İçeriğe Yönlendir

VW Caddy/Touran bi-xenon montajı

Ahmet Tansel

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Çok beğendim çok güzel olmuş.. Sadece sol far biraz yüksek gibi, güle güle kullanın..

Yorum bağlantısı
Serdar Aşkın

hımm yinede deneyecegim bi aksam birine oem ballast takıp .. tşk ederim mehmet bey maşallah yakıştı kerataya.. işçilikte güzel oldu farda odaklama fln orjinal gibi durdu ilker kardesin ellerine sağlık..

yanlız uzun far duyusu yok touran farı olunca .. el,nde olan yada bulabilme imkanım varmı acaba yardımcı olursanız sevinirim... h7 bocsh marka far duyusu yok :(( farlar kapalı iken sellektörde yapamıyorum :( arıza ısıgıda yanıyor :))

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

GE ampullerinin renginin değişeceğini sanmam gerçi bu ampullerde bir sorun görünmüyor. Gündüz bakınca farların sarımsı görünmesi normaldir. Zamanla alışırsınız. Yol aydınlatması da gayet iyi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Serdar Aşkın

Yok ampulün rengi konusunda gözlerim artık tatmin oldu alıştım :) onceden 8k olunca farlar biraz mesele yaptım :)) bugün aracın sol farina orijinal Toyota dan çıkma koito ballast bağladım aksam üzeri gece denemek için bir fark göremedim sadece erken ısınmasından başka ama bi kaç saat sonra seyir halindeyken sürekli kesinti yasadım biraz emanet bağlamıştık acaba o yüzden mı oldu yoksa araç kaldirmadimi die aklıma takıldı :(( orijinal bi parçanın sorun yaratmamasi gerekir ama icime sinmedi Çin ballastlar hiç problem olmamıştı :)

Bektaş bey ampulleri İlker bey üzerinde yolladı bu arada

Yorum bağlantısı
Serdar Aşkın
:)) maşallah kuduruyorlar seninkiler . Boyle hızlı selllektor ballastlar sayedindemi? Evt bnm denediğim gri ince uzun koito idi .. Bnm sistem farlar sonukken halojen acikken iste mercekler + halojen devrede :) vizeyi bekliyorum vizeden sonra uzunlara da xenon bağlayacağım :) bu sekilde araç vizeden gecermi bilginiz var mı ?
Yorum bağlantısı
Serdar Aşkın
(düzenlendi)

yuttursak bi şekilde :) desek bu fabrikasyon fln :) onada far yıkama dicekler .. onu yaptırsak proje istiyorlar geliba bide :(( pfff

ya bu nasıl bişeydir arkadaslar ben bundan istiyorum :(( hiç bu merceklerden kullanan arkadaslar var mı ? tarihinde Serdar Aşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

yuttursak bi şekilde :) desek bu fabrikasyon fln :) onada far yıkama dicekler .. onu yaptırsak proje istiyorlar geliba bide :(( pfff

ya bu nasıl bişeydir arkadaslar ben bundan istiyorum :(( hiç bu merceklerden kullanan arkadaslar var mı ?

Bende var bu mercekten ama bendeki OEM FX,Caddy e düşünüyorsan sıkıntı yaşayabilirsin çünkü mercek çok büyük ve ağır,H4 tabanlı reflektörlere daha uygun.Kısmetse yeni aracıma uygulamasını yapacam.Ayrıca bu perde ile mod yapma işi çok zor değil ben yaptım daha önce Bosch-Hella ve Valeo ya konuları var...http://www.geceucusu...__fromsearch__1

post-4834-0-84846100-1351782588.jpg

post-4834-0-94106900-1351782589.jpg

post-4834-0-93894700-1351782590.jpg

post-4834-0-90789300-1351782591.jpg

post-4834-0-02517700-1351782593.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdar Aşkın

Him fx satan bi siteyi gördüm oradaki merceklerin kesilmelerine bittim ya :) aklıma onların herhangibir merceğinin lensini bnm hella lara uydursam :) heralde hayal gibi gözüküyor :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut
Him fx satan bi siteyi gördüm oradaki merceklerin kesilmelerine bittim ya :) aklıma onların herhangibir merceğinin lensini bnm hella lara uydursam :) heralde hayal gibi gözüküyor :)

Her merceğin lens odağı ve ölçüsü farklı yani uyduramazsınız.Hella mercekler için 3" clear lens satılıyor,yanılmıyorsam 60-70$ civarındaydı.

Yorum bağlantısı
Serdar Aşkın

Himm .. Yani 3 inch clear lens bulsak bnmkini söküp yerine taksak olay bitiyor diyorsun :) şöyle duvarlardaki deseni ve kesilmesi cok net ve daha aydinlatici gbi gözüküyor .. Bilmiyorum aranızda kullanan var mı ?? Aydınlatma artıyor mu bu lenslerde?? Bi konuda okudum fx ile alakalı demişler clear lens ile Işık yola pek düşmüyor die ama kesilme süper arkadas :) Bektaş accik dur gaza getirme mercek olayına yeni girdim girer girmez kesilme Hastalığı'na ck erken bulaştım aman kardeş bi sürü is güç arasında ısı gücü bırakıp bunlara dalmayayım :)) hellalarin tadına tam bi variyim kısın eski farlara bi ayar geçeriz :))

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Bi konuda okudum fx ile alakalı demişler clear lens ile Işık yola pek düşmüyor die...

Bahsettikleri mercek FX değil FX-R dir,FX-R çin malı olduğundan homojen bir ışık dağılımı yok malesef.Clear lensle ilgili söylenenleri link varsa görmek isterim,kim kullanmışta yorum yazmış merak ettim :unknw:

Yorum bağlantısı

Bende var bu mercekten ama

öööğğkk. iğrenç mercek, tü kaka mercek, çevre için zararlı atık madde statüsünde. Bizim iş yerinde, bu tip insan nesli için zararlı maddeleri imha eden sistem var. Sen iyisimi bana gönder bunları, benim için küçük, insanlık için büyük iyilik yapayım :fiuw:

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

öööğğkk. iğrenç mercek, tü kaka mercek, çevre için zararlı atık madde statüsünde. Bizim iş yerinde, bu tip insan nesli için zararlı maddeleri imha eden sistem var. Sen iyisimi bana gönder bunları, benim için küçük, insanlık için büyük iyilik yapayım :fiuw:

Anlaşırız abi :biggrin: sen bana D2S morimoto ver :dribble: bende sana FX leri vereyim olmazmı? :happy:

Yorum bağlantısı

Benim tanıdığım Mahmut o merceklerin yüzüne bakmaz. Heleki fx-r ile kıyaslarsak. Morimoto'nun başka kalitesi olmalı

Yorum bağlantısı
Serdar Aşkın
(düzenlendi)

ya bmw ye yapan bi arakads war lensleri degiştirmiş bosch merceklerinin. 3 inçh miş galiba öyle bi olaya girsem..

http://www.theretrof...ex.php?cPath=29

bakın bu sitede manyak seyler var.. clear lens diye satıyorlar.. bmw deki arkadas ta bunu kullanmışş..

bide aksesuar bölümünde angel var bu sitede 5000k galiba.. ondan alsam 9 cm lik lerden önümüzdeki ay vizeye gitcem farlar sökülüp eskileri takıcam mecbur.. o ara bunları yapabilir miyim ?? ama ben elkrik işinden pek anlamıyorum ama işçilik iyidir sıfıra sıfır ıturtabilirim.. ne dersiniz nasıl olur bu söylediklerim ??

istedigim sey tamamen 2012 5 kasa bmv farları gibi olsun.. angeller de onun gibi olsun öyle çin işi sevmiyorum.. neon gbi. :)

bektaş uygulayan arkadas clear lens ile isıgın gücü %50 arttı demiş yola düşmez mi sen ce ===??

bmv ci arkadasın linki : http://www.geceucusu...r/page__st__140

angel ların linki : http://www.theretrof...products_id=103

bu rengi istiyorum

post-6223-0-17930700-1352200277.jpg

tarihinde Serdar Aşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Clear lensle istediğiniz sonucu alırsınız ayrıca ışık su buharı gibi havada kaybolup giden bir madde değilki,mutlaka yere düşecek ve daha homojen aydınlatacak.%50 artış olmaz bunu hayal ederek sipariş verirseniz hayal kırıklığı yaşarsınız.

Ben angel i sadce bmw ve camaro da seviyorum onun haricinde çok sıradan ve çakma geliyor ama zevk sizin...

post-4834-0-10735000-1352200471.jpg

post-4834-0-95761000-1352200477.jpg

post-4834-0-79789500-1352200483.jpg

post-4834-0-00927900-1352200497.jpg

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Serdar Aşkın
(düzenlendi)

farların içini açtım orjinal bmw angellerini aracımda kullanacağım.. merceğede ulaşmışken yeni hellaya uygun clear lens yapsam bu konuda bilgisi olan varsa sevinirim... montaj fotolarını eklerim işlem bitince..

3 inch galiba..

bu işi yapan.. elince sıfır lens olan .. bide montaj aşaması nasıldır illa mercek sökülmelimi :. ?? yardım ister ben :)

tarihinde Serdar Aşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

farların içini açtım orjinal bmw angellerini aracımda kullanacağım.. merceğede ulaşmışken yeni hellaya uygun clear lens yapsam bu konuda bilgisi olan varsa sevinirim... montaj fotolarını eklerim işlem bitince..

3 inch galiba..

bu işi yapan.. elince sıfır lens olan .. bide montaj aşaması nasıldır illa mercek sökülmelimi :. ?? yardım ister ben :)

Serdar bey TR de clear lens bulunmaz eBay-TRS-aliexpress-alibaba gibi sitelerden sipariş verebilirsiniz.Bunların içinde en güvenilir olanı TRS dir fiyatı 50$+kargo dur.Lense ulaşmak için merceği sökmek zorundasınız,mercek far toz kapağından sökülüp çıkıyorsa işiniz kolay olur değilse farlar açılacak ve gerekli mod yapılacak...

Yorum bağlantısı
Serdar Aşkın

size detay resimlerini çekip göstereyim.. merceği kasadan ayırmaya gerek yok gibi görünüyor. lens ztn metal kısıma 7 yada 8 adet kanca ile sabitlenmiş... onları kargaburnuyla açıp çıkartabilirim gibi geliyor.. ama güvenemedim kendime ..:) bide trs de 3 inch lenslerden 4 tane çeşit var STI-R ZKW-R hyundadi sonata ve mazda 3 olarak.. bunların hepsi yni hellaya uyar mı ki ?? uyasra eğer mazda 3 ün kesilmesi çok hoş :)) ondan sipariş ediyim.. bknz link : http://www.theretrofitsource.com/index.php?cPath=29

Yorum bağlantısı
Ömer Karataş1679652602

iyi günler Ahmet bey vw caddy aracıma bi-xenon mercek düşünüyorum şuanda space marka 8000 k xenon kullanıyorum son zamanlarda forumlarda okuduğum yazılardan yola çıkarak mercek taktırmaya karar verdim.Bana maliyeti ne olur bilgilendirir misiniz?

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...