İçeriğe Yönlendir

VW Beetle (1970-1979) Bi-Xenon Dönüşümü

Atakan Yolcu

Recommended Posts

• 2 hafta sonra...
Hüseyin Matur

Daha detaylı bilgi almamaız mümkünmü.

1-Farı camından nasıl ayırdınız?

2-Kaplumbağaya uyan golf 1 ve 2 farlarının camları desenli, siz şeffaf camı nereden temin ettiniz?

3-Farın etrafını spot lambanın çerçevesi ile neden kapatma ihyiyacı hissettiniz?

4-Merceğin kenarlarını kaptmak için hangi kapağı kullandınız?

Bende bir uygulama yapacağım. Bilgilere ihtiyacım var...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Atakan Yolcu

farlar kapalıyken ( gündüz ) selektör nasıl yapıyorsunuz? bir de tüm bu ekipmanlar vosvosun far yuvasına sığdı mı yoksa çamurluğa arkadan herhangi bir müdahale var mı?

Farlarımı hiç kapatmıyorum gece gündüz açık dolayısı ile sellektör sorunum yok. istediğim an yapabiliyorum. çamurluğa arkadan ufak bir müdahalede bulundum.

Daha detaylı bilgi almamaız mümkünmü.

1-Farı camından nasıl ayırdınız?

2-Kaplumbağaya uyan golf 1 ve 2 farlarının camları desenli, siz şeffaf camı nereden temin ettiniz?

3-Farın etrafını spot lambanın çerçevesi ile neden kapatma ihyiyacı hissettiniz?

4-Merceğin kenarlarını kaptmak için hangi kapağı kullandınız?

Bende bir uygulama yapacağım. Bilgilere ihtiyacım var...

1-Far camını ayırmakla falan uğraşmadım direk tası kestim çıkardım. Diger farın da camını kırıp tasını kullandım. Elimde birkaç tane yedek far olduğundan böyle yaptım.

2-Golf 1 -2 ve kaplumbağa için şeffaf far camları var piyasada araştırırsanız görürsünüz. sanırım gözünüzden kaçtı bu tip farlar.

3-Daha estetik görünsün diye böyle bir çerçeve kullandım.

4-Merceğin kendi orjinal kapağını kullandım yalnız kapaktaki kromaj boyayı kazıdım. Kazıyınca alttan güzel bir koyu füme renk çıktı.

Beğenen arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Teoman Öztürk 2

Burada ve başka forum sitelerinde baya bi yazı okudum fakat kafam çok karıştı sizlerin yardımını istiyorum. öncelikle aracım vosvos ön farlarımı golf 1 farları ile değiştirdim seffaf ve H4 10000K Xenon kullanıyorum.. ben mercek uygulaması yapmak istiyorum ama ne tür bi mercek kullancam bu mercekte hem uzun hem kısa yapılabilecekmi ben şimdi kullandığım xenonu kullanabilecekmiyim cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Burada ve başka forum sitelerinde baya bi yazı okudum fakat kafam çok karıştı sizlerin yardımını istiyorum.

öncelikle aracım vosvos ön farlarımı golf 1 farları ile değiştirdim seffaf ve H4 10000K Xenon kullanıyorum..

ben mercek uygulaması yapmak istiyorum ama ne tür bi mercek kullancam

bu mercekte hem uzun hem kısa yapılabilecekmi

ben şimdi kullandığım xenonu kullanabilecekmiyim

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Daha önce kaplumbağaya bi-xenon diye açılmıştı konu link burada incele kullanılan malzemeler ve resimler mevcut...

Kaplumbağa Bi-Xenon Dönüşümü

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

bu konuyu okudum fakat benim sorularımın bi cevabını bulamadım burada..

1-D1S veya D2S bi-xenon mercek kullanıcaksınız

2-OEM ampul ve balast +mercek kapakları temin edeceksiniz

H4 xenon kitinizin isterseniz sadece balastlarını kullanabilirsiniz ama bunun için D2S ampul soketi almanız gerekli

Kısa da selektörde aynı mercek üzerinden çalışacak

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mahmut Beyin önerdiği konu tam size göre.. O konuyu inceleyin..

Bi-xenon mercek takarsanız, uzun kısa ve selektör sorununuz olmayacak.. Elinizdeki xenon kiti kullanamayacaksınız.. Çünkü hiç bir xenon mercek H4 tipinde ampul kullanmaz, zaten 10000K 'da oldukça verimsiz bir renk..

Yorum bağlantısı
Teoman Öztürk 2

buraya kadar anladım..peki ben sadece H7 ampullü bir mercek kullanabilirmiyim yani sadece kısalar olsun sellektör ve uzunlar olmasın..bendeki H4 xenon beyinlerini kullanırım 2 tane H7 ampül alırım...

(herkes H7 olmaz diyebilir ama bu benim görüntü diye yaptığım bi araç ve zevk olsun diye topladım o yüzden görsellik daha çok ön planda benim için)

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

buraya kadar anladım..peki ben sadece H7 ampullü bir mercek kullanabilirmiyim yani sadece kısalar olsun sellektör ve uzunlar olmasın..bendeki H4 xenon beyinlerini kullanırım 2 tane H7 ampül alırım...

(herkes H7 olmaz diyebilir ama bu benim görüntü diye yaptığım bi araç ve zevk olsun diye topladım o yüzden görsellik daha çok ön planda benim için)

Hellanın H7 bi-halogen mercekleri var ondan al uzun-kısa yine mercekten olur .H7 xenon ampul ve senin balastlarınla uygulama yapabilirsin buda fazlasıyla işini görecektir

Yorum bağlantısı
Teoman Öztürk 2

evet hella bi-halojen h7 mercek çok uygun hem kendi ballastlarınıda kullanabilirsin h7 olduğu için istediğin renktede ampul bulabilirsin buğra akpınarın çekimini yaptığı megane vardı 30.000k ampul kullanıyodu görsellik çok güzeldi ama yol kalitesi berbat :)

sahibinden.com dan mercek bulabilirsin

bende sahibinden.com da araştırıyorum gerçekten fiyatları çok uygun,sislerim de Purple xenon var görüntü harika ama yolu göstermiyor,sanırım H7 lere 12.000K yapabilirim :)

sizce bu mercekler nasıl alınabilirmi ??

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-h7-mercek-valeo-53167611/detay/

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

bende sahibinden.com da araştırıyorum gerçekten fiyatları çok uygun,sislerim de Purple xenon var görüntü harika ama yolu göstermiyor,sanırım H7 lere 12.000K yapabilirim :)

sizce bu mercekler nasıl alınabilirmi ??

http://www.sahibinde...53167611/detay/

1-Öncelikle bu mercekler sadece kısa far içindir.Sizinki gibi H4 far kullanan araçlar için uygulanamaz,bunlarla selektör yapamazsınız.

2-Birde konu farklı boyutlara taşınmaya başladı biz size daha iyi yol aydınlatması için yardımcı olmaya çalışıyoruz burası tuning forumu değil 12000K değeriyle hem kendinizi hemde diğer sürücüleri tehlikeye atarsınız,yağmurlu ve sisli havalarda burnunuzun ucunu bile göremezsiniz.Doğru ekipman kullanarak orj.yakın bir uygulama yapacaksanız fikir beyan ederim yoksa kusura bakmayın...

Yorum bağlantısı
Teoman Öztürk 2

1-Öncelikle bu mercekler sadece kısa far içindir.Sizinki gibi H4 far kullanan araçlar için uygulanamaz,bunlarla selektör yapamazsınız.

2-Birde konu farklı boyutlara taşınmaya başladı biz size daha iyi yol aydınlatması için yardımcı olmaya çalışıyoruz burası tuning forumu değil 12000K değeriyle hem kendinizi hemde diğer sürücüleri tehlikeye atarsınız,yağmurlu ve sisli havalarda burnunuzun ucunu bile göremezsiniz.Doğru ekipman kullanarak orj.yakın bir uygulama yapacaksanız fikir beyan ederim yoksa kusura bakmayın...

yukarıda parantez içinde yazmıştım sanırım okumadınız..evet size katılıyorum haklısınız ama ben bu aracımı görsellik adına yaptığım için mercek vs şeyler yapıyorum...aynı zamanda bu araç benim 3. arabam çok nadir biniyorum hatta kışın hiç binmiyorum desem olabilir...

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

yukarıda parantez içinde yazmıştım sanırım okumadınız..evet size katılıyorum haklısınız ama ben bu aracımı görsellik adına yaptığım için mercek vs şeyler yapıyorum...aynı zamanda bu araç benim 3. arabam çok nadir biniyorum hatta kışın hiç binmiyorum desem olabilir...

Teoman bey sizi anlıyorum araca çok az biniyorum diyorsunuz ama aracı kullanmaya başladığınızda trafiğe kapalı alanda veya pistte değilsiniz akıcı trafiktesiniz ve selektör yapamıyor olacaksınız bunu makul karşılamamızı beklemeyin lütfen sizde bana hak verin...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Elinizde kiti kullanmak için bence mecburi değişimlere gitmeyin. Bu işler epey masraflı bari olursa en iyisi olsun. Çünkü yapmayı düşündüğünüz mercek modifiyesinden, ileri de bi-xenon (d2s yada d2s) merceklerin performansını gördüğünüzde ister istemez soğuyup memnun kalmamaya başlayacaksınız. Elinizdeki balastları her halukarda kullanabilirsiniz. D2s ampül ve birde uygun fiyatlı olan kablosunu almanız yeterli. H7 haojen merceğine xenon kit taktığınız zaman ışıkta bir takım sapmalar meydana gelecektir. Yani ne olursa olsun, olması gerektiği gibi bi-xenon mercek modifiyesi yapmazsanız her türlü sıkntılar olacaktır. Zamanında bende lada aracıma mercek montajı yaptırırken sırf elimdeki kiti kulanabileyim diye h1 mercek monte ettirdim. Ama şimdi d2s mercek taktırmadığıma çok pişmanım. Çünkü halojen mercek o kadar da güzel bir performans sunmuyor. En azından ben bi-xenon farlı aracımla kıyasladığımda arasında dağlar kadar fark görüyorum.

Sİze lazım olanlar.

1 çift d2s bi-xenon mercek (valeo-bosch-hella)

1 çift d2s kablo bağlantısı

1 çift mercek kapağı

Merak ettiğim bir şey var. Golf 1'in far camları şeffaf demişsniz ben araştırdığımda desenli cama sahip olduğunu görüyorum. Yanlış faramı bakıyorum.

Kısa zaman sonra 74 model vosvosa bi-xenon mercek uygulaması yapacağım. Bu yüzden bende far arayışındayım.

Şimdiden kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Merak ettiğim bir şey var. Golf 1'in far camları şeffaf demişsniz ben araştırdığımda desenli cama sahip olduğunu görüyorum. Yanlış faramı bakıyorum.

Hüseyin merhaba aradığın farlar bunlar olsa gerek 80€ fiyatı varmış ama TR de varmı ona bakamadım kardeş...

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Arkadaşlar, forumumuzda ad-soyad ile üye olma zorunluluğu var. Lütfen nickname ile açılan konulara cevap yazmayın, çünkü bu konuları ve üyeliği siliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Epeyde konuşmuşuz ya dikkat etmeden... :(

Teoman bey adını soyadını söylesin kullanıcı adını düzeltelim.. Olmaz mı. ?

Yorum bağlantısı
Teoman Öztürk 2

Epeyde konuşmuşuz ya dikkat etmeden... :(

Teoman bey adını soyadını söylesin kullanıcı adını düzeltelim.. Olmaz mı. ?

kusura bakmayın Mehmet bey hemen iletiyorum isim soyismimi.. (Teoman ÖZTÜRK)

Bendeki farlar Mahmut bey in paylaştığı resimdeki ilk farın aynısı türkiyede bulmak mümkün istanbulda oto mekanik var vw parçaları satan biyer oradan temin edebilirsiniz..

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Safa İnaç

Far kapalı iken ve farın yakından çekilmiş fotoğraflarını da yolluyorum arkadaşlar. Yapım aşaması hepinizin bildiği gibi farı açıp içine merceği yerleştiriyoruz. Ben farklı olarak Karaköy elektrikçilerden iç çapı 118 mm olan krom çerçeveli vitrin spot lambası aldım, lambanın krom çerçevelerini de farımın için yerleştirdim. aldığım vitrin spot lambasının resmini de ekliyorum, arkasında silikon tabancası olan resim. Krom çerçeceler tam oturdu orjinal gibi durdular bence.

Hüseyin Golf 1 ve 2 nin şeffaf farları Kaplumbağalara da tam oturuyor o farları kullandım.

Sinan, yılın bir kısmını İzmir Menemen de bir kısmını da İstanbul Eyüp te geçiriyorum.

Uğur evet farkındayım far ayarı bozuk daha far ayarı yaptırmadım.

angell mı farın ıcındekı ?

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Samet Kurtuluş

Kısaları bağlayabildiniz mi? uyum nasıl oldu? bu tarz mercek ve led stop çalışmasını kendi aracımda da uygulamak isterim. çok güzel olur bence... Sizinde elinize sağlık güzel ve yaratıcı olmuş.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...