İçeriğe Yönlendir

Mini Countryman halojen farı xenon yapmak?

Mesut Sogutlu

Recommended Posts

Mesut Sogutlu

Merhaba Yeni uye oldum ve siteniz tam bana gore :) şimdiden cevaplarınız için tesekkur ederim.. 
sitenizde araştırdım ama konular eski tarihlerde 2015 falan bende oyuzden yeni konu acmak istedim...

sorun su sekilde : aracım mini countryman 2012 model ve farım Halojen hiç sevmem :( beyaz xenon led H4 taktırdım ama arıza lambası yanıp duruyor aksamları 2-3 kere sesleniyo sonra susuyor.. 
bunun cozumu varmıdır ? 
yada normal mercekli alsam yada Halojeni lense cevirme sansım var mı eski konularda oyle bi konu konusulmus ordan gordum :) yanı kısacası ben farımı değiştirmek istiyorum uygun fiyatlarla arastırdıgıma gore xenon mercekli 2-3 bin tl ama bunla bitmiyormus yazılım falan filan 8-9 bin tl yı bulurmus ? 

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut
(düzenlendi)

Merhaba Mesut bey hoş geldiniz :flowers:

Öncelikle forum kuralı olarak H serisi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya cevap vermiyoruz , bunu üzülerek belirtmek isterim .

Yapılacak en mantıklı , sorunsuz ve A sınıfı araçların aydınlatmasıyla eşdeğer olan uygulama şekli , mevcut farınıza bi-xenon mercek montajı yapmak/yaptırmak olacaktır ...

Tabi böyle bir işlemi yapmak için önce bilgi birikim ardından el becerisi gereklidir , aksi halde farlar kullanılamaz hale gelip can sıkabilir ...

Montajı kendiniz yapabileceğiniz gibi forumdan ve internetten  araştırarak bi-xenon mercek montajını yapabilir/yaptırabilirisiniz...

Montaj sonrası çıkan arıza ışığı için farklı yöntemler mevcut , servisten yazılımla araca tanıtmak veya sisteme elektronik müdahale ile araç ecu sistemi kandırmak ...

Karar verdiğinizde nasıl bir yol izleyeceğiniz konusunda yardımcı oluruz ...

tarihinde Mahmut Akbulut tarafından düzenlendi
İmla hatası ...
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
On 31.08.2017 at 11:00, Mesut Sogutlu yazdı:

Merhaba Yeni uye oldum ve siteniz tam bana gore :) şimdiden cevaplarınız için tesekkur ederim.. 
sitenizde araştırdım ama konular eski tarihlerde 2015 falan bende oyuzden yeni konu acmak istedim...

sorun su sekilde : aracım mini countryman 2012 model ve farım Halojen hiç sevmem :( beyaz xenon led H4 taktırdım ama arıza lambası yanıp duruyor aksamları 2-3 kere sesleniyo sonra susuyor.. 
bunun cozumu varmıdır ? 
yada normal mercekli alsam yada Halojeni lense cevirme sansım var mı eski konularda oyle bi konu konusulmus ordan gordum :) yanı kısacası ben farımı değiştirmek istiyorum uygun fiyatlarla arastırdıgıma gore xenon mercekli 2-3 bin tl ama bunla bitmiyormus yazılım falan filan 8-9 bin tl yı bulurmus ? 

Led ampule ek olarak direnç bağladığınızda araç beynini kandırırsınız ve muhtemelen daha da ötmez. Bu led ampuller halojen far yapısına uyumlu olmadığından tavsiye etmiyoruz, aydınlatmasından memnun musunuz bilemiyorum ? 

Orjinal xenon mercekli farlar, balastı ampulü vs epey pahalı tutar bulunduğunuz yerde montaj yaptırıp çıkan elektronik sorunlarını aşmanız epey zor olabilir.

Bu sorunları bir şekilde çözerim diyorsanız ve düşük maliyet istiyorsanız mevcut farlarınıza d1s xenon mercek montajı yaptırmanız en uygunu olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...