İçeriğe Yönlendir

VW Beetle (1970-1979) Bi-Xenon Dönüşümü

Atakan Yolcu

Recommended Posts

Melih Çolakoğlu

Mahmut Bey'in gönderdiği fotoğraflarda üsttekiler, yan sanayi firmalarca üretilen vosvos, golf, T2, T3... vs. farları. Alttaki 2 çiftse yani "angel"lı olanlar 4 farlı Golf 1 ve 2'nin içteki ufak farları. Murat 131 ve Renault 12 gibi.

Vosvoslara bi-xenon için en zahmetsiz yöntem bildiğim kadarıyla bir çift yeni Mercedes G Serisi farlarından denk getirmek. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Bence en kolayı farba 'nın mercekli farını alıp mercek değişimi yapmak olabilir.Fiyatı oldukca iyi sayılır.Merco farı adından dolayı epey külfetli olabilir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Bağseven

Bu vosvos furyasına ben de girmek üzereyim.Anlaşılan sıkı bir aydınlatma katliamı yapacam alırsam

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Bu vosvos furyasına ben de girmek üzereyim.Anlaşılan sıkı bir aydınlatma katliamı yapacam alırsam

Mustafa kardeşim hayırlı olsun diyelim mi? :unknw: Ona göre fikir teatisinde bulunacağım :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Hadi hayırlısı :)

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Vosvoslara önde 4 yuvarlak sis harika duruyor.Farları ile takım oluyor sanki.

Mustafa hayırlısı olsun.Motoruna dikkat et :good1: gerisine bişi olmaz bu arabaların.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mustafa Bağseven

Arkadaşlar vosvos için angel far aldım.Angelların her birinde 6 adet minik 2.3 watt ampül var.Dolaysıyla parklarda fazla akım çekiliyor.O nedenle yaza doğru gün ışıgı 2 bacaklı led yerleştircem fakat kırmızı led yerleştiren bir arkadaşım led takıldıgında ampül kadar homojen dagılım olmadıgını söyledi.

Şimdi birkaç aya bi xenon sisteme geçmeyi düşünüyorum.Ne yapmam lazım?Bi xenon mercek konularına yabancıyım ama mercek yaparsam verim alabilir miyim bu farlarla.Aracı borca harca düşmedigim sürece hurdası çıkana kadar binmeyi düşünüyorum.O nedenle çin malı basit bir sistem istemiyorum.DRL de yapacam ama aracın kaportasını delmek istemedigim için vazgeçtim.Özel yapım ledli stoplarımı da yakında paylaşırım.Az bi eksikleri kaldı.

Bu arada vosvos gerçekten bambaşka bir dünyaymış.Mercek ve xenon önerilerinizi alıyım.

lxbcq.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Güzelmiş be.. :)

Kırmızı yapmayı düşünmüyorsun değil mi ?

Yorum bağlantısı
Melih Çolakoğlu
(düzenlendi)

DRL için kesmesiz biçmesiz bir seçenek Meksika tampon olabilir. Sinyal yerlerine yerleştirilebilir ledler. Mevcut tampondaysa tampon altı ideal gibi.

tarihinde Melih Çolakoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Ayrıyeten gündüz farı için neden uğraşıyorsunki bu angel gayet ideal duruyor.Fakat ledler tane olarak kalmış.Bunun üzerinde çalış ve sonra yapman gereken park açılınca kısılmasını sağlamak.Başka bir çalışma bence hiç güzel durmaz ve sende hiç yakıştıramazsın kanısındayım.Stopları merak ediyorum.

Mercek çalışacaksan bu angel tasarım daha güzel durur.Mercek yeni nesil hella bosch valeo hepsi olur.Fakat mercek kapagı seçimin o kadar çok önemli bir hal alır.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Samet Daş

Bence kare mercekler bulunup, yeni tosbağanın gündüz farı gibi C şekli yapılırsa daha çekici olur araç.

Volkswagen-Beetle-2.0-DRL.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Burak Tutum

arkadaşlar bende bu vosvostakı angelden var fakat aldıktan bırkac ay sonra bırtanesı calısmamaya basladı onun tamırını nasıl yapabılırım yada rengını degıstırmek ıstersem onun uzerınden cıkan ampullerı kolayca bulabılme sansım varmı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Bağseven

O angel halkalardan benımkınde de var.İçindekiler led degil ama minik 2.3waatlık ampül olması lazım..O ampüllerin aynısından Manisada gördüm bir elektrikçide.İzmirde de bulursunuz rahatlıkla

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Bilinen gösterge ampulüdür.

Yada eski oto teyplerde kullanılan ampullerdendir.İzmir elektronikcilerinde rahatca bulabilirsiniz.Yada oto teyp tamircilerinde vardır.

Renk değişimi için ise ledden başka şansınız yok.eliniz yatkın ise yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Selçuk Karabulut
(düzenlendi)

farlara e kasa d2s bi xenon mercek,e kasa mercek kapağı ve audi a4 gündüz farı kullanılmıştır.

g8BzNN.jpgz5bRR4.jpgnMBPY5.jpg9oOXvo.jpg

tarihinde Selçuk Karabulut tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Oktay Toker

Selçuk eline sağlık.Kırmızı ışık haricinde son derece güzel.:good1:

Fakat A4 gündüz farını bu farda nerede kullandın?Yoksa kesip biçip sadece oval olan kısmımı kullandın diyeceğim lakin çok bitişik.Detay yazsaydın iyi olurdu.

Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut

abi şeytan gözü bende sevmiyorum ancak müşteri isteyince mecbur yaptım. maske cnc de kesildi ve a4 gündüz farının ledleri arkadan lenslerle beraber maskeye yapıştırıldı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...