.  Aynı kaplama Egzos borusu  ısı kalkanının vidalama alanlarında dahi var. Ama sen anlamak istemiyorsun. Madem araba yağ fışkırtıyor. Motor muhafazasında üstünde ve altında hiç yağ sızıntısı damlası yoktu. Kaplamayı dokundum kopardım elimle sıktım, süngerimsi bir malzeme. Halen neyi anlamak istemiyorsun. İstersen gel san elleteyim koparıp elinde oyna Yağ sızıntısımıymı, Grese kalıntısımıymış anlarsın. 

AIL4fc_E3maFxOGq0-PsngyA_H2X7MoNUOT_pz2Q

Benim paylaştığım foto'larda işaretlediğim yerlere baktınız mı? Bu fotodaki siyahlıklardan bahsetmiyorum. İşaretlediğim yerdekilere bakın.

Yani arabadan anlamıyorsunuz, bunu anlarım, anlayanı da dinlemiyorsunuz :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Rus menşeili Logan 2 gösterge takımı.. 

Valla okadar güzelki, alıp takasım geldi. Lakin 65000 Türk lirasına denk geliyor 

image.png.35c2efb64eff5a916d72d3359b87dfc4.png

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Yine enteresan bir bilgi ile karşınızdayım. Arabanın V kayışının tahrik ettiği unsurları inceliyorum..

image.png.ee16a01fb3e2bb767bf090e0f29486f5.png

Su pompası, Klima Kompresörü , Alternatör V kayışı ile tahrik ediliyor. Lakin Hidrolik direksiyon pompası ortada yok.. 

İşte karşınızda bir ilginç Renault oyuncağı. İkinci nesil Dacia logan , sandero ve Renault Symbol modelerinde kullanılan elektrikle tahrik edilen bir hidrolik direksiyon pompası var. Düzenek elektro hidrolik direksiyon pompası diye geçiyor. Yani motordan tahrik almıyor. Bağımsız aküden beslenerek çalışıyor.  Yeni bir şey daha öğrendik. 

be630794bb63b8a109e20a5ba69ee808.jpgnull

RENAULT Logan Sandero II 1452 Power-assisted steering pump

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ben etkilendim

Etkilenmeseydin etkilenirdik elektrik deyince için bi hoş oluyor değil mi 😂

• Beğen 1
  • Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benimki nasıl acaba.. 

Aslında detayını öğrenmek istediğimiz arabalardan Ali'ye aldırmak lazım.. 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

için bi hoş oluyor değil mi 😂

tahrik ediyorsun bak. Kayışım yok ama voltajım var :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

@Ali Cihangiroğlu koş renoyu gömüyorlar

sayılmaz bu, benimkinin altı komple kapalı gresle sürtünme azaltmaya gerek duymamış paraya kıymışlar :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ali bu işte bir terslik var bencede, hadi yağ değilde kaplama olsun, egsoz ısı kalkanında olamaz o kaplama öyle değilmi, eminmiyiz kaplama olduğundan?

sanki birisi sonradan pütür sprey sıkmış-sürmüş gibi geldi bana....

numune al ve biraz ısıt, bakalım eriyecekmi, erirse kaplama değildir, benzin damlat çözünürse yine değildir gibi testlerde yapabilirsin...

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Ali bu işte bir terslik var bencede, hadi yağ değilde kaplama olsun, egsoz ısı kalkanında olamaz o kaplama öyle değilmi, eminmiyiz kaplama olduğundan?

sanki birisi sonradan pütür sprey sıkmış-sürmüş gibi geldi bana....

numune al ve biraz ısıt, bakalım eriyecekmi, erirse kaplama değildir, benzin damlat çözünürse yine değildir gibi testlerde yapabilirsin...

Pütür abi bildiğin siyah pütür.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali Darbaz yazdı:

Pütür abi bildiğin siyah pütür.

o zaman sonradan birileri sıkmış bence, ısı kalkanına sıkılmaz çünki, neyse sende tamamla bari :)

1_org_zoom.jpg

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Vidalarin oldugu yerlerde var genelde. Buyuk ihtimal daha önceki sahibi veya usta vidalardan dertliymis. Paslanmasin diye pütür sıkmış

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Cihangiroğlu yazdı:

o zaman sonradan birileri sıkmış bence, ısı kalkanına sıkılmaz çünki, neyse sende tamamla bari :)

1_org_zoom.jpg

Eren Gökmen yazdı:

Vidalarin oldugu yerlerde var genelde. Buyuk ihtimal daha önceki sahibi veya usta vidalardan dertliymis. Paslanmasin diye pütür sıkmış

Arkadaşlar, bilmiyorsunuz iddia ediyorsunuz. Ali bey en iyisini biliyor. Fabrikasyon onlar. Daha fazla zorlamayın, vallahi Renault'u ayağa kaldırırız haa.

• Beğenme 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Türkiyede Renault symbol diye satılan araba Rusya'da Renault Logan adı altında satılıyor. Neredeyse birebir aynı araba , ekstradan üst donanımda  PTC ısıtıcısı bulunuyor . Bir diğer donanım paketi ise Stepway olması. Renault Logan Stepway modeli yerden 17,5 santim yükseklikte. Normal Stepway olmayan Logan / Symbol ise 14,5 santim yüksekliğe sahip. 

Araç üstü çıtalar  ,  tampon ekleri ve dodikleri 14,5 santim yüksekliğindeki baz modelede uygulansa daha spor durur görünüyor. 

Renault Logan Stepway 2018

Bu test çok güzel 1.0 motor Dacia Logan MCV yükledikce oluşan hız ve fren  performansını ölçmüşler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

tahrik ediyorsun bak. Kayışım yok ama voltajım var :) 

Güldürmedi 😁

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Renault sıram geldi... Teklif aşağıdaki gibi. Ne yapsam bilemedim..

Renault Express 1.5 dci park asistan paketli 790 bin TL.. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
İlkay Başaran yazdı:

Austral gördüm az önce. Güzel duruyor mat gri.

ne işim olu öyle gösterişli araba ile

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ekspres nedir Küçük esnaf mıyız,

Bide ticari de sıraya yazılmak nedir ya

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Ekspres nedir Küçük esnaf mıyız,

Bide ticari de sıraya yazılmak nedir ya

tamda geniş aile arabası kıvamında

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ali Darbaz yazdı:

Renault sıram geldi... Teklif aşağıdaki gibi. Ne yapsam bilemedim..

Renault Express 1.5 dci park asistan paketli 790 bin TL.. 

Kapora istemiyorlar mı?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Evren Erakçora yazdı:

Kapora istemiyorlar mı?

Cumartesi sümbülü expertize götüreceğim.. Arabaya verecekleri teklife göre Renault expressi garaja çekerim... Ama birde banka kredisi sorunu var. Cumartesi ola hayrola

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwak:

Depremler, doğudan batıya gidiyor. İstanbul depremi çok yakın. Kimse size kesin bir zaman veremez ama hazırlığınızı hemen yapmak lazım.

Bu bölgeler sıra sıra boşaltılmalı:

• Atatürk Havalimanı,

• Ataköy,

• Küçükçekmece,

• Zeytinburnu,

• Avcılar

• Büyükçekmece.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...