İçeriğe Yönlendir

Renault Symbol 2 (2008-2013) bi-xenon mercek

Selçuk Karabulut

Recommended Posts

Selçuk Karabulut

ŞİRKET ARACI SÜMBÜLE HELLA İNTEMO MERCEK,

RANGE ROVER MERCEK KAPAĞI,

GEN 5 BALAST.

iykr.jpg

358x.jpgu47m.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut

teş ederim,maliyet 600 lira civarı.

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı1679652608

gerçekten güzel olmuş, silueti değişmiş aracın. renklerindeki farklılığın sebebi nedir? fotoğraftan mı kaynaklanıyor acaba?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Güzel olmuş, bir de büyük harf kullanımından vazgeçsen :)

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Eline sağlık.

Mercek kapagı güzelde far içi siyah olunca epey ön planda kalmış.sinyal bölümü bari orjinal tonda kalsaymış.

Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut

gerçekten güzel olmuş, silueti değişmiş aracın. renklerindeki farklılığın sebebi nedir? fotoğraftan mı kaynaklanıyor acaba?

renkleri aynı ama resimde biri mavi biri beyaz gibi görünmüş :)

Eline sağlık.

Mercek kapagı güzelde far içi siyah olunca epey ön planda kalmış.sinyal bölümü bari orjinal tonda kalsaymış.

abi şirket aracı olduğu için pek özenmedim açıkçası ,sürekli yolda olduğum için bana aydınlatması lazım :) sinyal bölümünü kapat falan uğraşmadım zaten araçlar 3. ay değişiyor inşallah yeni verecekleri focusa özenip yaparım :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut
(düzenlendi)

nkar.jpg

bu resimde renk tonları tam belli oluyor

tarihinde Selçuk Karabulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 1 yıl sonra...
Barış Güner

öncelikle merhaba

-aracımın farları h4 uzun kısa mercek aldıgımızda h7 xenon set alıp biraz operasyonlar içine oturturuz diye planlıyorum aracımda kademeli far ayarı bulunmaktadır farlarımı mercekli fara cevirdigimde bu far ayarını aktif olarak kulanabilme şansımız varmı

daha önce orjinal farını mercekli fara cevirenlerden bu konu hakkında bilgisi olanlar bana teknik bilgi verebilirmi kafamı yoran tek sorun bu acaba yöntemi nasıl yada bi yöntemi var mı

- h4 farlarımı mercege cevirdigimde uzun kısa mecek te ampül h7 türüne dönecek diye biliyorum (yanlış ise düzeltin) h7 de tam olmuyor sanırım olması için biraz operasyon gerekiyomus ampüle

- aldıgım xenon kit i sheild marka olucak peki baglantıya gelince h4 hattında gelen 3 tane uc var

şase (-)

uzunların (+)sı kısaların (+) sı

kısaların + sı normal xenon kitine baglanatıcak uzunların + sı ise mercegin perdeyi acıp kapatan uclarıan baglanacak diye düşünüyorum abilerim (yanlışa düzeltin ) ------- bu şekilde baglantıyı yaptıgımızda herhangi bir röle diyot gereklimi -----

çorluda oto müzik işleriyle meşkulum

---Aradıgım mercekler ve kapakları ise sunlar ----

PBk0yv.jpg

görünmez ise diger adres

http://hizliresim.com/PBk0yv

elinde bu mercekler veya kapaklar olan var ise bana ulaşşın

0546 498 26 77 yada mesaj yolu ile

iyi forumlar şimdiden hepinize teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

öncelikle merhaba

-aracımın farları h4 uzun kısa mercek aldıgımızda h7 xenon set alıp biraz operasyonlar içine oturturuz diye planlıyorum aracımda kademeli far ayarı bulunmaktadır farlarımı mercekli fara cevirdigimde bu far ayarını aktif olarak kulanabilme şansımız var mı ?

daha önce orjinal farını mercekli fara cevirenlerden bu konu hakkında bilgisi olanlar bana teknik bilgi verebilirmi kafamı yoran tek sorun bu acaba yöntemi nasıl yada bi yöntemi var mı

- h4 farlarımı mercege cevirdigimde uzun kısa mecek te ampül h7 türüne dönecek diye biliyorum (yanlış ise düzeltin) h7 de tam olmuyor sanırım olması için biraz operasyon gerekiyomus ampüle - aldıgım xenon kit i sheild marka olucak peki baglantıya gelince h4 hattında gelen 3 tane uc var şase (-)uzunların (+)sı kısaların (+) sı kısaların + sı normal xenon kitine baglanatıcak uzunların + sı ise mercegin perdeyi acıp kapatan uclarıan baglanacak diye düşünüyorum abilerim (yanlışadüzeltin )

------- bu şekilde baglantıyı yaptıgımızda herhangi bir röle diyot gereklimi -----

çorluda oto müzik işleriyle meşkulum

---Aradıgım mercekler ve kapakları ise sunlar ----

görünmez ise diger adres

elinde bu mercekler veya kapaklar olan var ise bana ulaşşın

0546 498 26 77 yada mesaj yolu ile

iyi forumlar şimdiden hepinize teşekkür ederim

- Seviye motoruyla ilgili bir değişiklik yapmayacaksın aynı şekilde farın arkasına takacaksın ve çalışmaya devam edecek.

- Konuyu birleştirdim ancak öncesine ait pek bilgi bulunmuyor fikri olanlar paylaşacaklardır

- D1S mercek, D1S balast, D1S ampul almalısın, çin malı xenon kitlerle başlamanı önermem

- H4 bağlantıda selektör atınca kısaların sönmemesi için diyot kullanman gerekecek : http://www.geceucusu.com/topic/946-h4de-selektorle-uzunlari-yakinca-kisalarin-sonmesi/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Barış Güner

öncelikle herkez e merhaba aracım h4 faralrınamercek yapmayı planlıyorumzuzun kısa mercek h7  shelid marka  xenon set baglamayı düşünüyorum 

fakat muayneden gecmesi için farın kendi  kademeli 1-2-3-4 olarak  yükseklik ayarı calısır durumda bu  yeterlimi  yoksa otomatik ayar zorunlumu

birde şu sekilde bir duyum aldım  far fiskiye takılması gerekliymiş muayneden gecmesi için calısır durumda oması önemsiz imiş  forum olarak sizden istedigim abilerim 

muayneden gecmek için neler zorunlu mercek far konusunda bilgilendirirseniz sevinirim

otamatik far ayarı olmasa olurmu ojinal kademeli ayar calısıcak

far fiskiye sistemi  görüntü amaclımı yoksa  mutlaka calısması gereklimi  calısmaması muayneden kalma sebebemidir  

saygılarımla

Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583

xenon varsa muayenede otomatik seviye ayarı isterler, sarı H7 halojen ampulle muayeneye girerseniz sorun olmaz. yıkama da istemezler, seviye de...

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

öncelikle merhaba

1. h4 ampul tabanlı araca h7 ampul takıp sellektör nasıl yapılacak ? 

2.H7 mercek taktınız diyelim xenon ısısına dayanacak mı ? 

3.2 ampullü farlarda 1 i mercekli 1 i merceksiz ise sadece far yıkama yeterli oluyor ama tek ampullü farlarda otomatik seviye ayarı ve far yıkamayı istiyorlar.

size önerimiz öncelikle h7 tip mercek yerine oem ürün almanızdır.Bunlar bosch hella valeo merceklerdir ve d1s d2s d3s d4s gibi ampul tiplerine uyumludur ve xenon için yapılmıştır.Sonra kendinize bir yedek far edinin ve onun üzerinde çalışmalar yapın.

Yorum bağlantısı
Barış Güner
(düzenlendi)

farlarım h7 degil  yukarıda yazdıgım üzeri h4  uzun kısa mercek alıcam  h7 xenon kit baglayacagım uzun hareketini mercegin perdesi yapıcak yani h4 ampül türü h7 ye dönücek ama tek ampül tek mercek 

tarihinde Barış Güner tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barış Güner
2 saat önce, Fatih Özbaş yazdı:

xenon varsa muayenede otomatik seviye ayarı isterler, sarı H7 halojen ampulle muayeneye girerseniz sorun olmaz. yıkama da istemezler, seviye de...

h7 sarı ampül takıcam uzun kısa tek 1 mercek olucak  o sekilde muayneden gecer diyosun yani abi

mercek uzun kısa mercek olucak tek bi ampül  1 mercek içinde  onun haricinde başka hiç bir ampül mercek olmayacak tek ampül tek mercek 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Oktay Toker
On 18.01.2016 at 20:17, Barış Güner yazdı:

h7 sarı ampül takıcam uzun kısa tek 1 mercek olucak  o sekilde muayneden gecer diyosun yani abi

mercek uzun kısa mercek olucak tek bi ampül  1 mercek içinde  onun haricinde başka hiç bir ampül mercek olmayacak tek ampül tek mercek 

3 mesajınızda birbirinden tutarsız anlatımı taşıyor.Forumu biraz daha derince inceleyebilirsen vakit ayırırsan daha güzel sonuçlara ulaşırsınız.

H4 far olan orijinal far için kullanılacak tek mercek bi-xenon olan d1s veya d2s xenon ampuller ile aydınlatan ürünlerdir.Bi-xenon montajı sonrası ile ilk mesajınızdaki gerekli olanları yapmak size kalmış bir seçenek.Muayene için xenon ampul sökülüp halojen h7 ampul ile bu işlemi yapabilirsiniz,Muayene sonrası yine xenon takılır.Diğer işlemleride zamanla yapmanız her şekilde size avantaj kullanımlı olur.

Diğer türlü h7 çin malı xenon veya h4 xenon için o gerekli olanlar ile uğraşmanıza değecek bir xenon kullanımı değildir.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Barış Güner
On 01.02.2016 at 21:14, Oktay Toker yazdı:

3 mesajınızda birbirinden tutarsız anlatımı taşıyor.Forumu biraz daha derince inceleyebilirsen vakit ayırırsan daha güzel sonuçlara ulaşırsınız.

H4 far olan orijinal far için kullanılacak tek mercek bi-xenon olan d1s veya d2s xenon ampuller ile aydınlatan ürünlerdir.Bi-xenon montajı sonrası ile ilk mesajınızdaki gerekli olanları yapmak size kalmış bir seçenek.Muayene için xenon ampul sökülüp halojen h7 ampul ile bu işlemi yapabilirsiniz,Muayene sonrası yine xenon takılır.Diğer işlemleride zamanla yapmanız her şekilde size avantaj kullanımlı olur.

Diğer türlü h7 çin malı xenon veya h4 xenon için o gerekli olanlar ile uğraşmanıza değecek bir xenon kullanımı değildir.

anladım abi bilgilendirmen için teşekkür ederim düşünceleriniz içinde ayrıca saolun en acıklayıcı cevap oldu desem yerdir 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Salih Emirhan Melemez
(düzenlendi)

Merhaba, öncelikle herkese iyi günler diliyorum.

Benim Renault Symbol 2009 aracım var. Bu aracımın ön farlarına gündüz ledi ve mercek uygulaması yapmayı planlıyorum. Far işi ile uğraşan bir kaç kişi ile iletişime geçtim. Bana önerdikleri. Normal H bazındaki mercekleri önermediler. Yani yapacaksan eğer şuanki sistemlere, yani yeni sistemlere uygun bir çalışma yap ki yaptığının bir anlamı olsun dediler. 

Uzun uğraşlar, edindiğim bilgiler ve araştırmalar sonucunda. BMW, Audi, ,Mercedes gibi araçların yeni sistem merceklerini kullanmayı planlıyorum. (D2S hella mercek) Bir ustadan yeni hella mercek buldum çiftine 150 TL diyor. Buna ek olarak maflen D2S xenon kit almayı düşünüyorum. Bulunduğum şehirde ampul harici sıfır balanslar, kabloları 40 TL ye buldum.Ampul seçimini sonraya planlıyorum

Benim farlarım H4, haliyle yeni yapacağım çalışma sonucunda D2S mercekler yuvaya sığmayacak ve bazı kesim işlemleri yapmam gerekecek, bunun farkındayım. Gündüz ledi olarak çift sıra çok çipli led kullanmayı düşünüyorum. Osram led bulabilirsem onu kullanacağım. Dışını da güzel bir pleksi ile tasarlamayı düşünüyorum. Elim kendime göre beceriklidir ve bu gibi işleri yapmayı çok severim. Aracımın çoğu şeyini kendim yaparım.

Sizin önerileriniz nelerdir? Yada yanlış düşündüğüm bir nokta varmı ?

Bu forumda yaptığım araştırmalarda karşılaştığım işinin ehli bir çok usta var gördüğüm kadarı ile. Bu kararımda sizlerin de görüşlerini almayı düşünüyorum ve görüşleriniz benim için çok önemli. Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. 

tarihinde Salih Emirhan MELEMEZ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Salih Emirhan Melemez

Ustam ben bu konuya baktımda resimleri göremiyorum çıkmıyor. Haliyle bir bilgi alamadım

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Mercek montajı  olarak farklı modellere ait bir çok konuda detaylar mevcut.Mantık aynıdır.Araç modeline göre montaj farkı veya teknik uygulama seçenegi sadece sizin işçiliğinize baglı olarak farklılık gösterebilir.Onun dışında mantık aynı.Far yapısı büyük,mercek seçimin oem olduktan sonra hepsi bu fara monte edilebilir.Sadece merceğin önüne takılacak mercek şapkası seçimin seni zorlar bunuda aşacağını düşünüyorum.

Merakla konu altında sonuçları bekliyoruz.:good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Salih Emirhan Melemez
Şimdi, Oktay Toker yazdı:

Mercek montajı  olarak farklı modellere ait bir çok konuda detaylar mevcut.Mantık aynıdır.Araç modeline göre montaj farkı veya teknik uygulama seçenegi sadece sizin işçiliğinize baglı olarak farklılık gösterebilir.Onun dışında mantık aynı.Far yapısı büyük,mercek seçimin oem olduktan sonra hepsi bu fara monte edilebilir.Sadece merceğin önüne takılacak mercek şapkası seçimin seni zorlar bunuda aşacağını düşünüyorum.

Merakla konu altında sonuçları bekliyoruz.:good1:

Mercek konusunda bazı şeyleri kafamda netleştirdim ustam, 

Mercek olarak İntemo gen 7 mercek kullanacağım. Resmi aşağıda;

bc236646-366f-44e3-8a1d-6756f46a4734.thumb.jpg.507fb66f8064fb7ab69644d11b6cd4c1.jpg

Kapak olarak porshe kapak düşünüyorum uyacağını düşünüyorum.

e401fad1-9407-473d-885c-54fa97288c30.thumb.jpg.eb03b985555a27193c6d992cdfbf5394.jpg

Bu kısımlar tamam. Aklımda kalan bir nokta sende biliyorsun gündüz ledi :)

Biraz buraları kurcalayayım bakalım neler bulacağım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...