İçeriğe Yönlendir

Mercek Montajından Sonra izolasyon

Turgut Oturmaz

Recommended Posts

Turgut Oturmaz

Arkadaşlar sıkıntı çıkmazsa kısa bir süre içinde aracımın merceklerini değiştiriyorum. Fakat kafama şöyle bir husus takıldı:

Mercek montajından sonra D2S adaptöründen dolayı farın toz kapağı mevcut haliyle kapatılamayacak.

Şu anda H7 kit takılı iken ampulün kabloları üzerindeki daire şeklindeki izolasyon malzemesi nedeniyle far içine toz vs. alımıyor. Fakat D2S adaptörü kullanıldığı zaman yalıtım nasıl sağlanır?

100_6466.JPG

Fotoğraf Ahmet Kasapoğlu arkadaşımızdan alınmıştır.

Yorum bağlantısı
Muhammed Andı

en basit olarak ic lastik kullanabilirsin. kapaga uyun capta bir motorsiklet ic lastigi alip bir miktar keserek bir tarafini kapagin gectigi yere gecirip silikon ile izole eder, diger tarafini da elektrik bandi yahut kablo bagi(plastik cirt da deniyor) ile bogabilirsin.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Arkadaşlar sıkıntı çıkmazsa kısa bir süre içinde aracımın merceklerini değiştiriyorum. Fakat kafama şöyle bir husus takıldı:

Mercek montajından sonra D2S adaptöründen dolayı farın toz kapağı mevcut haliyle kapatılamayacak.

Şu anda H7 kit takılı iken ampulün kabloları üzerindeki daire şeklindeki izolasyon malzemesi nedeniyle far içine toz vs. alımıyor. Fakat D2S adaptörü kullanıldığı zaman yalıtım nasıl sağlanır?

100_6466.JPG

Fotoğraf Ahmet Kasapoğlu arkadaşımızdan alınmıştır.

xenon soketini streç filmle kaplayıp yerine tak, toz lastiğinide taktıktan sonra, kırmızı sıvı conta ile boşlukları doldur, toz kapağınıda kaplaki tam tutunsun, conta iyice donduktan sonra dikkatlice toz lastiğini çıkar, streç film sayesinde sokete yapışmayacağından kolayca ayırırsın, bu sıvı conta çok esnektir ısıyada dayanır, hiç boşluk kalmadan toz lastiğin hazır olur, sıvı conta yerine cam silikonuda olur, rengi siyah olduğundan uyum sorunuda kalmaz.

Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583

arkadaşlar benim de mercekler değiştikten sonra duylar kapaklardan dışarı taştı ve ben de kapakları eğri şekilde uzun vidalarla vidalayıp açıkta kalan yerlere 8 - 10 kat folyo sardım 1.5 yıldır iyi maşallah ama sadece kaputu açınca görüntü bozuk. vaktim olduğunda iki farı da söküp pleksiden veya başka bir plastik malzemeden oraya göre ısıtıp kalıp çıkarıp kapak yapacağım o zaman orjinal bişi olacak inşallah...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Benim yaptığım uygylama şu. Altına önce izole bant, üstüne de kendinden yapışkanlı alüminyum folyo. Biraz daha uğraşılsa çok daha estetik olabilir.

29983685.jpg

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

İlk mercek montajımda D1S Gen 5 kullanmıştım ve ataşlayici haliyle dışarıda kalmıştı. Bende farın arkasında ateşleyiciye değmeyecek, merceğin yukarı aşağı hareketlerini kısıtlamayacak şekilde maskeleme bandı çekip, üzerine soğuk silikon ile komple kaplamıştım. Bir gün sonra çok sağlam ama sökülebilen kapak olmuştu :)

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...