İçeriğe Yönlendir

Sym gts 250i evo bi xenon dönüşüm

Ümit Özcan

Recommended Posts

Mahmut Akbulut

Xenon balast özellikleri :

Giriş gerilimi 9V-16V (13.2 nom.)

Giriş akımı 3.2A nom (10A max)

Çıkış gücü 85V / 50W AC

Gerilim Başlangıcı 23KV max

Çalışma Sıcaklığı -40 ~ +105°C

Muayenede sıkıtı olmadığı söyleniyor hafif kusur veriliyormuş abi , bizim motorunda bitti muayenesi ama vakit yok şuan :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ümit Özcan

Selam forum üyesi abilerim kardeşlerim sonunda ufak defek eksikler olsada bi xenon montajını bitirdim umarım ugraştıgıma degmiştir. Kendi şahsi fikrim bugüne kadar karanlıkda geziyormuşum ve trafikde farkedilmiyormuşum :)  şimdi tek selektör yeterli farkedilmek için 

20151220_213636.jpg

20151220_213658.jpg

20151220_213811.jpg

20151220_213833.jpg

20151220_214007.jpg

20151220_214211.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ümit Özcan
20 dakika önce, Mahmut Akbulut yazdı:

Elinize emeğinize sağlık :bravo:

Teşekkür ederim Mahmut bey yanlız bi sıkıntım var şu anda balastlar çin malı ampuller 1tanesi 4300k osram digeri 6000k çin mali sıkıntı şu farlar kapalıyken selektör yapamyorum sadece perdeler inip kalkıyor  galiba oem kit almam lazım uygun fiyatlı ne önerirsiniz? 

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Soğuk selektör yapmak için Gen5 balast ve D1S ampul almalısınız , piyasa fiyatları ampullerle beraber 400-600 TL arası değişiyor ...

Yorum bağlantısı
Ümit Özcan
4 dakika önce, Mahmut Akbulut yazdı:

Soğuk selektör yapmak için Gen5 balast ve D1S ampul almalısınız , piyasa fiyatları ampullerle beraber 400-600 TL arası değişiyor ...

Bu ürün için 450tl fiyat aldım kablu ampul dahil uygunmudur iş görürmü

unnamed.jpg

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

D3S/R D4S/R range rover ve jaguar ın kullandığı balast , fiyat uygun işinizi fazlasıyla görür . Ampul resmi var mı?

Yorum bağlantısı
Ümit Özcan
2 dakika önce, Mahmut Akbulut yazdı:

D3S/R D4S/R range rover ve jaguar ın kullandığı balast , fiyat uygun işinizi fazlasıyla görür . Ampul resmi var mı?

Ampul resmi yok sanayide cıkmacıda bende sanayideyim esnaf oldugum için böyle bir teklif sundu arkadas  ampuller osram yada phılps 4300k istedigim model ampulu alma şansım var o konuda özgürüm bu balast soguk selektör yaparmı yani

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Gen5 kadar etkili ve hızlı olmaz bu balastlar , aynı far üzerinde uzun reflektöre sahip olan araçlarda kullanılıyor . Başka marka balast var mı ?

Yorum bağlantısı
Ümit Özcan

Far çıkmacısı bir çok balast ve ampul mevcut zaten mercek ve kapalarıda ondan aldım hatta 2tane bmw f10 far verdi kırık abi beni ugrastırma kendin sök al içinden dedi 2sine 100tl verdim angel halka motorlar ıvır zıvır hepsi içinde komple aldım

Yorum bağlantısı
Ümit Özcan
3 dakika önce, Mahmut Akbulut yazdı:

Boschgen5.jpg

Yardımlarınız için tesekkür ederim birde kafama takılan akü 10amper soguk selektör halinde elektrik tesisatına zarar verirmi 2 balastıda kısa far tesisatından besledim  ilk far actıgımda motorun göstergeleri gelip gidiyordu onu balastları yalıtarak aştım. ( alumnyum folyo ve bulasık eldiveni ile sardım) 

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut
(düzenlendi)

Motor çalışıyorken selektör yapıldığı sürece sorun olmaz . Sistemi röle ile beslerseniz selektör düğmesine fazla yüklenmemiş olursunuz ..

tarihinde Mahmut Akbulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Özcan
(düzenlendi)
17 saat önce, Mehmet Özyürek yazdı:

Çok şık bir motor.. çok yakışmış... 

Begenmenize sevindim mehmet bey bu motora sahip insanlar bilir kendine aşık ediyor vazgeçemiyorsunuz

tarihinde Ümit özcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
On 22.12.2015 at 18:27, Mehmet Özyürek yazdı:

Çok şık bir motor.. çok yakışmış... 

emmi bindiğin motorun aynısı ;)  vazgeçemezsin 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 27.12.2015 at 22:58, Lokman Ceritlioğlu yazdı:

emmi bindiğin motorun aynısı ;)  vazgeçemezsin 

Biliyorum abim.. şık olan senin motor zaten :)

Çok beğeniyorum ama, akıllı işi değil... Bana uymaz :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Özcan
On 22 Aralık 2015 at 18:27, Mehmet Özyürek yazdı:

Biliyorum abim.. şık olan senin motor zaten :)

Çok beğeniyorum ama, akıllı işi değil... Bana uymaz:D

Mehmet abi yoksa sende 2 teker sevmiyenlerden misin :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...