İçeriğe Yönlendir

Toyota Hilux bi-xenon ve led uygulama

Mehmet Demirci

Recommended Posts

Mehmet Demirci

Çok teşekkür ederim . Şimdi şöyle bir sorum olacak . Araç h4 far sistemine sahip olduğu için malumunuz üzere uzun hüzmeye geçildiğindede balast voltajını kesmemek için diyotlu sistem yapacağım mecburen . Fakat aracın sigorta ve role tablasına pek dokunmak istemiyorum . Bu yüzden 7-8 amperlik diyotlarla bu işlemi far soket kısmında yapsam nasıl olur sizce ?

İyi gibi. Kolay gelsin.

Çok teşekkür ederim . İnşallah daha iyiye doğru .

Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Sorun görünmüyor ama en az 10mt mesafeden resim eklerseniz daha sağlıklı yorum yapabiliriz :good1:

Teşekkür ederim , onuda yapacaktık ama far montajı için tampona bayağı bir müdahale etmemiz gerekti . O yüzden arkadaşın evinin garajında bunu yapabildik . Fakat daha farı kapatmadım bilerek . Sağ farı tamamlayınca dediğiniz işlemide yaparız inşallah .

ellerinize sağlık, gayet güzel olmuş.

Sağolun daha iyileri sizlerinde olsun inşallah .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Far kısmında yapacaksan ya roleli yap sağlıklı olur yada bozuk pc power supply bul çıkışında kullnılan diodlardan kullan.Her biri en az 20amper ile 40 amper lik diodlardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Far kısmında yapacaksan ya roleli yap sağlıklı olur yada bozuk pc power supply bul çıkışında kullnılan diodlardan kullan.Her biri en az 20amper ile 40 amper lik diodlardır.

Şu üç bacaklı olan diyotlar mı abi ?

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Mehmet Demirci

Arkadaşlar uzunca bir süredir foruma giremiyordum . İşler biraz yoğundu . Bu aracın montajınıda bitirdik . Hatta geçenlerde fenni muayeneyede girdi . Tabi farları söküp eski farlarla muayeneye soktuk . Şimdi farları bahaneyle tekrar açıp gündüz ledi yapacağız nasipse . Düşüncemiz audi tarzı gündüz ledi yapmak . Çalışmalarımız başlayınca yine paylaşacağız inşallah . En azından montajlı foto yu paylaşalım dedik belki merak eden olur yada fikir edinmek isteyen olur diye .

Oktay Abi bu arada uzun ve sellektör içinde senin dediğin gibi meşhur üç bacaklı diyotlardan faydalanıldı . Bayağı test edildi . Sellektör üstüne sellektör , banamısın demiyor maşallah .

post-6737-0-14154100-1395864663_thumb.jp

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Oktay Toker
(düzenlendi)

Ordu ilimizden bir arkadaşımızın 2015 hi-lüx aracının orijinal farlarına 2014 üretimi Bosch bi-xenon,2014 üretimi Koito D2s  balast,Pilips d2s xenon takım.Audi fardan çıkan pleksi gündüz farı,Sinyal ve orijinal gündüz farı bölümüne lens ve power led çalışması,köşe park ledi,hi-lüx yazan kısımımdaki kromu silip alttaki siyah kısımı öne çıkarıldı ve Rabbimin izni ile geçtiğimiz aylarda yapmak kısmet olmuştu.Arkadaşımız dağ bayır çok çıkıyorum güzelce sabileme ve silikonlama için tehbihte bulundu ve buna fazlaca uydum.O ara bir kaza olayı yaşamıştı ve farları montaj ettikten sonra sinyalin birinde diğerine göre az farkla yanma sorunu var demişti ve bir daha ulaşamadım.3 hafta öncede aradım,mesaj yazdım,e-mailde yazdım fakat cevap vermedi.Umarım sağlığında bir sorun yoktur.

8819.jpg

8833.jpg

8837.jpg

8838.jpg

8964.jpg

8970.jpg

8979.jpg

8980.jpg

8981.jpg

8982.jpg

8984.jpg

8987.jpg

8988.jpg

8990.jpg

8991.jpg

8993.jpg

8994.jpg

9000.jpg

9001.jpg

9007.jpg

9009.jpg

9060.jpg

9061.jpg

9062.jpg

9063.jpg

9064.jpg

9065.jpg

9067.jpg

9068.jpg

9069.jpg

9078.jpg

9084.jpg

9086.jpg

9088.jpg

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Oğuz Çevik

Son kasada nasıl bir mercek far kullanılmış, geçen akşam yanımda vardı. Kesilme çizgisi vs mükemmel aydınlatma da harika. 

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Farlar Koito ve merceğide Koito D4s diye biliyorum.Koito merceğin çizgisi keskindir.Benim görüşüm

Aydınlatma olarak Hella,bosch,valeo dan farkı yok.Psikolojik olarak çizgi netliği albenisi hissi o kadar.Lenside sanırım clear buda biraz fark olarak yansıyor.Bu merceklerde afl yapısına göre bir zorunlukluk olmasa aynı tarz çizgi netliğinde olurlardı düşüncesindeyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yaşar Kaymaz

Son kasa hilux larda koito kısa led mercek kullanılıyor.Elimde tek var.Aydınlatma renk kesilme çizgisi ve odaklama gerçekten mükemmel.Far içi Gündüz farıda merceksiz araçla montaj yapılabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Oktay Toker
(düzenlendi)

Forum üyemiz Sırrı bey'in araclığı ile Trabzon ilimizden bir arkadaşımızın yeni aldıkları Toyota Hi-lüx aracın farları temizlik için yıkatılmış ve sonuç çok vahim şekilde hüsranlıkla bitince Sırrı beye başvurulmuş gerekli istişareler sonrası farlar elimize geçti ve çalışmaya başladık,çalışma boyutu müzakereler ile geniş çaplı çalışmaya dönüştü ve sonuçlar.Hella İntemo bi-xenon mercek,Bosch D1s xenon kit,Bmw serisi Angel ve orijinal çerçevesi,Hyundai İ20 gündüz farı ve üzerine mercedes sinyal reflektörü üst plastik parçası ilavesi,mecburi far içi boyama,sinyal içine turuncu audi stop sinyal parçası ile yansıması sürekli turuncu renk görseli,Amber renk Power led ile sinyal içi ve mercek içi american park uygulaması,kırık cam bölümü tadilatı  yapması Rabbimin izni ile kısmet oldu.Araç üzerinde resimler gelince bilahire ekleyeceğim.

4505.jpg

4506.jpg

4507.jpg

4523.jpg

4526.jpg

4527.jpg

4568.jpg

4570.jpg

4572.jpg

4573.jpg

4574.jpg

4576.jpg

4578.jpg

4580.jpg

4581.jpg

4589.jpg

4590.jpg

4607.jpg

4609.jpg

4610.jpg

4615.jpg

4616.jpg

4617.jpg

4620.jpg

4621.jpg

4622.jpg

4623.jpg

4647.jpg

4655.jpg

4657.jpg

4663.jpg

4664.jpg

4665.jpg

4667.jpg

4668.jpg

4670.jpg

4671.jpg

4672.jpg

4675.jpg

4676.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...