İçeriğe Yönlendir

Sigorta kutusundan gelen ''çıt çıt'' sesleri

Samet Daş

Recommended Posts

Samet Daş

Tekrar merhaba arkadaşlar. Sigorta kutusundan farları yaktığımda yada arka camın buğu giderici düğmesini açıp-kapatınca, çıt çıt :bambam: sesler geliyor. İstanbul'a yağan ilk kardan sonra başladı bu sesler. Nedenini ve nasıl giderebileceğim konusunda yardım eder misiniz?

Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583

düğmeye bastığında sadece 1 kez mi geliyor yoksa sürekli mi ses geliyor.

bir kez geliyorsa röle çekip bırakma sesidir, sürekli geliyorsa bir şeyler ark yapıyor olabilir...

Yorum bağlantısı
Samet Daş
(düzenlendi)

Düğmeye her basışımda 1 kez. Açarken bir kere, kaparken bir kere (buğu gidericide). Röle çekip bırakma sesi o zaman. Normal mi? Normal ise anlamadığım, bu ses arabayı aldıktan 6 ay sonra başladı daha önce yoktu.

tarihinde Samet Daş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583

röle sesi o. kısa far, silecek, arka cam ısıtıcı, koltuk ısıtma vs. yapar... muhtemelen sen daha önce müzikten veya yol sesinden duymadın ya da dikkat etmedin.

Yorum bağlantısı
Burak Çınar1679652600

Bende de var aynı durum :D arka silecek her çalıştığında çıt çıt :)

Yorum bağlantısı
Samet Daş

röle sesi o. kısa far, silecek, arka cam ısıtıcı, koltuk ısıtma vs. yapar... muhtemelen sen daha önce müzikten veya yol sesinden duymadın ya da dikkat etmedin.

silecekler çalışırken çıkmıyor. :music1:

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Arka rezistansı açıp kapatırken, silecek her fasılalı silişinde bende de o ses geliyor, röledendir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Düğmeye her basışımda 1 kez. Açarken bir kere, kaparken bir kere (buğu gidericide). Röle çekip bırakma sesi o zaman. Normal mi? Normal ise anlamadığım, bu ses arabayı aldıktan 6 ay sonra başladı daha önce yoktu.

Herhangi bir sebeple yeni dikkatinizi çekmiştir.. Genelde bakım sonrası oluşur bu durum..

Yorum bağlantısı
Samet Daş

Herhangi bir sebeple yeni dikkatinizi çekmiştir.. Genelde bakım sonrası oluşur bu durum..

abi bu resmiyet beni üzüyor. boşver röleyi, bizide yeğenlerinden say :wub:

whistle3.gif Sana her şey serbest kutlama.gif

Gereksizse boşa baş ağrıtmasın değil mi? :tease3:
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
(düzenlendi)
Röleyi söksek. :bambam:

Alışmak tek yol. Sanki bozulucakmış gibi hissediyorsun başta ama alışırsın :)

tarihinde Selçuk Keleş tarafından düzenlendi
--
Yorum bağlantısı
Samet Daş

Alışmak tek yol. Sanki bozulucakmış gibi hissediyorsun başta ama alışırsın :)

Yangın çıkarmayacağını bilsem straforla ses yalıtımı bile yapmayı düşündüm sikorta kutusuna :exc1:

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Yangın çıkarmayacağını bilsem straforla ses yalıtımı bile yapmayı düşündüm sikorta kutusuna :exc1:

Gerçekten çok can sıkıcı bir ses çıkarıyorsa 180 dansite %80 ses yalıtımı sağlayan Adepan izolasyon süngeri kullan bu ürünü aracın her yerinde kullanabilirsin döşeme içinde ve altında çok işe yarar.Sigorta kutusunu çok fazla mıncıklamazsan :moil: yangın çıkmaz merak etme :lol:

Yorum bağlantısı
Samet Daş

Zaten yangın çıkarsa içinden çıkmam. Beni de yaksın. Kredilere o kadar işsizlik sigortası yerine, ölüm sikortası yapıyorlar bir işe yarar :fiuw:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aynısından bir başka araçla sesi karşılaştırın... Belki de gerçekten fazladır ses..

Yorum bağlantısı
Samet Daş

Aynısından bir başka araçla sesi karşılaştırın... Belki de gerçekten fazladır ses..

Arabayı yıkattırırken kapıları açıp sigorta kutusuna yakın yerlere makinayla su tutturuyorum. İçine kaçmış olsa oda yapar mı acaba abi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Oraya su tutmuş olamazsın... Su tutmuş olsan, su arabanın içine dolar.. Doluyor mu ?

Yorum bağlantısı
Samet Daş
(düzenlendi)

Sürücü kapısının eşiğine tutturuyorum. Kapıyı açtık iken. Kapağın kenarından girmiş olabilir mi diye merak ettim. çok sıçratıyorlar. Sabah foto çeker koyarım. Kapağı açar bakarım birde. Unuttum arabanın içini temizledim bugün keşke foto çekip baksaydım. :unknw:

tarihinde Samet Daş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Samet Daş

Emmi indim çektim fotoğrafları. Garaj çok karanlık kapağı tamamen sökemedim. Ucundan açıp içine odaklandım. Kapı eşiğine su tutarken kaçar mı pek anlayamadım karanlıkta.

post-6272-0-08329100-1357495610_thumb.jp

post-6272-0-71391400-1357495697_thumb.jp

post-6272-0-31944000-1357495760_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Bende Hyundai Getz vardı aynı taktikle yıkanıyordu araç hatta i20 sigorta kutusu daha saklı gizli bir şey olacağını sanmıyorum :good1:

Yorum bağlantısı
Samet Daş

O zaman başka birşey olmuş. Bu sesi kesmem gerek. :stop:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Oraya su tutan yıkamacılara oldum olası sinir olmuşumdur ama sebep o değildir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Ben özellikle oralara su tutturuyorum öndeki kanal temizleniyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...