İçeriğe Yönlendir

Tesla Model Y Türkiyede Satışta

Ali Darbaz

Recommended Posts

Sani Gerşon
Ali Gülmez yazdı:

Milet çatır çatır alıyor

Sekiz silindirde long range satıp sr aldı 

O kadar güce ve uzun menzile ihtiyacım yok vergisi de çok yüksek dedi

2.3 e lr satıp 1.8 e sr almış

İzledim, gayet mantıklı. MTV'si de 5'te 1'e sanırım düşüyor.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Evin ve arabanın borcu bitsin, mehmet şimşek te fazileri düşürsün bende altıma çekmek isterdim. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bahsettiğiniz zamanlar geldiğinde uçan arabalar çıkmış olur :D 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Araçların değer kaybı yılda yüzde 10. 

180 bin seneye ucuz

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Araçların değer kaybı yılda yüzde 10. 

180 bin seneye ucuz

seneye sıfırının liste fiyatının 2.ele etkisi nasıl olur

AeggeA 77bin tl idi 2019 da

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

seneye sıfırının liste fiyatının 2.ele etkisi nasıl olur

AeggeA 77bin tl idi 2019 da

Enflasyonu ve vergi değişimlerini hariç tutalım. Oradan kar eden zarar eden tabi olabilir. Ama bu sene 2 milyon olan araç sıfırı seneye 3 milyon ise, bu sene 2 milyona aldığın araç 1 sene sonra 2.700.000 olacaktır. Öteki sene sıfırının 4.5 milyona satıldığını düşünürsek, bu sene 2 milyona aldığın seneye 2.7 olmuş olan o araç 2. sene sonunda 3.645.000 olacak. ama sıfırı 4.5 milyon. 

Biz de 2 milyona aldığımız araç 3.6 milyon oldu bak diye sevineceğiz. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Sani Gerşon yazdı:

İzledim, gayet mantıklı. MTV'si de 5'te 1'e sanırım düşüyor.

4 de 1. 40 binden 10 bine düşüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
H.Cenk Bayrakçı

Şimdi baktım da, bence "Model Y" için ayrı bir sekme açılmalı. Forumumuzda çok olmasa da sahibi olan var.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Şimdi baktım da, bence "Model Y" için ayrı bir sekme açılmalı. Forumumuzda çok olmasa da sahibi olan var.

10'u bulmadık daha. Ama Tansu bey alırsa 5 kişi yerine sayılır bence :D 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

10'u bulmadık daha. Ama Tansu bey alırsa 5 kişi yerine sayılır bence :D 

eskirse diye kullanmaz o. ampulleri tek tek takıyor oda uzun yola çıkarken.

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Sani Gerşon yazdı:

Tansu bey

image.png.60c07fbefa3c5bec4a2f07fe9b4c4069.png

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Tamer Topaç yazdı:

image.png.60c07fbefa3c5bec4a2f07fe9b4c4069.png

led mi onlar

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

teslaya bölüm açmak için rakama bakılmaz bence, bazı yıldızlar sayılamaz gibi olmuş

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Geçen bi tesla savunucusu %8 yukarı eğimli otoyolda toyota hibriti tam gaz zorladı. Araba 160 yaptı ve daha gitmedi. Tüketim 10 litre oldu. Kötülemek için ne dedi? İşte görüyorsunuz, hibrit arabalar bağırıyor gitmiyor ve uzun yolda 9 litre yakıyor. 

halbuki aynı şeyi tesla ile yapınca tam dolu pille menzili 200km bile olmuyor. kötülemek bedava nasılsa. Kendisi o şekilde sürüyormuş arabalarını. 3 saatlik otoyolda mola vermek zorunda. E bi de yemek masrafı. Falan filan

ben hala lityum piller ile gelecek göremiyorum. Ya daha hafif, daha ucuz, daha çok kapasiteli katı hal pil olacak ya da başka yakıt olacak. Hala daha tam anlamıyla lityum pillerin geri dönüşümü yapılmıyor. Maden ve çöplük konuları sıkıntılı. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Geçen bi tesla savunucusu %8 yukarı eğimli otoyolda toyota hibriti tam gaz zorladı. Araba 160 yaptı ve daha gitmedi. Tüketim 10 litre oldu. Kötülemek için ne dedi? İşte görüyorsunuz, hibrit arabalar bağırıyor gitmiyor ve uzun yolda 9 litre yakıyor. 

Tesla savunucusu olmasını geçtim, geri kalan her şeyi kötüleyici biri de maalesef.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ben hala lityum piller ile gelecek göremiyorum

ben de, özelikle ellon afrikada ki ülkelerdeki isyanlarda çok başarısız olmaya başladı, her an lpg li cyber truck hamlesi gelebilir

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Tesla Y, şöyle bir baktığımda 3.1 milyon bence normal şu ortamda, parası olana sıkıntı değil.... benim 3 milyonum olsa alırmıyım? Hayır, keyfime bakarım :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

led mi onlar

image.png.d2655052b69f5b0095d13ddaab747a25.png

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

led mi onlar

galaksi mavi.

Ali Cihangiroğlu yazdı:

Tesla Y, şöyle bir baktığımda 3.1 milyon bence normal şu ortamda, parası olana sıkıntı değil.... benim 3 milyonum olsa alırmıyım? Hayır, keyfime bakarım :D

vergisi çoktur o paraya satılan elektriklinin. MTV ler acaip çünkü.

Sani Gerşon yazdı:

Tesla savunucusu olmasını geçtim, geri kalan her şeyi kötüleyici biri de maalesef.

doğru dememişmi? hibrit arabanın temel mantığı şehir çinde emisyonları azaltmak değilmiydi? dolayısı ile tüketim de azalıyor. ama küçücük pil bitince yada hızlanmaya gücü yetmeyince benzinli motor sırtlanıyor arabayı. o motor küçükse yetmiyor işte.  fakat büyük benzinli motor ve kocaman pil olunca da oluyor amerikan iş hibrit sana. basınca gidiyor ama v8 kadar yakmıyor olay o. hibirt araba çok kompleks birşey. özellikle hem elektrikli dersi var hemde eskidikçe içten yanmalının derdi.

yani bence, şehir içi çoksa hibrit ve hatta hep elektrikli en doğru. uzun yol varsa dizel.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Doğan Arşiray yazdı:

doğru dememişmi?

Dememiş. Uzun yolda 9LT yakıyorum demiş. Hız limitleri + %8 farkla ankara'ya gidip geldim, 950km yol yaptım, ortalamam 6LT idi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Dememiş. Uzun yolda 9LT yakıyorum demiş. Hız limitleri + %8 farkla ankara'ya gidip geldim, 950km yol yaptım, ortalamam 6LT idi.

%8 eğümlü yolda tam gaz yapıp ölçüm yapalım feda olayım direksiyona

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Valla ben bir tane SR alma niyetindeyim. SR daha ucuz ve alınabilir düzeyde. Sadece arkadan itişli olması düşündürüyor beni. 1.8 milyona bence alınabilecek  iyi seçeneklerden biri..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

%8 eğümlü yolda tam gaz yapıp ölçüm yapalım feda olayım direksiyona

Uzun yolların tamamı %8 eğimli yol ise, ben ok'im. Yok, gerçekçi şartlarda konuşacaksak, kanıtlarla gelebilirim :) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Valla ben bir tane SR alma niyetindeyim. SR daha ucuz ve alınabilir düzeyde. Sadece arkadan itişli olması düşündürüyor beni. 1.8 milyona bence alınabilecek  iyi seçeneklerden biri..

eğer kullanacaksan sık sık değer, ama benim gibi kullanıyorsan ne alırsan al zaten ekonomik, hatta benim araba gibileri elektrikliden daha iyi, özelliklede satarken :)

şuan Tr yollarındaki elektrikli sayısına göre bakarsak, yeterince bir süre işe yarayacak bu elektrikliler, bu sebeble 2 tip araç bence en güzeli, şehir içinde kesinlikle elektrikli, şehir dışı turbo benzinli, hele 2 araç alacak durumda olanlar içinse elzem bu dediklerim.

Tabii bu sadece elektrikli araç sayısı şuan çok az olduğu için, yaygınlaştığı an biter bu devran, zaten evindede sana 3 tl ye şarj ettirmezler, bunu zaten kesin unutun, o kadar net söylüyorum.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Uzun yolların tamamı %8 eğimli yol ise, ben ok'im. Yok, gerçekçi şartlarda konuşacaksak, kanıtlarla gelebilirim :) 

polat tower da çay saatine gel cuma günü , ortaköyden

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...