İçeriğe Yönlendir

VW Jetta 5 (2005-2010) xenon far ve mercek montajı

Hakan Demirel1679652575

Recommended Posts

Oktay Toker
(düzenlendi)

büyük ihtimal balast ile ampul uyuşmuyor.ben bunu diyebiliyorum.

bektaş sabit yerde farı açarak bu pleksiyi test etmen bence fayda etmez.araç hareket halinde iken merceğin ısısı haliyle ısı iki katı şiddetle arkaya savrularak ısı içerde dağılır.anlatabildimmi bilmiyorum.bence kapak olayını sert plastikten yap.bu yaptığını daha önce yaptın ve kullanılıyorsan sorun çıkmadı ise kullan.gördüğüm kadarıyla pleksi zaten ince.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oktay Toker
elimde 4 tane plexi vardı 2 si denemede gitti :/ 2 si oldu ancak aldığım plexi 4 mm olandan ama tabi fara koyunca 2 mm kadar oldu

int. de plexiyi 150 derecede 5 dakikada eritiyorlardı ben 200 derecede ancak 5 dakikada eritebildim artık erirse bişey olursa sağlık olsun çıkarıcam normal kapak takıcam farın arkasından delik açıcam ki sıcak hava tahliye olsun diye

ballast ve ampulleri alıp ahmet kasapoğlunun yanına gidicem bugün açıksa.

basınç farkıdır süre konusu.senin verdiğin sıcak hava basıncı yeterli değildir ve havnın çıkışı yeterli genişlikte değildir.bunlar etken olmuştur.

ampullerin markası neydi?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Mercekler D2S değil mi neden H7 ile uğraşıyorsun ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bektaş, yakında dayak yiyeceksin.. Şu ışığı milletin camına tutup durma :D

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

en alt katta lamba yanmış epey güçlü yanıyor bütün lambaları yakmışlar galiba buda sinir olmuşlar demektir.yakındır hastaneden yazmaya başlar artık.yada karakoldan. :D

işlemler güzel eline sağlık.projeksiyon perdesi gibi kullanıyorsun binaları..anladığım kadarıyla çigiler baya net :D

Yorum bağlantısı

Millet niye merceği sabitlemek için araba cam yapıştırıcı silicon kullanmıyoruz ? Bu silicon contalar illaki gevşek olur ve mercek titrer ona göre..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Millet niye merceği sabitlemek için araba cam yapıştırıcı silicon kullanmıyoruz ? Bu silicon contalar illaki gevşek olur ve mercek titrer ona göre..

Katılıyorum... Silikon işi cıvık iş..

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Silikondan oldum olası nefret etmişimdir. Montaj dediğin vidalı olur :)

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
Silikondan oldum olası nefret etmişimdir. Montaj dediğin vidalı olur :bravo:

:)

silikondan harika conta yapılabilir ama kesinlikle sabitleme yapılamaz.silikon sonrası vida atılırsada işlem tam sağlam olur.ama sökmek gerekirsede sökülen yer ziyan olabilir.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Güzel olacak. Hayırlısı ile biter inşallah..

Farları yapmaya geçen sene başlamıştınız değilmi? :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Kurusun, bir kat daha at :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

1 ay olabilir ama ne demişler ''Hatice'ye değil neticeye bak'' 2010'da başladınız 2011 oldu daha bitmedi. :)

Şaka tabi bu.

1 yada 1,5 ay süre böyle bir çalışma için bence o kadar da çok değil..

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

bektaş üstadım.ellerine sağlık.çok güzel olmuş.boya normal oda sıcaklığında en iyi şekilde kurur.mat olmuş bu renk neden?

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

gayet güzel olmuş.gündüz farınıda aradan çıkarmışsın.tavsiyem bu şerit ledin artı ucuna bir tane diod eklemen olacak.daha sağlıklı olur.

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)
abi diyot neden gerekli voltaj düşsün diyemi yoksa? anlayamadım

hem voltaj düşsün diye hemde şerit ledlerin daha uzun ömürlü olsun diye.

aslında şöyle kendin yapsaydın şu ledleri çok daha iyi olurdu. :) birde ledlerin tabanınıda far tasının renginde yapsaydın iyi olurdu.ledler daha güzel dururdu.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Bağseven

jettanın far içine mavi ledi takarsan kamyoncular gibi olur.Kesinlikle hoş olmaz bence.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gündüz farı tüm güzelliği aldııı gitti... :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şç taraftaki meceğe herhangi bir kaynaktan ışık versek... ?

Mesela şuralardan

dsc03903a.jpg

Yorum bağlantısı
Erkan Kahya
(düzenlendi)

Mehmet abinin dediği yer güzel olur bencede. Passat cc ve scirocco bixenon farlarındaki gibi bir görüntü elde edilebilir.

tarihinde Erkan K. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Kahya

2 tane 3lü fazla bile gelebilir gündüz farların baya parlak yanıyordu. Ben sislere paralel değilde park lambası olarak düşünmüştüm. Denemek lazım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...