İçeriğe Yönlendir

Honda Civic 5 (1992-1995) xenon mercek uygulama

Yusuf Yıldırım

Recommended Posts

Yusuf Yıldırım

Öncelikle konuların nasıl açılıp kapandığı hakkında çok bir bilgiye sahip değilim ama yeni aldığım  aracıma yagmurlu havada izdirap içinde bir yolculuk yapmak zorunda kaldığım için  yüksek bilgilerinize sığınarak yardım arayışı icindeyim 

Daha önce misafir olarak bir çok konuda bilgi almıştım mercekli farlar konusunda evde kendi çabala yapabileceğim bir uygulama olduğuna inandığım için buradan hangi parça ve malzemelerin listesini bana çıkarıp verirseniz küçük küçük tedarik edip uyulmanin aşamalarını umutediyorum  ki başarmış bir şekilde size başlık değişmez ise aşama aşama  paulaşmaya calisacagim

Kafamda olan proje şu şekilde uzun kısa tek bir mercek üzerinden olması ve Farin iç kısımda beyaz şerit şeklinde bir park lambası olması yönünde 

YouTubeden izlediğim marimoto kit  küçük ve portatif  bir kurulumu vardı aracımin far kismi gerçekten  çok küçük içine büyük merçeklerin  uygulamasının zor olacağı konusunda şüphelerim var 

Farlarima uygün merceğin ve tesisatın isim ve malzeme listesini yaparsanız çok sevinirim saygılar  hayırlı forumlar

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
On 21.05.2017 at 18:59, Yusuf yıldırım yazdı:

Öncelikle konuların nasıl açılıp kapandığı hakkında çok bir bilgiye sahip değilim ama yeni aldığım  aracıma yagmurlu havada izdirap içinde bir yolculuk yapmak zorunda kaldığım için  yüksek bilgilerinize sığınarak yardım arayışı icindeyim 

Daha önce misafir olarak bir çok konuda bilgi almıştım mercekli farlar konusunda evde kendi çabala yapabileceğim bir uygulama olduğuna inandığım için buradan hangi parça ve malzemelerin listesini bana çıkarıp verirseniz küçük küçük tedarik edip uyulmanin aşamalarını umutediyorum  ki başarmış bir şekilde size başlık değişmez ise aşama aşama  paulaşmaya calisacagim

Kafamda olan proje şu şekilde uzun kısa tek bir mercek üzerinden olması ve Farin iç kısımda beyaz şerit şeklinde bir park lambası olması yönünde 

YouTubeden izlediğim marimoto kit  küçük ve portatif  bir kurulumu vardı aracımin far kismi gerçekten  çok küçük içine büyük merçeklerin  uygulamasının zor olacağı konusunda şüphelerim var 

Farlarima uygün merceğin ve tesisatın isim ve malzeme listesini yaparsanız çok sevinirim saygılar  hayırlı forumlar

Önündeki en sıkıcı konu far camının şeffaf olmaması. Bulunduğun yerde bu camdan yaptırman kolay olmayacaktır.

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Bu far modelinde bu işleme girilecekse yazdığınız parçalar ile boşa gidecektir kanısındayım.

Yeni tip Hella bi-xenon mercek kılı kılına uyar.Mercek kapagı yani merceğin önünü kapatacak bir şapka uğraştırabilir lakin işe girilince çözüm bulunacaktır.

Oem malzemeden şaşmayınız.Far,tampon,stop tamircisi sanayilerde artık çogalıyor bulursanız ve cam yapabilirlerse mecburen far camı yapılacak.

Araca uyumlu junyan tip far modeli hesaplı bulursanız far camı meblasına belki denk düşürebilirseniz mercek çalışmasını ona yapın derim.Junyan mercekleri sıkıntılı olacaktır.

Parçalar için ilanlar bölümünü inceleyiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Yusuf Yıldırım

Şuan elimde boch c180 bi xenon kiti var ve far camı işini plexiglass kalıp çıkarma metoduyla çözecem lakin kafamdaki soru elimdeki merçek gerçekten büyük görünüyor içine sığmaz gibi bir korkum var yanlış bir işe kalkışmak istemiyorum 

Screenshot_20180103-102122.png

Şimdi, Yusuf Yıldırım yazdı:

Şuan elimde boch c180 bi xenon kiti var ve far camı işini plexiglass kalıp çıkarma metoduyla çözecem lakin kafamdaki soru elimdeki merçek gerçekten büyük görünüyor içine sığmaz gibi bir korkum var yanlış bir işe kalkışmak istemiyorum 

Screenshot_20180103-102122.png

Screenshot_20180103-102116.png

On 26.05.2017 at 12:27, Selçuk Keleş yazdı:

Önündeki en sıkıcı konu far camının şeffaf olmaması. Bulunduğun yerde bu camdan yaptırman kolay olmayacaktır.

Hocam far canımını plexiglass çözeceğim kalıp çıkararak 

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Merceğğin reflektörleri temizse kullanabilirsiniz.Boyut olarak kılı kılına sıgar.Elinizdeki xenon kit nedir?D1s ise merceğin arkasındaki kısım kalacak,D2s ise o kısımı içten 3 vida tutar onları söküp bu kısım iptal olacak.D2s ampul tutucu bulmanız gerekecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Yıldırım

Şuan elimde sadece ampul olarak h4 xenon balast var  şu şartlar altında d2s ampul ve balast almak ve tutucuyu temin etmek daha mantıklı balast olarak h4 balast kullanımı mümkünmü yoksa onuda ampul ve tesisatyıla temin etmek durumundamıyım engin tecrübelerinize teşekkür ederim 

6 saat önce, Oktay Toker yazdı:

Merceğğin reflektörleri temizse kullanabilirsiniz.Boyut olarak kılı kılına sıgar.Elinizdeki xenon kit nedir?D1s ise merceğin arkasındaki kısım kalacak,D2s ise o kısımı içten 3 vida tutar onları söküp bu kısım iptal olacak.D2s ampul tutucu bulmanız gerekecek.

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Öncelikli tavsiyem orijinal bir xenon kit.

Elinizdeki balastı en azından iyi bir d2s xenon alarak kullanabilirsiniz.Sıfır almak niyetiniz oluşursa tavsiyem GE marka olanı bayisini bularak alabilirsiniz en hesaplı oem xenon ampul.Çıkma olarakta biraz zor olsada temiz ampulde bulabilirsiniz.Buna göre elinizdeki balastın xenon ampul baglantı kablosuna uyumlu d2s çevirici aparat alabilirsiniz.Genelinde kırmızı bir aparattır.

Tavsiyem eliniz yatkın ise linkteki konuda verilen role şemasını uygulamanız olur.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...