İçeriğe Yönlendir

Fiat FreeMont Hella bi-xenon, Led Amerikan park ve park

Oktay Toker

Recommended Posts

Oktay Toker
(düzenlendi)

Ankara'dan bir arkadaşımızın model yılı tam hatırlamıyorum ama 2013 olacaktı Freemont aracının farlarına Hella intemo bi-xenon,Gen4 balast ve xenon takım ile yapılan çalışmayı farları köşesi,nde bulunan beyaz reflektörün üst kısmına turuncu film yapıştırıp arka iç kısımdan yanlamasına Smd5630 aliminyum şerit günışığı led ekleyerek amerikan park olarakta görünecek şekilde fardaki en güzel aşamayı rabbimin izni ile yapabildim.

Mercek kapagı olarak fardaki iç çerçevedeki yogun çizgilere uyum sağladığını düşünerek yine Mercedes mercek şapkası kullandım.Oldukça güzel uyum sağladığını düşünüyorum.İşte detaylar.

Araç üzerindeki resimler elime ulaşınca bilahire ekleyeceğim.

Resim linkleri yenilendi.

1895.jpg

1908.jpg

1910.jpg

1911.jpg

1912.jpg

1918.jpg

1935.jpg

1947.jpg

1951.jpg

1954.jpg

1955.jpg

1964.jpg

1972.jpg

1974.jpg

1976.jpg

1978.jpg

1983.jpg

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Araç üzerinden ve duvar resimleri.

Satt 16.00civarında çekilmiş bir duvar resmidir.Bi-xenon merceğin aydınlatma farkı diyebiliriz.

Karanlık moddo uzun hüzmeler.Normal modda çekmemişim.

Resim linkleri yenilendi.

2277.jpg

2280.jpg

2281.jpg

2283.jpg

2286.jpg

2287.jpg

2288.jpg

2290.jpg

2291.jpg

2292.jpg

2293.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Yok gündüz vakti ancak bu tona çekebildim.Canlı halinde sorun yok gayet güzel.Buda en karanlık poz konumunda çekildi.

2288.jpg

Uzun hüzmede görünen yataylamasına ışık hüzmesi orijinal uzunlar.Klasik uzun görünümünden farklı.Yatay çizgi olarak yansıtıyor.

Yorum bağlantısı
Volkan Durmuş

Sanki tek mercek varmış gibi, motosiklet farı gibi tek görünüyor, Mahmut bey gibi banada sağ taraf hiç piyasada yok gibi geldi resimden, varsada üst üste binmiş desenler o zaman , normalde şöyle olması lazım değil mi?

HeadlightPatternValeoEcode.jpg

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Gündüzün 15.00 sonrasında duvar ile arasında 10 metre mesafe var iken bu resim bile fazla diyebilirim.Bu resmide halojen ile bi-xenon mercekteki ışık farkı için ekledim bunuda yazdım zaten. :good1:

Bu resimle benimde canlısını görmeme rağmen yorum yapmam hata olabilir.BHata varsada gece çekilmiş güzel bir resimle ortaya elbet çıkar.

Akşam çekilmiş resim maalesef elimde yok.Canlı halinde bu yazdıklarınız zaten mevcut.Yoksa farları araca vermezdim alırdım yapar takardım. :lol:

Resmi alıp büyütüp bakınca detaylar görünüyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...