İçeriğe Yönlendir

Toyota Corolla 10 (2007-2013) xenon far

Selçuk Keleş

Recommended Posts

Onur Turan1679652611

Özcan bey mailden de yazdım maalesef bu konu hakkında bilgi sahibi olan ve derdimi anlayan kinseyi bulamadım ama araştırmaya devam ;)

Yorum bağlantısı
Özcan Osmanoğlu

Onur bey bursa Toyota Akkoyunlu yedek parça da mahalleden arkadaşım çalışıyor. Yarın kismetse görüşüp bilgi alacağım. Inşallah bu konuda yardımcı olabilir. Birde bizim bu iş olursa farda ki motorun da degismesi gerekecek sanırım. Forumda okuduğum konularda farketmistim manuel far ayarı motoru ile otomatik far ayarı motoru farkliymis. Umarım bu iş bize pahalıya mal olmaz :).

Servet bey iyi dilekleriniz için teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Özcan Osmanoğlu

Bugün arkadaşım ile görüştüm ve oda yedek parça müdürü ile görüştü ve 3.000 tl olur demişler. Far sistemi ve mekanik de degisiklik oluyormuş sanırım. Aslında arkadaş tam söyledi ama bu aralar işlerden dolayi kafam çok dolu. Ve 3.000 tl den sonrasını dinlemek istemedim sanırım. O yüzden degisiklik yapılacak yerleri net hatirlayamiyorum. Ben vazgeçtim bu sistemden. Zaten kendim manuel olarak yük ve yolcu olduğunda ayarı yapıyorum. Fakat olmusken tam olsun dedim ama malesef olmayacak.

Yorum bağlantısı
Onur Turan1679652611

Aslında en azından cevap verebilmişlee demek ki bu sistemin varlığından alj olacak genel merkez dahil haberi olmayan ve anlamayan yok demek yanlışmış :) mebla olarak biraz fazla söylenmiş gibi. Ancak şunu düşündüm ben. Malumunuz tüm toyota modellerinde bazı ekipmanlar neredeyse birebir aynı. Geçen arabamı yıkattıktan sonra kanala çekip altına girdim. Sağ arka amortisörde sensörün takılacağını düşündüğüm yer var. Mesela orjinal olarak bu sistem mevcut olan ve perte ayrılmış bi corolla auris veya avensis bulabilirsek parçalarını alabiliriz. Yazılım olarak zaten bi ekleme olmayacak. Far motorlarını da değiştirirsek eğer bu iş olur. Ben sırf bunu yapmak için 1000-1500 tl yi gözden çıkardım. Düşünsenize orjinal mercekli farlarımız olacak ve muayeneden sorunsuz geçecek. Ayrıca sürüş güvenliği olarakta fayda sağlayacak.

Yorum bağlantısı
Özcan Osmanoğlu

Aslında en azından cevap verebilmişlee demek ki bu sistemin varlığından alj olacak genel merkez dahil haberi olmayan ve anlamayan yok demek yanlışmış :) mebla olarak biraz fazla söylenmiş gibi. Ancak şunu düşündüm ben. Malumunuz tüm toyota modellerinde bazı ekipmanlar neredeyse birebir aynı. Geçen arabamı yıkattıktan sonra kanala çekip altına girdim. Sağ arka amortisörde sensörün takılacağını düşündüğüm yer var. Mesela orjinal olarak bu sistem mevcut olan ve perte ayrılmış bi corolla auris veya avensis bulabilirsek parçalarını alabiliriz. Yazılım olarak zaten bi ekleme olmayacak. Far motorlarını da değiştirirsek eğer bu iş olur. Ben sırf bunu yapmak için 1000-1500 tl yi gözden çıkardım. Düşünsenize orjinal mercekli farlarımız olacak ve muayeneden sorunsuz geçecek. Ayrıca sürüş güvenliği olarakta fayda sağlayacak.

Arka amortisörde yer olması normal. çünkü fabrika çıkışı orjinali olduğu için muhakkak yeri konulmuştur ve büyük ihtimal sizin gördüğünüz yer doğru yerdir. Zaten bütün mesele o orjinal çıkma parçayı bulmak. Çünkü şuan opsiyonelde olsa xenon takılmıyor ve ben dün sahibinden.com da xenonlu 2011 model corolla arattım ve hepsi çakma xenonluydu. Yani tek umudumuz sensör ve far motorunu auristen temin etmek. Fakat far motoru bulmak maliyetli olabilir. çünkü çıkmacıların far motorunu fardan ayrı satacağını zannetmiyorum.

Yorum bağlantısı
Onur Turan1679652611

Arka amortisörde yer olması normal. çünkü fabrika çıkışı orjinali olduğu için muhakkak yeri konulmuştur ve büyük ihtimal sizin gördüğünüz yer doğru yerdir. Zaten bütün mesele o orjinal çıkma parçayı bulmak. Çünkü şuan opsiyonelde olsa xenon takılmıyor ve ben dün sahibinden.com da xenonlu 2011 model corolla arattım ve hepsi çakma xenonluydu. Yani tek umudumuz sensör ve far motorunu auristen temin etmek. Fakat far motoru bulmak maliyetli olabilir. çünkü çıkmacıların far motorunu fardan ayrı satacağını zannetmiyorum.

E160 yani yeni kasa da sanırım orjinal çıkışlı vardı. Ondan da bulsak olur. Far motırunda haklısınız. Ostim de dayım var ancak aramız limoni olduğu için minnet etmek istemiyorum. Yoksa bulunur diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Özcan Osmanoğlu

Ben şuan ankaradayim. Kız kardeşimin üniversite kaydı için geldim. Fakat yedek parça bulmak için zaman ayırmak benim çok zor. Ama kismetse Oktay ustamin yanına ugrayacagim inşallah. Ben açıkçası vazgeçtim otomatik far ayarindan. Muayene daha 1.5 yıl var. Ozaman geldiğinde xenonlari çıkarıp Halojen takip giderim. Eğer bu konuda bir gelişme kaydedersen burda paylasirsan çok sevinirim. Belki ozaman yine kendimi ikna ederim :)

Yorum bağlantısı
Onur Turan1679652611

Valla ben kolay kolay bırakmam peşini bu işin. Şuan bulunduğum il dolayısı ile araştıramıyorum ancak seneye büyük ihtimalle buradan ayrılacağım hele hele parça temini için yeterli bi ile gidersem o zaman oldu demektir.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Emrah Kartal1679652621

Mercek + Mercek cercevesi + Kesme biçme için malzeme + silikon vs + ampuller değişecekse onlar + kablolar + ampuller uyumsuzsa ampul tutucu + yedek far (önerim) + angel vs konacaksa + gerıye kalan ıvır zıvır seyler ortalama farlar hariç 250 300 minimum.

gökhan karrdeeşiim meerhaba. bende antalyadayım. aracım 2008 corolla d4d siiyah renk. aracıma mercek takmak istiyorum ayrıca sis çevresine gündüz farı yapmayı düşünüyorum. neredeyse forumda yatıp forumda kalkıyorum. bu işi seninle beraber yapabilirmiyiz. aracımda xenon far mevcut şuan neler almalıyız neler yapmalıyız bir ara görüşüp bi çay içsek seninle.

Yorum bağlantısı
Emrah Kartal1679652621

541 5878068 numaram yardımcı olurum tabiki :)

eyvallah kardeşim kaydediyorum. arayacağım seni

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

eyvallah kardeşim kaydediyorum. arayacağım seni

Ne zaman başlıyoruz ? :)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Emrah Kartal1679652621
(düzenlendi)

2008 corolla aracımda çakma xenon var. bi-xenon sistem kurmak istiyorum. Bir kaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim

ampullerim h4 diye biliyorum.

mercek olarak bunu düşünüyorum. http://www.sahibinde...176859841/detay

1. Şimdiki balast ve ampulü kullanarak bu mercekle kurulum yapsam olurmu.

2. balast ve ampul seti olarak ne seçmeliyim ve ortalama fiyat nedir.

balast bu.

aB7XrO.jpg

tarihinde Emrah Kartal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Mevcut balastını kullanabilirsin ama ampul olmaz , D2S ampul ve D2S/H adaptör ile kullanılır , tek handikap soğuk selektör yapamamak olacak buna dikkat edin balastlar bozulmasın...

Adaptör

motorcycle-hid-wiring-harness-for-h4-h-l-bulb-bixenon.jpg

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Konu birleştirildi. Yeni konu açma ekranında koskocaman uyarı mesajı var , arama yapmadan neden yeni konu açma peşinde herkes anlayamıyorum. Özellikle son zamanlarda iyice moda oldu, birleştirme yapmaktan konuya cevap yazasım gelmiyor ...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrah Kartal1679652621

teşekkür ederim :)

uzun far hüzmeleri aynen duruyor iptal olmadı yani. ama ben sırıtmasın diye sadece ampulleri taktım fişlerini takmadım :)

bende 2008 corollama düşünüyorum. nasıl mercek ve ampul kullandınız kaca maloldu. hb4 ampul h4 mü yani bi

Ne zaman başlıyoruz ? :)

transite arkadan vurdum aracım tamire girecek tampon sökülmüşken bu haftasonu yapalım diyecektim, dün piknikte sol kolum dirsekten çıktı alçıya aldılar 1 ay rapor. galiba 1 ay sonra yaparız kardeş,m.

Mevcut balastını kullanabilirsin ama ampul olmaz , D2S ampul ve D2S/H adaptör ile kullanılır , tek handikap soğuk selektör yapamamak olacak buna dikkat edin balastlar bozulmasın...

Adaptör

motorcycle-hid-wiring-harness-for-h4-h-l-bulb-bixenon.jpg

soğuk selektör nasıl oluyor, balastlarım bunu yapmazmı.

Konu birleştirildi. Yeni konu açma ekranında koskocaman uyarı mesajı var , arama yapmadan neden yeni konu açma peşinde herkes anlayamıyorum. Özellikle son zamanlarda iyice moda oldu, birleştirme yapmaktan konuya cevap yazasım gelmiyor ...

özür

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

soğuk selektör nasıl oluyor, balastlarım bunu yapmazmı.

Farlar kapalı konumda selektör demektir , oem olmayan xenon kitler yapısı gereği bunu yapamazlar ve zarar görürler . OEM seride de Gen4 ve 5 serisi soğuk selektörde çok etkilidir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Benim audiler gen kaç oluyor ? Geçmiş olsun bu arada herzaman yardım ederim haber etmen yeterli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Benim audiler gen kaç oluyor ? Geçmiş olsun bu arada herzaman yardım ederim haber etmen yeterli

Audi A? ve kaç model?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

özür

Sana denk geldiği için yazdım, direkt sana söylenmiş bir şey değildi. Özellikle de son zamanlarda hep tekrarlanıyor, bunu yapanlar yeni üye olsa belki hak vereceğim ama yıllarca forumu takip eden üyelerin az buçuk forumun yapısını biliyor olmalarını bekliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Kartal1679652621

Farlar kapalı konumda selektör demektir , oem olmayan xenon kitler yapısı gereği bunu yapamazlar ve zarar görürler . OEM seride de Gen4 ve 5 serisi soğuk selektörde çok etkilidir...

ilginiz için tesekkürler. dediğiniz adaptörü nereden temin edebilirim. http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-yeni-tip-zor-bulunan-hella-bixenon-mercek-bmw-520-den-cikma-sok-176859841/detay/ şu mercek işimi görürmü.

şimdi bana 1 set ampul + 2 mercek + ampul tutucularmı lazım.

sensiz yapmam imkansız zaten kardeşim.

35 w ve 55w balast arasında aydınlatma olarak bariz fark olurmu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...