İçeriğe Yönlendir

Seat Toledo 2 Bi-xenon yapımı

Fatih Kurt

Recommended Posts

Fatih Kurt

Tekrar merhaba. İş yoğunluğu sebebiyle aracıma bir türlü bakamadım. Boş bir zamanda tamponu indirip Sonar mercekli farları söküp orjinalleri takacaktım. Hiç fırsat olmadı.

Evet bizim araçların farlarının eni oldukça dar, valedo d2s xenon mercek iyi oluyor. Ama bi-xenon işi biraz sıkıntılı. Eğer yapabilirsem süper olacak da daha el atamadık ne yazık ki :)

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Fatih Kurt

Merhabalar... Uzun zamandır aktif olamadım... Aslında aracımı satmak istiyorum ama yine de satana kadar bu projeyi yapmak istiyorum. Recep Kartaba abimizden de fiyat aldım ama tam karar veremedim...

Öncelikle aracımdaki Sonar mercekli farları söktüm, aracmın kendi farlarını taktım. "Sonar farları+H1 xenon kit+amerikan parklar+far yükseklik motorları" ile satışa koydum. Belki onları orjinal çıkma farlar ile takas edebilirim üstüne farkını alarak. Ya da Sonar farların merceklerini bi-xenon mercekler ile de değiştirebilirim. Sizce hangisini yapayım? Çıkma-orjinal far alıp onlara mı yapayım, yoksa Sonar farlara mı? Sonar farları hiç bozmadan satsam mı?

Recep Bey bana 2 fiyat verdi:

1) Hella yeni d1s mercekler + Hella gen5 balastlar + d1s Ampuller (philips veya osram) + Kapak + ampul tutucu = 450TL

2) Valeo d1s mercekler + Hella gen5 balastlar + d1s Ampuller (philips veya osram) + Kapak = 380 TL (sanırım en son 350tl'ye bıraktı).

Hella'yı çok satıyorum bu ara herkese dedi, ama onlarda ampul tutucusu olduğu için pahalı geliyor dedi. Valeo d1s mercekler Hella'lardan çok mu büyüktür? Malum aracımın farları çok geniş değil... Hangisini kullanmalı?

Valeo'lar bunlar olmalı:

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-2x-valeo-d1s-ve-d2s-mercek-orjinal-122521364/detay/

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yeni hella boyut olarak büyük değil ve bence başarılı...

Şimdiki farımda yeni hella kullanıyorum...

Yorum bağlantısı
Fatih Kurt

Teşekkürler... Valeo nasıl peki? Ebatları sıkıntı çıkarır mı? Fiyatından dolayı Valeo kullanmayı düşünüyorum. Ama selektör hızı-ebatları-ışık kalitesini de sorgulamak lazım...

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut
Teşekkürler... Valeo nasıl peki? Ebatları sıkıntı çıkarır mı? Fiyatından dolayı Valeo kullanmayı düşünüyorum. Ama selektör hızı-ebatları-ışık kalitesini de sorgulamak lazım...

Selektörü Hella kadar hızlı değildir ama kullanılabilir boyutları yeni Hella dan küçük değildir , hatta ön kısmı biraz daha geniştir...

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Orjinal farların dursun. Sonara mercek tak (hella olsun)

Yorum bağlantısı
Fatih Kurt

Ben zaten küçük olanı tercih edeceğim, farlara montajda sıkıntı çıkmayın diye. Ama fiyatı biraz zorluyor beni. Tabi dandik bir iş de olsun istemiyorum, olmuşken tam olsun.

Peki, Sonar farlara takmayı deniyeyim o zaman...

Yorum bağlantısı

Orjinal farların dursun. Sonara mercek tak (hella olsun)

+1.

Bende de aynı aracın ( 2004 signo plus ) vardı. Mercek takmak farı mahvetmek demek. İçi çok dar. Selçuk'un fikri en mantıklı olanı.

Yorum bağlantısı
Fatih Kurt

Ok. Teşekkürler Servet Abi. O zaman Recep Bey'^den Valeo d1s mercekleri + d1s ampuller + Hella Gen5 balastları alacağım ve Sonar farı modifiye edeceğim.

Yorum bağlantısı
Fatih Kurt

Aklıma geldi de, bu Valeo d1s merceklerin çapı 3" mi, 2.5" mi? 3" olunca sanırım far seviye çalışmıyormuş ebatlardan dolayı.

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut
Aklıma geldi de, bu Valeo d1s merceklerin çapı 3" mi, 2.5" mi? 3" olunca sanırım far seviye çalışmıyormuş ebatlardan dolayı.

Metal olmayan Valeo D1S / D2S mercekler 3" eski metal mercekler 2.5".Far yükseklik ayarının çalışıp çalışmaması yapılan işçilikle alakalı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...