İçeriğe Yönlendir

Xenon balastların araca manyetik zararı

Berkay Duman

Recommended Posts

Selçuk Keleş

Oem ve kaliteli bir balast kullanıyorsun, sorun yaşayacağını sanmıyorum. Silecek motoru yanma sorununu yaşayanlar genelde çakma xenon kit kullananlar oldu.

Yorum bağlantısı
Sinan Altuğ

illa ki faydası olur diyorsanız ampul-balast arası kabloyu kaplayacağım :) elektrik kaçağı olursa aluminyum folyo iletken olmasın, kaportaya akımı iletip? çarpılmayalım şimdi yalıtacağız diye, silecek motorunu yakmamak için bizim devreler yanmasın hani :p

Yorum bağlantısı
Sinan Altuğ

radyomu etkilemedi zaten, ya da henüz radyo dinlemedim ki fark etmedim :D derdim silecek motoru. Bi tarafı kucağımıza almayalım yeter :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Oem kullanıyorsan kafana takma bunları, ekstra bişey yapmana gerek yok.. Benim hella g3 balastım yıllardan bu yana içinde beynin olduğu plastik kutuda beyinle yanyana duruyor. :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bulunduğu yerde öyle bir risk varsa iyi olur. Su yalıtımı yapıcam diye kat kat naylona sarıp balastı boğma ama :) Soğumasını engellemiş olursun.

Yorum bağlantısı
Sinan Altuğ

20111220001.jpg

Şu şekilde olmasını söylüyorsunuz sanırım, kapaklarda silikon var kabloların giriş yerlerinde..?

Yorum bağlantısı
Sinan Altuğ

http://www.geceucusu...topic=4496&st=0

Nasıl izole edileceği ilk sayfada var.

Teşekkürler :)

kapağı açıp köşe şeridin üzerine slikon sıktım sonra kapağı kapattım fazlalık slikonu ballastın üstünden sıyırdım slikon sürüldüğü hiç belli olmuyor 1.5 senedir açıktalar ve hiçbirşey olmadı az öncede fotoğraf çekmek için açtım içini zar zor ilk günki gibi içi hala

çok teşekkürler, o zaman yarın bana iş gözüktü :)

Yorum bağlantısı
Sinan Altuğ
(düzenlendi)

yaptım yaptım, dışına sıktım yerinden sökmeden, kapattım su girebilecek yerleri :) Zaten suyun girmesi çok zor olan yerlerdeydiler, bir de silikonla döndüm etrafını kafam rahat :)

tarihinde Sinan Altuğ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...