İçeriğe Yönlendir

VW Polo classic için xenon far

Cem Türksal

Recommended Posts

Cem Türksal

merhaba arkadaşlar adım cem öncelikle şunu söylemek isterim ki gerçekten çok faydalı bir site. otomobil aydınlatmasıyla ilgili birçok bilgi edindim. emeği geçen herkesi tebrik ederim. benim sormak istediğim ise aracımın aydınlatmasını güçlendirmek istiyorum. bu araç için orjinalinden başka üretilmiş bi far yok malesef. piyasada bir sürü xenon kit var. H4-3 kit alıp direkt takayım mı yoksa polo 6n lerin angel farını alıp mercek ve angel değişimnden sonra biraz tadilatla takayım mı arabaya ? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Xenon kit takılmasını önermiyoruz, takanın kendisini kandırıp egosunu mutlu etmesi dışında bi işine yaramadığı gibi trafiği de mahvediyor.

Angel farların mercekleri pek iyi olmasa da en azından kitten daha düzgün bir sonuç verir.

10 yaşını geçmiş bir araç için bu kadar masrafa değer mi, bence değmez.

Aydınlatmayı iyileştirmek için orjinal far takımı + markalı bir H4 ampul daha uygun olur.

Araba yenileneceği zaman farların tipi de gözönünde bulundurulur, mümkünse orjinal xenonlu alınır.

Yorum bağlantısı
Cem Türksal

h4-3 xenon kitin ampülünde büyük bir şapka var. ben de görmüştüm göz almıyordu. ama diğer türlü çok daha iyi bir aydınlatmam olacak fakat çok uğraştırıcı. arabada bir çok tadilat yapılması gerekecek panjur sinyal vs. bu gidişle direkt h4 xenon 6000k takacam gibi.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Şsterse şapka olsun, isterse aşağıya indirin. Fiziğin gerçeği değişmez, halojen fara takılan kit iyi aydınlatmadığı gibi trafiği de rahatsız eder.

Yorum bağlantısı
Halil Şahin1679652584
h4-3 xenon kitin ampülünde büyük bir şapka var. ben de görmüştüm göz almıyordu. ama diğer türlü çok daha iyi bir aydınlatmam olacak fakat çok uğraştırıcı. arabada bir çok tadilat yapılması gerekecek panjur sinyal vs. bu gidişle direkt h4 xenon 6000k takacam gibi.

kardeş mercek takmayacaksan alma derim.bende h4-3 kit alırken senin düşündüğün gibi düşündüm ancak abimle izmirden gece arka arkaya gelince anladım gerçekten problem oluyor..önundeki aracın sürücüsünün gözünü kör ediyorsun ayrıca çok şeritli yoldan giderken en sol serittesin fakat en sagdaki tabelayı sen aydınlatıyorsun :shok: farlarım ayarsız mı dedim ayarlattım sonuc gene aynı..çünkü reflektörde ışık dağılıyor..xenonlar halojenlere göre cok güçlü ışık mutlaka dagılıyor..bende 6000k kullandım parlaklığı göz almasına yetiyor farların ayarlı olsa bile.... tavsiyem mercekli xenon kullanın..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...