İçeriğe Yönlendir

Range Rover 3 (2002-2012) Vogue Bi xenon problemi

Atilla Volkan

Recommended Posts

Atilla Volkan

Uzun bir aradan sonra herkese merhabalar arkadaşlar...

Forumda inpro gündüz far uygulama resimlerini paylaştığım 2004 L322 Range Rover Vogue aracım

İle bir trafik Kazası sonucu vedalaşmak zorunda kaldım.

Yeni araç olarak Bmw F10 düşünürken içime çok sinen 2005 L322 Range Rover Vogue bulunca yine bu araçta karar kıldım.

Bu kısa durum özetinden sonra sizlere danışmak istediğim problem şöyle;

Araç bildiğiniz gibi Bi xenon fakat kısa hüzme açıkken selonoid uzunda tutuyor perdeyi.Yani kısalarda xenon aydınlatma uzun yanıyor.

Uzun kolunu itince hiç hareket yok, uzun yanmaya devam ediyor ve ek olan halojen bölüm de yanıyor.

Selektör yapınca da halojen yanıyor.Bunda sorun yok normali böyle zaten.

Selonoid kabloları takılı,bağlantıda sorun yok gibi görünüyor ama bu gün kısalar açıkken selonoid fişini çıkardım xenon far kısaya döndü,perdeyi geri çekti.

Şimdi bu durumda sorun nerede olabilir sizce niçin selonoid fişleri takılıyken kısalarda uzun yanıyor xenonlar?

Biraz uzun oldu galiba ama anlatabildim sanırım.

Şimdiden herkese teşekkürler.

post-1794-0-10681500-1427411984_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Misafir

Selenoid sürücüsü hatalı davranıyor. Araca bağlanıp nerenin bozuk olduğu ortaya çıkar. Ha baktın iş maliyetli, perde uçlarını uzun halojene paralel bağlarsın

Yorum bağlantısı
Atilla Volkan

Farlara daha önce temizleme Amaçlı işlem yapılmış biryeri yanlış bağlamış olabilirler mi acaba?Selenoid çıkışını kısalara mı bağladılar?

Servet bey ben de söylediğinizi yapmayı düşündüm problemi çözemezsem.

Yorum bağlantısı
Misafir

Şunu deneyin, perde far kapalı iken çekili kalıyormu, kalmıyorsa far hangi modda iken perde çekiyor?

Yorum bağlantısı
Atilla Volkan

Şunu deneyin, perde far kapalı iken çekili kalıyormu, kalmıyorsa far hangi modda iken perde çekiyor?

Servet Bey, selenoid fişleri takılı olduğu sürece farlar hep uzun modda.Selenoid perdesi uzunda kalıyor.Fişi çıkarınca kısaya dönüyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

Kontak açıldığı andan itibaren ise araç sisteminde hata olmalı. İki farda aynı sanırım. Tercihim, servise götürüp asıl arızanın ne olduğunu tespit etmelerini istemek olur. Sonrasında gerekirse kablo tadilatına gidilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...