İçeriğe Yönlendir

Uno'ya xenon olur mu?

Görkem Onat

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
(düzenlendi)

O zaman önce far yap.. :)

Yapısı itibari ile, far camını değiştirip pleksiden cam yapmak, Sonra da güzel bir bi-xenon mercek takmak bence mümkün..

Hatta internette örneklerini de görmüştüm...

tarihinde Mehmet Ozyurek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Hasan Balta

merhaba arkadaşlar benim uno aracim var ve hediye bir xenon set geldi. geçen gün takmaya çaliştim soketler uymadi uno da h4 tipi ampul kullaniliyor 3 ayakli ama bana gelen xenon kit philips xenstart d1s modeli 2 ayakli ampulu var benim bu xenon kiti bu araca takma sansim varmidir ilginize şimdiden telekkürler

Yorum bağlantısı
İlker Kemal1679652572

Slmlar, d2s ampülü takma ihtimali bir şekilde vardır fakat aydınlatma ihtimali yoktur. Yapmanız gereken bir çift d1s bi-xenon mercek alıp farınızın içine monte etmek.Tabi birde farın ön desenli camını söküp seffafını yaptırıp takmak.Bunları yaparsanız on numara bir aydınlatma elde edersiniz.

Şyi çalışmalar...

Yorum bağlantısı
Ahmet Kasapoğlu

mercek kit gibi malzemeler için özelden bana ulaşabilirsiniz.

arkadaşlarında dediği gibi şeffaf far camı yapıp bixenon mercek kullanırsanız olabilicek en iyi aydınlatmaya sahip olursunuz.

Yorum bağlantısı
Hasan Balta
Slmlar, d2s ampülü takma ihtimali bir şekilde vardır fakat aydınlatma ihtimali yoktur. Yapmanız gereken bir çift d1s bi-xenon mercek alıp farınızın içine monte etmek.Tabi birde farın ön desenli camını söküp seffafını yaptırıp takmak.Bunları yaparsanız on numara bir aydınlatma elde edersiniz.

Şyi çalışmalar...

Şlker arkadaşım öncelikle ilgine teşekkür ederim benim asıl sorunum bağlantılarda yani balast ta giren soket iki kablolu olması gerekiyor ama bende 3 kablo geliyor balasta nasıl bağlayacağım bu kabloları o konuda bilgin varsa paylaşırsan çok sevinirim

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

3 kablodan biri kısa, diğeri uzun, üçüncüsü ise şasedir. Voltmetreyi takıp önce bu uçları far kolunu kısa veya uzuna getirip tespit etmen lazım.

Sen kısa+şase'den elektrik alıp balasta bağlayacaksın.

Yorum bağlantısı
Hasan Balta
3 kablodan biri kısa, diğeri uzun, üçüncüsü ise şasedir. Voltmetreyi takıp önce bu uçları far kolunu kısa veya uzuna getirip tespit etmen lazım.

Sen kısa+şase'den elektrik alıp balasta bağlayacaksın.

Voltron arkadaşım öğrenmek istediğim tam buydu teşekkür ederim sana emin olmak için soruyom kısa ve şase kablolarını bulup balasta bağlayacağım doğrumudur

Bide uzun ve kısayı birleştirsem olurmu yani uzun+kısa balastın bi ucuna şase bi ucuna böyle bir bağlantı çalışırmı

Yorum bağlantısı
Ahmet Kasapoğlu

çalışır ama h4 far içine d2s ampul ve başka bir halojen ampulu uzun için koyamazsınız.

ne kısadan nede uzunun aydınlatmasından hayır gelmez malesef

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...