İçeriğe Yönlendir

Ford Transit 4 (2013-) Custom Bi-xenon Far

sefa şahin1679652719

Recommended Posts

sefa şahin1679652719

Merhabalar.Aracımın orjinalinda mercekli halojen farlar mevcuttu,fakat orjinal olsun diye 2. El çıkma bi xenon far aldım.ilk başlarda titreme yapıp, bazen sönüyordu,yazılım ile çözdük bu sorunu.Ancak farlar kapalı iken selektör yapamıyorum.uzunlardan kısalara kablo çekip diyot koyulması gerek sanırım.

Birde ampuller d5s 25w 4300k ,ışık olmayan yerlerde aydınlatma yeterli ancak şehir içinde halojenler bile daha iyi diyebilirim.Ya aliexpressten 35w 6000k ampül alacağım yada bi led mercek takmayı düşünüyorum.Birde d5s led ampuller var.yorumlarda xenona göre iyi demişler fakat halojen merceğe takıp denediğimde önümü bile görememistim.Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
2 saat önce, sefa şahin yazdı:

Merhabalar.Aracımın orjinalinda mercekli halojen farlar mevcuttu,fakat orjinal olsun diye 2. El çıkma bi xenon far aldım.ilk başlarda titreme yapıp, bazen sönüyordu,yazılım ile çözdük bu sorunu.Ancak farlar kapalı iken selektör yapamıyorum.uzunlardan kısalara kablo çekip diyot koyulması gerek sanırım.

Birde ampuller d5s 25w 4300k ,ışık olmayan yerlerde aydınlatma yeterli ancak şehir içinde halojenler bile daha iyi diyebilirim.Ya aliexpressten 35w 6000k ampül alacağım yada bi led mercek takmayı düşünüyorum.Birde d5s led ampuller var.yorumlarda xenona göre iyi demişler fakat halojen merceğe takıp denediğimde önümü bile görememistim.Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Farın üzerindeki etiketin fotosunu ve bir de duvarın 5 metre gerisinden çekilmiş ışık deseni fotosunu gönderin. Şu anda bakamıyorum ama farın d1s olduğunu tahmin ediyorum, neden d5s taktınız, d5s ışık gücü düşük olduğundan yeterli gelmeyecektir.

Yorum bağlantısı
sefa şahin1679652719
(düzenlendi)
1 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Farın üzerindeki etiketin fotosunu ve bir de duvarın 5 metre gerisinden çekilmiş ışık deseni fotosunu gönderin. Şu anda bakamıyorum ama farın d1s olduğunu tahmin ediyorum, neden d5s taktınız, d5s ışık gücü düşük olduğundan yeterli gelmeyecektir.

En kısa zamanda ışık deseni fotografınıda yüklerim.ancak farlar d5s, balast yok.

Araç 2018 model bu arada.konu başlıgı 2013+ olarak çıkmış.

IMG_20211107_172043.jpg

tarihinde sefa şahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Araç 4. jenerasyon transit değil mi ? 2013 sonrası üretilen ?
Işık deseninde ciddi bir problem görünmüyor, sağda biraz azalma var. Bu fara başka tipte 35W vb. xenon ampul takamazsınız, duyunu tadilatla uydursanız bile balast vs. de kullanmanız gerekecektir. Led ampulü hiç önermiyorum. Far mercekleri içten islenmiş olabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...