İçeriğe Yönlendir

Peugeot 607 Xenon far yükseklik ayarı

Barış Boğa

Recommended Posts

Barış Boğa

Selamlar arkadaslar. Peugeot 607 aracimin sağ farı tamir edilmiş eski sahibi tarafindan. Xenon far balasti arızalandıgi için iptal edip tesisatla oynanıp normal led takılmış. Bu sebeple far yükseklik ayari çalışmıyor kac yere gittim çözüm bulamadilar sizlerin tecrübesine ihtiyacım var. Aracimin far yükseklik ayarinin aktif olmasi icin herhangi bir çözüm yokmu normal h7 ampul far a mı dönüştürmem gerek mecburi olarak simdiden teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Muhammed Andı

Far yükseklik ayarıyla ampülün bir alakası yok. Aracınızın donanımını bilmiyorum ama yükseklik ayarının kendine ait bir motoru vardır ve aydınlatma sisteminden bağımsız çalışır. Manuelse motordan araç içindeki kumanda düğmesine, otomatikse motordan arka akslardaki sensöre giden bir bağlantısı vardır. Motor kablolarını sökmüş olabilirler mi? Diğer farla karşılaştırırsanız, sizin de anlayabileceğinizi umuyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Boğa

Cevabınız için teşekkür ederim. Ustanin söylediği xenon farlar beyinden alıyor yükseklik ayarini ona göre yapıyor senin farın tamirli ve birisi xenondan led e dönüştürülmüş senin aracin yükseklik ayari kesinlikle olmaz dedi normal h7 ye çevir dedi kendim pek anlamiyorum ama dediğiniz yere baktircam

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
15 saat önce, Barış Boğa yazdı:

Selamlar arkadaslar. Peugeot 607 aracimin sağ farı tamir edilmiş eski sahibi tarafindan. Xenon far balasti arızalandıgi için iptal edip tesisatla oynanıp normal led takılmış. Bu sebeple far yükseklik ayari çalışmıyor kac yere gittim çözüm bulamadilar sizlerin tecrübesine ihtiyacım var. Aracimin far yükseklik ayarinin aktif olmasi icin herhangi bir çözüm yokmu normal h7 ampul far a mı dönüştürmem gerek mecburi olarak simdiden teşekkürler. 

Farın arkasında seviye motoru olması lazım. Muhtemelen fotodaki model olacak bunu bi teyit edin.

thumb?id=1065128&m=0&n=0&lng=en&ccf=9407

Farınızdaki valeo 5G balast (beyin) hem ampulü hem de bu motoru besliyen model olabilir. Diğer çalışan farın balast kablo bağlantısına bakarak seviye motoruna kablo gidiyor mu teyit edin. Eğer öyleyse aynısının çıkmasını bulup takarak sorunu çözebilirsiniz.

VALEO Xenon Ballast LAD5G 12PIN 89030463 44861 - Xenonled.eu

Yorum bağlantısı
Barış Boğa

Cok teşekkürler ederim evet dediginiz gibi çıktı en kisa zmnda halletmeye çalışacağım 

Yorum bağlantısı
Barış Boğa

Hepinize teşekkür ediyorum sorunum çözüldü seviye motoru tesisatla oynanmis elektrikciye yaptirdim düzeldi 

IMG-20210520-WA0027.jpeg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...