İçeriğe Yönlendir

Turbo Sümbül

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

İkinci el filocu lastik satıcısı ile whats up üzerinden tartışdık. 

Taktığı lastikleri kapalı olan dükkanın önüne atıp gittim. 

AIL4fc_4wk55gFGO07HBQ5qzoE0tEnD7Wv0HIikI

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Paranizi almadiysaniz oraya birakmasaydiniz keske. Baskasina satacak o lastikleri

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Eren Gökmen yazdı:

Paranizi almadiysaniz oraya birakmasaydiniz keske. Baskasina satacak o lastikleri

Paramı almadım, malınıda istemiyorum. Ben o adama Kastamonuna gidecem dedim, o muayenesine ne kadar var diyor.  Adamlardaki kafa insan hayatı değil muayeneyi nasıl atlatırız derdinde olduğu için bu adama laf anlatmaya gerek yok. verdiğim 2000 tlyi yarın yatırmaz isede hiç bişey istemiyorum. Ailemin hayatı daha önemli. 

Lastikcide karşıma cıkan bir ilginç durum... Arabam lansman arabası olduğunu biliyorum ama doktor bu ne dercesine bir sensör kabak gibi duruyor orda.. 

AIL4fc9ghlrXq48z6MIU4fDqPz0ieXRRByFUFyCa

Normalde benim arabamda orda aşlağidaki grafikteki 3 numaralı yuvarlak bir kapak olması gerekiyordu. 

01082989.gif009331221A.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu videdan alıntı bir kare ... Gördüğünüz gibi orda bir kapak var . 

image.png.10a73d9e74c6bf5b861d0117072d29eb.png

Aynı videoya birde motor önünden bakalım. Sensör önde.. benim sensör %100 çalışıyor çünkü obd üzerinden yağ sıcaklığı gibi verileri alıyorum. 

image.png.bf39a1328c42a15aa9abf191a49f5ccf.png

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Ali Darbaz yazdı:

Ben olsam o lastiği o dükkanın önünde yakacağım diye tehdit ederdim. Olmadı yakar sosyal medyada paylaşırdım..

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

insan gibi dönüş yapmazsa ver abi buradan bilgilerini, google yorumlarını bi ziyaret edelim ''esnaf''ın

tarihinde Umut Taşlı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Frenci usta daha gideri var elleme dediği için değiştirmedim. Ama tüm fren hidroliğini değiştirdi. klapelerdeki çıkışlardan pis eski hidroliği boşalttık. Hidrolik çok kötü bulanık durumdaydı. 

Hidroliğin değişmesi çok iyi olmuş. Pabuçlar bittiğinde tambura sürtmeye başlar, tambur bozulabilir. Kulağnız frenlerde olsun ki, tambura sürttüğü anda hemen değiştirirsiniz.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Emre Şimşek yazdı:

Ben olsam o lastiği o dükkanın önünde yakacağım diye tehdit ederdim. Olmadı yakar sosyal medyada paylaşırdım..

ŞAsesine kadar ayırırlar Aliyi. İstanbul orası :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

İkinci el aldığım lastiklere güvenim bozuldu. Frencide abi lastiğin 2018 olduğunu söyledi. Bende bostancı oto sanayiye gittim. Orda ter takılan lastiklere baktıklarında yandan yamalı olduğu tespit ettiler. Adamlar lastikler ters takmışlar, üstüne  yanaklı yamalı lastik vermişler. Güvenim inancım kırıldı. 4 tane Triangle marka çin malı lastik aldım . 4800 tl ödedim. 

AIL4fc9DQPJ5JBQiMLtyWKinpbv-Oxo12ER2CZ1k

Frenci usta daha gideri var elleme dediği için değiştirmedim. Ama tüm fren hidroliğini değiştirdi. klapelerdeki çıkışlardan pis eski hidroliği boşalttık. Hidrolik çok kötü bulanık durumdaydı. 

ben artık ucuza kaçamıyorum. Ne zaman kaçsam totalde daha pahalıya mâl oluyor. Çıkmalara ödediğin fiyatı geri alabildin mi

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
Ali Darbaz yazdı:

İkinci el aldığım lastiklere güvenim bozuldu. Frencide abi lastiğin 2018 olduğunu söyledi. Bende bostancı oto sanayiye gittim. Orda ter takılan lastiklere baktıklarında yandan yamalı olduğu tespit ettiler. Adamlar lastikler ters takmışlar, üstüne  yanaklı yamalı lastik vermişler. Güvenim inancım kırıldı. 4 tane Triangle marka çin malı lastik aldım . 4800 tl ödedim. 

AIL4fc9DQPJ5JBQiMLtyWKinpbv-Oxo12ER2CZ1k

Yine ayni hatayi yapmişsiniz. Üçgen markali lastikleri bedava verseler yine takmazdim arabama. En azindan yerli markalardan birini tercih etseydiniz.

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Ali Darbaz yazdı:

E sen lastige bakmadin mi montaj öncesinde? Tarih dogru mu, yamasi var mi? Bunlara bakmadan insan nasil arabasina takar? Birde arabadan anliyorum diye geziyorsun. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Erdem Doğan yazdı:

E sen lastige bakmadin mi montaj öncesinde? Tarih dogru mu, yamasi var mi? Bunlara bakmadan insan nasil arabasina takar? Birde arabadan anliyorum diye geziyorsu

Ne bileyim işte, arabanın etrafında dolanıp durdum. Sonra aralarında fiskos fiskos konuşuyorlardı. Sordum net bişi söylemediler. İşkillendim ertesi gün frenciye gidip gün ışığında söküp baktık. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

55 yaşındaki delikanlı abimiz arabamız kaskoladı. Sağ olsun 7700 TL’ye bağladı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Darbaz yazdı:

55 yaşındaki delikanlı abimiz arabamız kaskoladı. Sağ olsun 7700 TL’ye bağladı

Hayırlı olsun.. geç oldu ama temiz oldu.. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ali Darbaz yazdı:

cik cik öttüğünü farkettim

Abi bu sorunu bulamadıysan cam yıkama su bidonunu biraz salla elinle. Bütün reno araçlarımda bu sesi duydum ve cam bidonundan geliyordu. Şaseye bağlı olan civatası düşüyor ve bidondaki somun turucu metal şaseye sürterek bu sesi çıkarıyordu.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Oğuzkan Erışık yazdı:

Abi bu sorunu bulamadıysan cam yıkama su bidonunu biraz salla elinle. Bütün reno araçlarımda bu sesi duydum ve cam bidonundan geliyordu. Şaseye bağlı olan civatası düşüyor ve bidondaki somun turucu metal şaseye sürterek bu sesi çıkarıyordu.

Hocam sorun Arka fren kampanısının pistonunda çıktı. Söktük tamir ettik ses mes kalmadı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arabanın bir jantında yamukluk vardı .. Onuda yaptırdım.. Tabiki Rotbalansda yapıldı. 

Arabanın Klima klape kontrol dişlisi sorunu ve yakıt deposu şamandırası sabit kaldı. Ne eksiliyor nede yükseliyor. 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Çöpe attığın lastikler ve sonradan aldığınların rakamı toplayınca düzgün sıfır alırdın. Geçmiş olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Arabanın bir jantında yamukluk vardı .. Onuda yaptırdım.. Tabiki Rotbalansda yapıldı. 

Arabanın Klima klape kontrol dişlisi sorunu ve yakıt deposu şamandırası sabit kaldı. Ne eksiliyor nede yükseliyor. 

demekki neymiş, otokoç’a bulaşmıyoruz :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...