İçeriğe Yönlendir

Bosch bi-xenon ampul tutucusu

Onur Araz

Recommended Posts

Onur Araz
(düzenlendi)

Herkese selamlar.

Xsara II aracım için bosch marka bi-xenon mercek takımı aldım ama ampul tutucu kapakları yok :(

d2s ampulleri tutturamıyorum. Acaba bu kapakları nereden temin edebilirim hiçbir yerde bulamıyorum.

yardımcı olabilecek arkadaş varmı acaba

post-4945-0-20600100-1318082841_thumb.jp

tarihinde Onur Araz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlker Kemal1679652572

Çıkmacıların hepsinde bulunabilen, eski model bosch merceklerden çıktığı için çokça vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Araz

Sorun şurda ki ben Ordu'dayım ve buralarda hiç çıkmacı yok,

Bana lazım olanda internet üzerinden satılan bir yer link varmı acaba

Yorum bağlantısı
İlker Kemal1679652572

Kurallar gereği satıcı ismi yada link vermek yasak olduğu için araştırma yapmanız gerekli.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

İnternet sitelerinde mercek uygulaması yapanların ilanları mevcut onlarla iletişime geçin ellerinde yoksada nerelerde bulabilceginizi söylerler ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Ahı

Mrb onur bak şöyle yapabilirsin şahsen ben öyle yaptım bendede 1 adet bulunuyordu 1 tanesini kullandım diğerinide merceklerin üzerinde vida delikleri var vidalara pul takıp öyle sıkıştırdım ampulu bu yolu deneyebilirsin tabi senin merceklerde vida yeri varsa.bende cok aradım ama bulamadım.insallah yardımcı olmusumdur sana.kolay gelsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Araz

Cevap veren tüm arkadaşlarıma teşekkürler.

Mercekleri aldığım kişi ile de irtibata geçtim bu güne kadar ilk defa bende böyle bir sorun olduğunu söyledi. Bariz bir şekilde ampuller oturmuyor diş kısımları uymuyor, odak ayarıda istediğim gibi olmuyor bu nedenle.

Ve maalesef merceklerde vida delikleride yok. Uğraşacağım bakalım.

Yorum bağlantısı
İlker Kemal1679652572

Cevap veren tüm arkadaşlarıma teşekkürler.

Mercekleri aldığım kişi ile de irtibata geçtim bu güne kadar ilk defa bende böyle bir sorun olduğunu söyledi. Bariz bir şekilde ampuller oturmuyor diş kısımları uymuyor, odak ayarıda istediğim gibi olmuyor bu nedenle.

Ve maalesef merceklerde vida delikleride yok. Uğraşacağım bakalım.

Adresinizi verin,size iki adet mercek blogu yolluyim ücretsiz.Arkası vidalı sekilde.

Yorum bağlantısı
Onur Araz

Adresinizi verin,size iki adet mercek blogu yolluyim ücretsiz.Arkası vidalı sekilde.

Çok teşekkür ederim İlker bey. Adresim Asayiş Komando Bölük Komutanlığı - Fatsa/Ordu

Bu dediğiniz mercek bloğu sadece ampul takılan kısmı mı oluyor acaba ?

Yorum bağlantısı
İlker Kemal1679652572

Ampülün takıldığı,içi parlak olan dökün kısım.Sizdeki eski tip blogu söküp bunu taktığınızda sorun kalmayacaktır.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Onur Araz

Arkadaşlar kusura bakmayın epeydir yoktum cevap veremedim. Geçen gün biraz uğraştım ve ampulleri merceklere uydurmayı başardırm. Isıya dayanımlı silikonla sabitledim. Kesilme çizgileri gayet güzel oldu aydınlatmada yeterli.

İlk fırsatta fotoları ekliyeceğim

Yorum bağlantısı
Onur Araz
(düzenlendi)

En sonunda ampulleri düzgün bir şekilde sabitleyebildim. Bulunduğum yerde bulunan tek düz duvarın önünden ancak bu kadar uzaklaşabiliyorum çünkü duvar eğimli bir yerde geri gittikçe aydınlatma çatıya doğru gidiyor

Kesilme çizgisi böyle. :good1:

post-4945-0-67638500-1320939529.jpg

Dün gece karanlık bir yerde aydınlatnma seviyesini gösterir birkaç resim çektim.

Aydınlatma gerçekten iyi, yanlarda görüldüğü gibi çizgilerde gayet belirgin ve yukarı dağılma yok.

post-4945-0-16695800-1320923153.jpgpost-4945-0-35480000-1320923209.jpg

Bu gördüğünüz canlı varlıkta yardımcı co-pilotum Şakir :D :D

post-4945-0-96387300-1320923345.jpg

tarihinde Onur Araz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...