İçeriğe Yönlendir

Toyota Auris'e (2007-) xenon veya bi-xenon uygulaması

Eser Altınada

Recommended Posts

Eser Altınada

2009 model toyota auris ime xenon veya bi-xenon uygulaması yapmak istiyorum. bu konuda uygulama yapan veya araştımaları olan arkadaşlarla tecrübelerini paylaşabilir miyiz?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Mercek montajı yapmak mı, yoksa kit mi takmak istiyorsun ? Bütçe nedir ?

Yorum bağlantısı
Eser Altınada
Mercek montajı yapmak mı, yoksa kit mi takmak istiyorsun ? Bütçe nedir ?

benim için önemli olan performansı. gece yolculuklarında gözümü yormaması karşımdakileri rahatsız etmemesi önemli. ikisi için de ne kadar masraf çıkar yazarsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

200-300 liraya merceği falan değiştirmeden sadece kit takarak performansı biraz daha iyileştirebilirsin. Bi-xenon olmaz. Ucuz ve vasat bir çözüm olur.

Orjinal xenon aydınlatması için farlarının açılması, içine mercek montajı yapılması ve orjinal xenon ekipmanı takılması lazım. O da 600-800 lirayı bulur sanıyorum. Diğer konuları inceleyin, bir çok örnek uygulama ve fiyatlan var.

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Atakan Er
(düzenlendi)

Herkese merhaba

Öncelikle uzun süredir takip ettiğim bir forum sitesine katılım yaptığım için mutluyum. Bu ilk mesajım :)

2012 model yeni bir auris aldım ve üzerindeki sarı kısa ampulleri söküp yerine eco bus denilen ( eco bus u yanlış anlayıp yazmış olabilirim ) xenon 6000k kit taktirttım, lakin diğer kullandığım araçlardan farklı olarak bunun xenon görüntüsü hoşuma gitmedi :( resimlerdede görülüceği gibi sol fardan çıkan ışık yere vuran kısımda bir yoğunluk meydana getiriyor, bu yoğunluk gözüme çok takılıyor ve sizden bu yoğunluğu nasıl giderebilirim cevabını aramaktayım. Ampullerin yerini değiştirsem acaba düzelir mi? yoksa aldığım yere gidip ampullerimi değiştirmeliyim ya da son olarak yapabilceğim işlem ne olmalı. yardım beklemekteyim.

1. resim far ayarında 5. seviye aşağı en yakın anı

2. resim far ayarında 0. seviye yukarı en yakın anı

4. resim gelişi güzel duvara çarpma anı

post-5901-0-20261100-1334789103.jpg

post-5901-0-57536100-1334789160.jpg

post-5901-0-66164000-1334789170.jpg

post-5901-0-49408300-1334789181.jpg

tarihinde Atakan ER tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Adil Can Akcan

Selamlar. Aracınız hayırlı olsun öncelikle. İyi günlerde kullanın. H11 auris merceklerini bende bir süre kullandım xenonda gayet homojen oluyor ancak sizinkinde ampulün tam oturmamış olacağını tahmin ediyorum. Ampullerin yerini değiştirerek te deneyebilirsiniz ancak düzgün oturtmazsanız odak tutmaz. Ayrıca sağ ile sol arasında fark olmaması lazım. Sağ tarafta kesilme çizgisi ve ışık dağılımı homojen görünüyor. Bunları denedikten sonra eğer sonuç değişmezse halojen ampul takıp kontrol edin yine sadece sol tarafta problem yaşarsanız mercekte problem olmasından ötürü bu problem vardır. O zamanda garantiden değiştirmeleri gerekir. Ancak tahminim ampulün yerine oturmaması olduğudur. Problem yine düzelmezse farların tek tek duvar fotolarını çekebilirseniz daha sağlıklı yorumlar yapılabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atakan Er

Yukarıdaki resimli paylaştığım yeni konuyu saolsunlar 2007 auris xenon uygulamasının içine atılmış :( kanular farklıydı ama neyse.

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut
Yukarıdaki resimli paylaştığım yeni konuyu saolsunlar 2007 auris xenon uygulamasının içine atılmış :( kanular farklıydı ama neyse.

Atakan bey aramıza hoşgeldiniz :flowers: Konunun taşınmış olması cevap verilmeyeceği veya dikkate alınmayacağı gibi algılanmamalı.Forum düzeninin korunması amacı ile,açtığınız konu daha önce açılan bir konu ile aynı başlıkta veya içerikte ise bu konular birleştirilir ve tüm forum kullanıcıları için geçerli bir kuraldır... ;)

Sorunuza gelince Adil Can kardeşimiz gerekenleri söylemiş sizde dikkate alıp uygulama yapar ve sonuçları paylaşırsanız seviniriz... :)

Yorum bağlantısı
Atakan Er

Yo yo farklı bir muamele istemiyorum zaten :) neyse o dur tabiki Mahmut Bey. Ben konu farklı olduğu için söylemiştim okadar, Adil Can Bey in dediği konuyu bugun baktırıcam, öyle bir sıkıntı olmuş olabilir çünkü yol üstünde hızlıca takıldı. Ben de kontrol etmedim takılırken :(

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Yo yo farklı bir muamele istemiyorum zaten :) neyse o dur tabiki Mahmut Bey. Ben konu farklı olduğu için söylemiştim okadar, Adil Can Bey in dediği konuyu bugun baktırıcam, öyle bir sıkıntı olmuş olabilir çünkü yol üstünde hızlıca takıldı. Ben de kontrol etmedim takılırken :(

:thank_you2:

Yorum bağlantısı
Atakan Er

Biraz önce xenonlara müdehale yapıldı ama şuan öğlen zamanı olduğu için hava aydınlık akşam resimleri çekip kontrol edicem üstte paylaştığım resimlerden farklı bir görüntü olursa paylaşım yapacağım.

Yorum bağlantısı
Atakan Er
(düzenlendi)

Bektaş bey benim aldığım ürün mtec marka ( reklam olmaz umarım ) bu firmanın ithalatçı yerine gittim bizzat sıfır kutusundan çıkardılar ürünü üzerinde h11 ve 6000k yazıyordu, normal h11 silver serisi vardı daha ucuza ama sıkıntı çıkardığı için özellikle auris gibi araçlarda eco bus gibi bir mevzu geçti ve o seriden taktırdım onunda maliyeti 450 tl oldu, araç arıza ışığı yakmadı sıkıntım yok o konuda. Öğlen vaktı aracın park ampullerini değiştirttim o esnada xenonlarada baktırttım bakalım akşam karanlığında tekrar fotolarını çekip bakıcam.

Bu arada eco bus dediğim aslından can bus muş :)

tarihinde Atakan ER tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

h11 ile 9006 ampul çok karıştırılıyor ustanız acaba 9006 mı uydurdu o merceğe yada başka bir ampulmü monte etti ? eğer ampulleri çıkartma şansınız varsa bi çıkarın ve fotoğrafını çekip buraya koyun vede çıkartmışken ampullerin yerini değiştirin bu sefer sorun diğer merceğe geçerse anlayınki sorun ampulde

Ne yaptın Bektaş :unsure2: H11 le HB4 nasıl karıştırılsın :blink: H11 yuvasına HB4 uymaz ki,hem görüntüsü bile farklı birinin tırnakları metal diğerinin plastik.9005 ve 9006 desen tamam onunda tek farkı soket yuvasındaki tırnaklar(birde 9006 da başlık civalı),o tırnakları kırınca 9005-9006 farkı da ortadan kalkıyor zaten :unknw:

post-4834-0-63425800-1334840480.jpg

post-4834-0-60345100-1334840481.jpg

Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut
(düzenlendi)

bu aurislerin mercekleri çok hoşuma gidiyor ,karşıdan geldiğinde iki tane mor lazer ışını geliyor sanki :) benim sislerde h11 ,auris merceklerini bulamazmıyız acaba ? kesilme çizgileri dehşetül vahşet :)

tarihinde Selçuk Karabulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Atakan Er
bu aurislerin mercekleri çok hoşuma gidiyor ,karşıdan geldiğinde iki tane mor lazer ışını geliyor sanki :) benim sislerde h11 ,auris merceklerini bulamazmıyız acaba ? kesilme çizgileri dehşetül vahşet :)

Valla hacı abi mercek güzel xenon güzelde ama bu xenon ayarlı olmayınca çok tadı çıkmıyor ama ben aldığım firma ile görüştüm sagolsunlar gelin bakalım dediler, herhalde ufak bı ayar yapılacak.

Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut
(düzenlendi)

sol far biraz aşağıda,sol far yukarı kalksa belki sorun çözülebilir ,yine siz bi gösterin takılan yere.

tarihinde Selçuk Karabulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

ben de bugün h11 valeo (auristen çıkma ) mercek aldım bi çift, yanında h8 ampul verdi aldığım arkadaş, soketi biraz ileri geri oynayınca oturuyor ama ışık deseni çok iyi olmuyor. belki sizin sorununuz da öyle bişeydir.

Yorum bağlantısı
Atakan Er
ben de bugün h11 valeo (auristen çıkma ) mercek aldım bi çift, yanında h8 ampul verdi aldığım arkadaş, soketi biraz ileri geri oynayınca oturuyor ama ışık deseni çok iyi olmuyor. belki sizin sorununuz da öyle bişeydir.

Yeni resimler çektim, biraz ampul ile oynadım eski resimlerle yeni resimi kiyaslicam bakalım nasıl olmuş. Suanki durumu iyi gibi duruyor ama çok anlamadığımdan bisey demek zor acikcasi

Yorum bağlantısı
Atakan Er

Bugün sol ampulle biraz oynadım ve ışık yogunlaşması gitmiş sanırım. :good1:

Üstteki resim sol tarafta ışık yoğunlaşması olan.

Alttaki resim sol ampulün oynanmış hali.

2. resim görüntüsü nasıl sizce.

post-5901-0-35386600-1334951866.jpg

post-5901-0-03394800-1334952166.jpg

Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut

şimdi bu aurislerin mercekleri valeo h11 mi ?

Yorum bağlantısı

Sol tarafta hala çok büyük sapma var. Ayrıca duvar görüntüsünde mavi kuşak sapmanın ne kadar fazla olduğunun kanıtı.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Epey düzeltmişsin. Farların üzerini örterek tekli duvar ve yol fotoğrafı gönderirsen daha net yorumlar yapılabilir.

Yorum bağlantısı
Atakan Er
Epey düzeltmişsin. Farların üzerini örterek tekli duvar ve yol fotoğrafı gönderirsen daha net yorumlar yapılabilir.

Saol Selçuk abi tavsiyen için, is yoğunluğumdan ilgilenemedim. Yarın otoparkta düz bı yerde farlari tek tek kapatarak çekerim bir kac tanede yolda cekerim. Yarın paylaşırım ins.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...