İçeriğe Yönlendir

Peugeot 308'e bi-xenon uygulanabilir mi?

Yiğit Büyük

Recommended Posts

Deniz Gümüştepe

Erkan uygun olduğunda bir görüşebilir miyiz? Soracak epeyce sorum var, Ankara'da normal far bulamıyorum ki projeye başlayalım. Ortalama maliyet de çıkardım ama kafam karışık epeyce.

Mail: ankasimmurg@gmail.com

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Deniz Gümüştepe

Sağ farı da buldum, minik birkaç iş kaldı hepsini halledip aslanın gözleri karartıp bixenonları takacağız bakalım. Bu ay sonuna kadar konu epey şenlenecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Deniz Gümüştepe
(düzenlendi)

Foruma girmeyeli epey olmuş, Oktay Usta ile de Erkan ile de tanıştım. Epeyce bilgilendim. Konunun başlığını sanırım artık 308'e bixenon uygulaması olarak değiştirebiliriz.

Far tasarımı konusunda Oktay Usta sağolsun elinden geleni yaptı ve ortaya bence bir şaheser çıktı. Yalnız benim araba 17 gün önce yaptığım bir kaza sonucu dün pert oldu ve farlar bana kısmet olmadı başka birine vermek durumunda kaldım.

Resimler şöyle oldu, Oktay usta zaten hikayeyi paylaşır ben direk sonuca göstereyim:

IMG_20151030_174322_zpsaped1upd.jpg

IMG_20151030_175236_zpsnfrjft9f.jpg

IMG_20151030_175246_zpswczpbljg.jpg

Gerçekten mükemmel. Bu da videosu:

https://www.youtube....eature=youtu.be

tarihinde Selçuk Keleş tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Deniz Gümüştepe

Yeni bir video yaptık:

Beğenmedi mi kimse :) Ben de mondeo aldım bu arada. Artık kısmetse ona yapacağım bixenon yaza doğru.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Oktay Toker

Geçen yıl Ankara'danüyemiz olan Özgür arkadaşımızın 2011 308 aracı için çıkma farlar alındı.Yine klasik tip montaj dışında farklı bir görsellik,işlevsellik amacı güdülerek uzun süren bir arge dönemi sonrası arkadaşımızla müzakereli şekilde fikir rüzgarları sonrasında Rabbimin izni ile farklı bir yapıda çalışma yapmak kısmet oldu.

Çift mercek,Hella bi-xenon Bosch Gen5,D1s xenon,Passat gündüz farı parçaları,power led sinyal. 

5602.jpg
resim yuklemek

Çerçeve kromu farın birinde su almadan kaynaklı denilebilecek şekilde çok prebli idi.Krom taban silindi ve ana tabanında siyah olması işime çok yaradı.

Uzunn hüzme ve kısa hüzme önlerine mercek kapakları yerleştirdim.Sinyal camının yerine mercek lensi sabitledim.Atıl duran kenardaki küçük yere sinyalde yanacak şekilde 30mm lens monte ettim.

6435.jpg
resim yüke

6438.jpg
resim yüke

Uzun süren fikir rüzgarları ile arkadaşımızın bana kendi istediklerine dair görseller ile aklıma gelen gündüz farı görselini anlattım ve tamam onayı ile işleme koyuldum.

6908.jpg
resim yükleme servisi

6907.jpg
çoklu resim upload

6906.jpg
resim upload

6909.jpg
hızlı resim yükle

6910.jpg
hızlı resim yükle

Son halleri.

6925.jpg
çoklu resim yükle

6927.jpg
resim upload

6930.jpg
çoklu resim yükle

6933.jpg
çoklu resim upload

6934.jpg
jpg upload

6947.jpg
yükle resim

6948.jpg
ücretsiz resim barındırma

6954.jpg
jpg upload

6954.jpg
jpg upload

6955.jpg
ücretsiz resim barındırma

7129.jpg
yükle resim

7120.jpg
resim yülke

6938.jpg
gif upload

Araç üzerinden görünümler.

7145.jpg
hızlı resim yükle

7144.jpg
resİm yÜkleme

7136.jpg
resim gönder

7135.jpg
resim yüke

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Oktay Toker

Ankara'dan bir arkadaşımızın makyajlı kasa 2014 peugeot 308 aracı için çıkma far temini sonrasında aydınlatma kurallarına ters düşmeden ve fazlaca ihmal etmeden farklı ve özel bir tasarım olsun istegi ile uzun süren arge sonucunda yeni tip Hella bi-xenon mercek,D1s xenon ve Gen5 Bosch balast montajı ile far içi Crz modeli gibi komple siyaha çevrildi,uzun hüzme önüne mercek camı yerleştirildi,sinyal bölümüne yine mercek camı yerleşimi ile 3 lü mercek görselliği elde edilerek 3 mercekten gündüz farı olarak güçlü beyaz ışık için ve yine her 3 mercekten sinyal yanışıda eklenerek ve 30 derecelik lensler kullanılarak,bi-xenon mercek içinde farklı bir şekilde tasarım yapmaya çalıştım.Sonra buna kaş yapalım diyerekten en uygun kaş olarakta 208 orijinal gündüz farı kaş parçasını ekledik.Lakin bi-xenon içindeki ledlerden istediğim ışık kıvamını alamadım,beyaz ledleri sonradan yine farklı bir sorundan dolayı iptal ederek ve 2 lensten beyaz ışık ve 3 lensten sinyal ışığı alınarak Rabbimin izni ile çalışmayı 2 ay önce bitirmek kısmet olmuştu.Farklı nedenlerden dolayı montaj epey gecikti.

0528.jpg

0705.jpg

0706.jpg

0707.jpg

0860.jpg

0861.jpg

0863.jpg

0866.jpg

0867.jpg

0868.jpg

0869.jpg

0928.jpg

0931.jpg

0939.jpg

0952.jpg

0954.jpg

0959.jpg

0962.jpg

0963.jpg

0965.jpg

0968.jpg

0969.jpg

0970.jpg

0971.jpg

0972.jpg

Videolar.

https://youtu.be/ptmx0toHBDE

https://www.youtube.com/watch?v=7iJ02JzqR-o

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 8 ay sonra...
Ali Balli

Öncelikle iyi aksamlar.Siteyi uzun zamandır takip ediyorum yeni üye olmak nasip oldu.Bi konuda yardiminiza ihtiyacım var 2012 Peugeot 308 aracima hella mercek yaptırmak istiyorum d1s ürünü buldum sizlere sormak istediğim muayene sırasında h7 ampul takabilirmiyim? Bunun aparati varmıdır varsa nerde satılır  muayeneden geçmesi icin. İyi forumlar..

Screenshot_20170620-034046.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Hoş geldiniz.

Halojen ampul ve soketi zaten far üzerinde mevcut.Bilahire aramanıza gerek olmayan bir parça.H7 halojen ampulü idareten Hella merceğe takıp üzerine ampul tutucuyu takabilirsiniz.Sadece araya baskı için ne çok sert nede yumuşak bir parça koyup takmanız iyi olur.

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Aynen amaç o zaten.Sadece takılır deyince,sizde sorunsuz kelimesini yazınca bire bir olmayacağını vurgulamak istedim.

Kolay gelsin.:good1:

Xenon kitiin fiyatına ilan kısmını inceleyiniz oem set alabilirsiniz diye düşünüyorum.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Balli
(düzenlendi)

Tam anlamam açıkçası hella larin perde hızı hoşuma gidiyor fiyatı makulmu sizce? Oem dediginiz beyin oluyo sanırım 

tarihinde Ali Balli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Osman KAYMAZ

OEM, Original Equipment Manufacturer yani ürünün orjinal üreticisi anlamına gelir.

yani orjinal hella mercek

orjinal bosch hella yada valeo vs. balast

ve orjinal ampuller  demektir

ilanınızı verdiğiniz ürün ürünler orjinal olmayıp muadil ürünlerdir.

Ayrıca o sete ek olarak mercek kapağıda gerekecektir.

muayene konusuna gelince orjinal h7 ampulu aşağıdaki resimdeki gibi takıp muayeneye gidebilirsin.

2013 model peugeot 308 kullanıcısı olarak

bende mercek montajı yapacağım ama bir türlü fırsat bulup başlayamadım mercek işleri ile uğraşmama rağmen 

hatta orjinal 308 in çanaklarını bile aldım elimde mevcut bir köşede duruyor...

20170620_090027-960.jpg

20170620_090104-960.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Sizin eklediğiniz parçalardaki balastlar hızlımıdır bilmem lakin oem sınıf gen5 serisi balastlar ve d2s te koito ve gen3 balastlardan bu hızlı tepkime direkt aküden destekli roleli sistem ile alınır.

Açıdan neyi kasttetiniz ?Farların önden görünüş videoları yanıltıcıdır.Duvara karşı karanlık ortamda çekilen videolar kendini belli eder.

İsterseniz bu videoyu inceleyiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=bPYAtxBfbK4

Yorum bağlantısı
Ali Balli

Sanki aşağı yukarı direk degisiyo gibi açilar siparişi verdim montaj yaptirdigimda fotolari atarım umarım böle olur ilginiz için tesekkur ederim 

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Aşağı yukarı değişir dediğin olay tahminime göre bi-xenon merceğin perdesinin aşagı yukarı hareketi ile oluşan ışık farkını söylüyorsun.Bi-xenon mercek bu şekilde sellektör atıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...