İçeriğe Yönlendir

Renault Flash bi-xenon mercek montajı

Ömer Vuran

Recommended Posts

Ömer Vuran

aracımın far sisteminde köklü bir değişeme girmek için 3 takım mercek aldım,

kısa ve uzun bir arada bi-xenon

far içi sisleri için

ve alt sisler için...

vakit bulup montajını yapamadım...

montajı yapmasına yaparım fakat tek düşüncem manuel far ayarının yapıp yapamayacağım, yani merceğin montajından sonra far çanağının ayar tutması, şuanki haliyle bile pek ayar tutmazken birde mercek montajından sonra vizede far ayarından kalmak...!!!

izmir'de montaj konusunda Bana yardımcı olabilecek biri varsa ulaşabilirim ve fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim....

1065151_10151716239412472_1484788195_o.jpg

10257406_10152740872532472_5096027992463788179_o.jpg

Yorum bağlantısı
Erkan Kahya

Merhaba.

Öncelikle mevcut far sis camları desenli olduğu için projektörü taktıktan sonra düzensiz ışık dağılımı oluşacak. Bu da özellikle karşıdan geleni ve seni rahatsız edecek.

Ayar konusunda da sanırım farlar zaten problemli far çanağı sabit kalamıyor ve ayarı bozuluyor. Bağlantı noktaları sunfix benzeri yapıştırıcılarla olabildiğince tamir edilmeli.

Aldığın bosch projektörler işini rahatlıkla görür. Far içi sis olarak kullanmayı düşündüğün ortadaki projektörleri sabit uzun far olarak kullanman daha hoş olur.

Şimdiden kolay gelsin. :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bu tip desenli cama mercek montajı yapmanın hiç bir anlamı yok. Keşke almadan önce buraya yazsaydın. Far camının şeffaf olması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Far-stop tamiri yapanlar parabolik cam yerine pleksiden cam yapıyorlar , bence çıkma far alıp cam yaptırın sonra mercek montajına başlarsınız ...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...