İçeriğe Yönlendir

Toyota Auris'e (2007-) xenon veya bi-xenon uygulaması

Eser Altınada

Recommended Posts

Osman Önal

İyi Akşamlar aranıza yeni katıldım konuyu görünce sizden fikir almak istedim.

Bende 2008 Auris sahibiyim aracımda orjinal xenon var fakat iyi bir aydınlatma yapmıyor geçtiğimiz yıl garantiden far ampül değişmişti eskisi philips ti şimdi Harrison diye bir marka takılmış. Fakat farlar hiç aydınlatmıyor geçen gün söktüm ve ampül tam çentiğe oturunca far tam odaklanmıyor, odaklandıgı zamanda far çukurlardatitreme yapıyor.Ankarada bu işten anlayan bildiğiniz yer varmıdır Fikir verirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Osman Önal

<p> </p>

<div>resim007usw.jpg</div>

<div> </div>

<div>Uploaded with ImageShack.us</div>

<div>

<div> </div>

<div>resim008l.jpg</div>

<div> </div>

<div> </div>

<div>

<div>resim012dn.jpg</div>

<div> </div>

<div> </div>

<div>

<div>resim014f.jpg</div>

<div> </div>

<div>Fotoları yükleyeyim dedim belki daha açıklayıcıbilgiler olur.</div>

</div>

</div>

</div>

Yorum bağlantısı
Musa Can Koca
(düzenlendi)

Harrison takılması sorun değil, oda orjinal ekipman Toshiba üretimi bir D4S ampül, sizin sıkıntınız sanırım ampülün tam düzgün takılamamasından, özellikle sol far ampülü düzgün takılmamış gibi duruyor, ampüllerin tel çubuk kısma aşağıda duracak şekilde takdınız değil mi? Merceklerin Koito olacağı varsayımından yola çıkarak kesilme çizgilerinin çok net olmasını beklemek gerekiyor ama odaklama sorunu var şu an için

tarihinde Musa Can Koca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut
(düzenlendi)
İyi Akşamlar aranıza yeni katıldım konuyu görünce sizden fikir almak istedim.

Bende 2008 Auris sahibiyim aracımda orjinal xenon var fakat iyi bir aydınlatma yapmıyor geçtiğimiz yıl garantiden far ampül değişmişti eskisi philips ti şimdi Harrison diye bir marka takılmış. Fakat farlar hiç aydınlatmıyor geçen gün söktüm ve a6mpül tam çentiğe oturunca far tam odaklanmıyor, odaklandıgı zamanda far çukurlardatitreme yapıyor.Ankarada bu işten anlayan bildiğiniz yer varmıdır Fikir verirseniz sevinirim.

Osman bey merhaba aramıza hoşgeldiniz,serviste takılan HARİSON marka ampüllerde en az Philips ampuller kadar kalitelidir.Toshiba Harison Lighting C.O (USA) tarafından üretilir ve Amerika da birçok araçta kullanılır GM-TOYOTA-NİSSAN-CRHYSLER aklınızda ampulle ilgili soru işareti kalmasın diye yazdım.Bence buradaki problem ampulün yuvaya tam oturtulamaması çünkü resimler bunu gösteriyor,ampulleri tekrar çıkarıp takabilirmisiniz.Birde mümkünse ampullerin resimlerini eklermisiniz,ben açıkçası ampullerdende şüphelendim acaba servis S yerine R ampul takmış olabilirmi,belki sorunun kaynağı buda olabilir!!!

Harrison takılması sorun değil, oda orjinal ekipman Toshiba üretimi bir D4S ampül, sizin sıkıntınız sanırım ampülün tam düzgün takılamamasından, özellikle sol far ampülü düzgün takılmamış gibi duruyor, ampüllerin tel çubuk kısma aşağıda duracak şekilde takdınız değil mi? Merceklerin Koito olacağı varsayımından yola çıkarak kesilme çizgilerinin çok net olmasını beklemek gerekiyor ama odaklama sorunu var şu an için

Pişti olmuşuz telefondan cevap yazdığım için göremedim senin yazdığın iletiyi :-)

tarihinde Mahmut Akbulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Önal
(düzenlendi)

Yardımınız için teşekkür ederim şimdi gördüm hemen bakacagım ampülün yönüne ama centik tam oturmuş gibi duruyorduçünkü elimle döndürmeye çalıştıgımda dönmüyordu bide çentiği dikkate almadan tel kısmı altta kalacak şeşilde takayım hemen şimdi.

Mahmut bey ampül D4S r değil baktım. tipten değil sanırım.

Edit: ampülleri Musa beyin dediği gibi taktım daha iyi oldu fakat hala odaklanmada sorun var sanırım. uygun bir zamanda tekrar foto çekip yorumlarınızı alırım. Çok teşekkür ederim.

tarihinde Osman Önal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...