İçeriğe Yönlendir

Sym gts 250i evo bi xenon dönüşüm

Ümit Özcan

Recommended Posts

Ümit Özcan
(düzenlendi)

Selam scooter için bi xenon dönüşümü yapmaya karar verdim bmw f10 hella mercek d2s ampul vs aldım ama bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim halojen farlarımda kesilme çizgisi yok xenonları nasıl ayarlamam gerekiyor

post-8495-0-26627600-1448744038.jpg

post-8495-0-80810700-1448744075.jpg

post-8495-0-15722300-1448744099.jpg

post-8495-0-18021800-1448744129.jpg

post-8495-0-14731500-1448744145.jpg

tarihinde Ümit özcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Çok net olmasa da ışığın üst bitiş noktası belli , mercek montajı yaparken mevcut ampul yuvası ile mercek ampul yuvasının aynı düzlemde olmasına dikkat etmeniz yeterli ...

SYM-GTS300i-VS-LED-v-6DxCmDcRUI4.jpgSym-Gts-250i-Evo-Xenon-Headlight-v-ZRl9w0AeBDo.jpg

t9ceCMH.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Özcan
Çok net olmasa da ışığın üst bitiş noktası belli , mercek montajı yaparken mevcut ampul yuvası ile mercek ampul yuvasının aynı düzlemde olmasına dikkat etmeniz yeterli ...

SYM-GTS300i-VS-LED-v-6DxCmDcRUI4.jpgSym-Gts-250i-Evo-Xenon-Headlight-v-ZRl9w0AeBDo.jpg

t9ceCMH.png

Mahmut bey benim scooter kısa far solda uzun far sagda yanıyor ikisi bir degil yani foto eklemeyi beceremedim ama d2s ampul ile mercegi duvara tuttugumda kesilme çizgisi normal birde sagdaki uzun yanan farın mercek montajını neye göre nasıl yapmam lazım

Yorum bağlantısı
Ümit Özcan
Sağ ve sol her iki mercekte aynı hizada olacak ...

Mahmut bey konu başına fotolar ekledim iyi gidiyormuyum acaba ampul tutucu ve d2s ampul soketini kendim geçici çözüm yaptım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

duvara baktığımızda sol yüksek biraz. az daha dönmesi lazım

tarihinde Lokman Ceritlioğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Özcan

duvara baktığımızda sol yüksek biraz. az daha dönmesi lazım

lokman bey farın kendi aynasındada aynıydı sol biraz yukarda sag aşagıda sanırım yaptıgım aparatla alakalı oldu
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Özcan

Mercegi far tasına sabitledigim saplama vida ve somunlarla sag sol yukarı aşagı veya çapraz haraket ettirme şansım var @Lokman bey motorun üzerinde aynı olursa çizgi istedigim yöndeki saplamanın vidasını sıkarak o yöne çekebilirim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

oynama ihtimali varsa motorun üstünde ayarlamak daha mantıklı, ancak granajı sökmek takmak biraz sıkıntı, ben tırnağının birini kırmıştım, sisleri bağlarken.

Yorum bağlantısı
Ümit Özcan

Birde far camlarını yapıştırmak için ne tarz yapıştrıcı kullanmam lazım (tekrar sökülme şansı olan ) şeffaf silikon olurmu yada bizim otomobil ek yerlerinde kullandıgımız mastik var ama yapıştrma kuvveti çok yüksek farı kırmak zorunda bırakabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Özcan
oynama ihtimali varsa motorun üstünde ayarlamak daha mantıklı, ancak granajı sökmek takmak biraz sıkıntı, ben tırnağının birini kırmıştım, sisleri bağlarken.

Abi söke taka ustası oldum motorun içi haric krank sibop vs... geri kalan herşey artık çocuk oyuncagı herşeyi kendim hallediyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Özcan
Buda videosu :rolleyes:

Mahmut bey bu farda uzun kısa yan yana tek far içinde benim motorda ayrı farlar sizin yaptıgınız gibi sag sol far kesime cizgilerini birbirinin üstüne göremi ayarlamam lazım

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Üst üste gelmesin merceklerin birbirine olan merkez uzaklığı ne ise 5 mt duvar yansımasında da aynı mesafe olsun ...

Yorum bağlantısı
Ümit Özcan
Üst üste gelmesin merceklerin birbirine olan merkez uzaklığı ne ise 5 mt duvar yansımasında da aynı mesafe olsun ...
yani böylemi

post-8495-0-30889600-1448826848.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Özcan
Aynen budur :good1:
Teşekkür ederim Mahmut bey kafamdaki en önemli soru işaretlerini çözmeme yardımcı oldunuz sagolun :)
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

kafama takılan 2 soru

1- akülerimiz 10 amper, 2 farın aynı anda yanmasını kaldırırmı?

2- muayenede araçlar gibi sorun olurmu?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...