İçeriğe Yönlendir

Mercedes-Benz C W203 (2000-2007) bi-xenon upgrade

Yaşar Yılmaz1679652620

Recommended Posts

Yaşar Yılmaz1679652620

Orjinal bi-xenon farlarımı modifiye etmek istiyorum. Bilgisi olan arkadaşlardan ricam,

1-Mercek çapım nedir ?

2-İlandaki mercek aracıma uyum sağlar mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-morimoto-d2s-mini-bi-xenon-kit-135796425/detay

3-Ballast için 35mi 55 watt tercih etmeliyim ?

4-İstanbul'da bu işin ehli, korkmadan aracımı teslim edebileceğim yer tavsiyesi ?

Şuanki aydınlatmam;

far2.jpg

İstediğim aydınlatma;

bi-xenon.jpg

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim...

** Konuyu yanlışlıkla Halojen bölümüne açtım, yöneticilerden ricam xenon bölmüne taşımalarıdır.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Farların Bosch-AL marka D2S mercekler kullanıyor. Gayet kaliteli bir aydınlatması var, sırf kesilme çizgisinin deseni nedeniyle özenilen morimoto merceklerin Avrupa ECE normlarına göre üretilen merceklerden daha iyi bir aydınlatma (uzun mesafe vs) veremeyeceğini düşünüyorum. Yine de değiştirmek istersen, lens çapı 7 cm. civarında olması lazım. Zaten balast ve ampul değiştirmeyeceksin orjinal balastlarını (35W) kullanman daha iyi olur. Forum kuralları gereği usta/yer önerisi yapamıyoruz, yeni mercek illa bişekilde monte edilebilir, bunu ustanın söylemesi daha doğru olur sonuçta o yapacak, şıp diye eskisinin yerine oturacak diye bir kolaylık malesef yok :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Morimoto şehir içinde kullanıldığında sıkıntı yok ama uzun ve karanlık yollarda oem merceklerin yarısı kadar performans verir.Ürün için çekilen duvar resimlerine aldanmayın filtre kullanılıyor profesyonel ayarlar yapılıyor , siyah asfalt üzerinde çok başarılı değil , yapısı gereği ışığı kısa mesafede topluyor uzun hüzme vasat derecede...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yaşar Yılmaz1679652620

Selçuk ve Mahmut Bey, ikinizede bilgi paylaşımıznınızdan dolayı teşekkür ederim.

Bu mercek ve aydınlatmaları yakından görmediğim için resimlerde hoş duruyor anladığım ve biraz meşekkatli. Tavsiyelerinizi dikkate alarak merceklere Osram 66240 cbi, sis ve uzun farlarıma ona uyum sağlayacak H7lerimle yola devam edeceğim. İlgili işlemlerden sonra buraya resmini eklerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Korucu1679652619
(düzenlendi)

Selçuk ve Mahmut Bey, ikinizede bilgi paylaşımıznınızdan dolayı teşekkür ederim.

Bu mercek ve aydınlatmaları yakından görmediğim için resimlerde hoş duruyor anladığım ve biraz meşekkatli. Tavsiyelerinizi dikkate alarak merceklere Osram 66240 cbi, sis ve uzun farlarıma ona uyum sağlayacak H7lerimle yola devam edeceğim. İlgili işlemlerden sonra buraya resmini eklerim.

merhaba yaşar bey

Morimoto merceği bizzat satın almış ve kullanmış birisi olarak katkıda bulunmak isterim.

Öncelikle Mahmut bey Selçuk beyin söylediklerine aynen katılıyorum.Keskin bir kesilme çizgisinden başka size artı bir katkı sağlamayacağı gibi

Şu an kullandığınız orjinal merceklerdeki aydınlatma verimini ararsınız.

Dikey aydınlatma alanı dar ve önünüzdeki ilk 3-4 metre karanlık kalıyor

tarihinde Mehmet Korucu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Fevzi KARAMAN
(düzenlendi)

Merhabalar değerli büyüklerim ve arkadaşlar, aydınlatma ile ciddi problem yaşamaktayım ve desteğinizi rica etmekteyim.

2001 model C320 mercedes benz  Mercekli xenon a sahip aracım var, galiba merceklerin bir süre sonra etkisizleşmesinden doalyı aydınlatmam bayağı kötü bir hale geldi, bende merceklerimi değiştirme kararı aldım, yeni merceklerde 8 veya 10 tane minikl noktalar vs gördüm merkezlerinde, tabi etkisi vs nedir bilmiyorum, aracıma D2S ampüllerimi osram marka yeni şekilde taktım ve sonuç aynı :(

ne gibi bir mercek uygulaması ile bu sorunun çözebilirim, teşekkür ediyorum.

tarihinde Fevzi Karaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Hoş geldiniz.

Mercek değişim sürecinde far camı içten temizlik vesaire yapıldımı?

Yeniden taktığınız mercek anlatımınıza göre Bosch yeni versiyon olma ihtimali yüsek,Valeo bir modelindede vardı lakin o valeo eski nesillerdeki gibi yerine uyması zor,o benekler orijinal tasarımdır ve üzerinde bir yorum yapmanın anlamı yok,faydası olacağı yapıldığına göre kesin olsada zararıda yok.

Takılan merceğin reflektör kısmının temizliği önemli ve bu dikkate alındı ise far camları için iyileştirme önemli ve aldığınız xenon adı  öenmeli degil ve orijinal degilse hataya sebep olacaktır,orijinal balast için tam verimi vermeyebilir,Eski ampuller ile denemeyide yapmalısınız,yeni kullandığınız merceğin ampul takma kısmı orijinalden farklı diye bilsemde aynı merceğin eski tipte olanıda mevcut olabilir ve takarken tam oturmadıysa odak hatası olacaktır.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...