İçeriğe Yönlendir

VW Jetta 5 (2005-2010) xenon far ve mercek montajı

Hakan Demirel1679652575

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
teşekkür ederim sevgili hemşerim mehmet abi. bende nevşehirliyim kısmet olursa önümüzdeki 4 ay orda olcam. nevşehirde belki karşılaşırız malum küçük yer.

Karşılaşmamız çok kolay..

Lale Cad. Yavuz Kolukısa işmerkezi 3. kat ;)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
fotoğraf çektim h7 mercekli far ve h7 xenon kit.

Genel olarak güzel görünüyor, güle güle kullan, uzunların fotoğrafını çekmemişsin.

Yorum bağlantısı
Mustafa Sarı1679652568

teşekkür ederim iyi dileklerde bulunanlara. uzun fotosu da var selçuk abi ekliyorum.

post-151-1304027059_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
teşekkür ederim iyi dileklerde bulunanlara. uzun fotosu da var selçuk abi ekliyorum.

Gayet güzel olmuş.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ahmet Akdeniz
herkeze merhaba.

kargoda kırılan koito marka mercek montajlı farlarım kırılınca bende ya hella yada bosch mercek takacaktım arasında kalmıştım

sonra yeni tip olan bosch mercekten aldım ve taktım

internetle bu aralar papaz olduğum için hiç uğraşmadan vw aracıma bir face açtım :) ve fotoları oraya atıyorum sonrada linki sizinle paylaşıyorum hem hızlı hemde kolay paylaşım :)

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1...mp;l=7f2f8c4e51

ampulun oturması çok hoşuma gitti benim yeni hella d2s de ampul etrafında rahatça dönüyo nasıl odak olucak merak ediyorum doğrusu güzel iş çıkarmışın abi ellerine sağlık.

Yorum bağlantısı
Turgut Oturmaz
(düzenlendi)
...yeni hella d2s de ampul etrafında rahatça dönüyo nasıl odak olucak merak ediyorum doğrusu...

Ampulün dönmesi odağı bozmaz. Çünkü ampul döndüğünde de kapsülün reflektöre uzaklığı her noktada aynı. Tutucuyu ampule taktığınız zaman montaj "çevir-tak" hale geliyor.

Bu aşamadan sonra tutucuyu merceğe takıp, durduğu yere zorlamadan çevirin. Yani ampulün teli sol tarafa dayanmış olsun. Bundan sonra araç üzerindeki hiçbir etki o ampulü çıkaramaz. Zaten Ampulün duyunu takınca oynayacak hali de kalmıyor.

Ekleme: Bosch'un çizgisi de sola doğru yukarı kalkıyormuş.

tarihinde Turgut Oturmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Bektaş jettayı bi rahat bıraksan artık :)

Bu arada son ekledigin resimlerede az önce baktıntan sonra mercek olayına girmeye karar verdim, yaptıgım stopları maliyetinin çok azıcık altında satışa çıkardım(yenisini daha sonra yaparım nasılsa) eğer 1 ay içinde satılırlarsa ya kendim mercek uygulamasını yapıcam(sizlerin yardımıyla) yada forumdaki bu işi yapanlardan birine yaptırıcam. Ona stoplar satıldıktan sonra iş durumuma göre karar vericem...

Yorum bağlantısı
Ahmet Akdeniz
Bektaş mercek tamamda bu kadar emeğe kapak olmamış. Biraz aceleci görüyorum seni :flowers:

+++ katılıyorum wv eos kapağı vardı sanırım o buna çok güzel gidebilirdi.

2006-volkswagen-eos-3w.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet Akdeniz

şu çizik işine gerçek bi çözüm bulsak çok iyi olcak galiba bendede bi çift range kapağı var ne yaptıysam güzel bi boya yapamadım.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Güzel olmuş. Yanlız bu nasıl bir led dizimi anlayamadım ben. 10 dk. baktım arada patlak ledmi var diye.

Yorum bağlantısı
Ahmet Tansel
(düzenlendi)
Güzel olmuş. Yanlız bu nasıl bir led dizimi anlayamadım ben. 10 dk. baktım arada patlak ledmi var diye.

sanırım yeni audi farlarının içindeki gündüz farı formu yapılmaya çalışılmış ama biraz garip olmuş bence de

ellerinize sağlık farlar göründüğü kadarıyla güzel duruyor :)

tarihinde Ahmet Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Musa Can Koca
Ampulün dönmesi odağı bozmaz. Çünkü ampul döndüğünde de kapsülün reflektöre uzaklığı her noktada aynı. Tutucuyu ampule taktığınız zaman montaj "çevir-tak" hale geliyor.

Bu aşamadan sonra tutucuyu merceğe takıp, durduğu yere zorlamadan çevirin. Yani ampulün teli sol tarafa dayanmış olsun. Bundan sonra araç üzerindeki hiçbir etki o ampulü çıkaramaz. Zaten Ampulün duyunu takınca oynayacak hali de kalmıyor.

Ekleme: Bosch'un çizgisi de sola doğru yukarı kalkıyormuş.

Ampülün dönmesi odağı bozar,ampülün altında tel var o olmasa dediğin gibi olurdu

Yorum bağlantısı
Ahmet Akdeniz
Ampülün dönmesi odağı bozar,ampülün altında tel var o olmasa dediğin gibi olurdu

o tel her zaman alta mı gelmesi gerek sağda solda olması ışığı etkiler mi acaba ?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
abi hangisini dedin anlamadım eğer alttakinden bahsediyosan sislerdekini arkadaş birine yaptırmış ahmetten alıp oda kapağın eğimine kapılmış ledlerin 2 tanesi sağa sola bakıyor.. saçma olmuş biraz.

Evet ledlerin diziliminden bahsetmiştim.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Göksel Bahadır
(düzenlendi)

2011 model Jetta'ya (eski kasa) bir takım far alıp onun üzerine bi-xenon mercek monte etmek/ettirmek istiyorum. Kafama takılan birkaç soru var. Jetta'nın çıkma freeform farına mı, yoksa internetteki hellanın mercekli farına mı montaj kolay olur? Hangisi mantıklı?

http://www.sahibinde...30346217/detay#

Bir de önceden takip ettiğim kadarıyla, jettalarda xenon takıldıktan sonra arıza ışığı yanması ve silecek motoru arızası gibi problemler oluyordu. Bunlara bir çözüm bulundu mu?

post-2554-0-53970400-1325750552.gif

tarihinde Göksel Bahadır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

2011 model Jetta'ya (eski kasa) bir takım far alıp onun üzerine bi-xenon mercek monte etmek/ettirmek istiyorum. Kafama takılan birkaç soru var. Jetta'nın çıkma freeform farına mı, yoksa internetteki hellanın mercekli farına mı montaj kolay olur? Hangisi mantıklı?

Bir de önceden takip ettiğim kadarıyla, jettalarda xenon takıldıktan sonra arıza ışığı yanması ve silecek motoru arızası gibi problemler oluyordu. Bunlara bir çözüm bulundu mu?

Bektaş TALAY arkadaşımızn açtığı konuları incelersen yardımı olacaktır oda jetta sahibiydi ve farlarına kendisi mercek ve xenon montajı yapmıştı arıza ışığı yakma sorununu çözmüştü...

Yorum bağlantısı
Göksel Bahadır
(düzenlendi)

alabiliyorsan bu farları al ve internette (sahibinden.com) da hella h7 bi-halojen mercekler var onu al ve farların içini aç bu dediğim bi-halojen mercek ile değiştir sadece kabloları işlem yapmadan uzunlara bağla sonrada h7 tip arıza ışığı yakmayan normal xenon kit al ve sorunsuz bi şekilde kullan en temizi en güzel buydu ben bunu yapamadan aracım perte çıktı :/ neyse sıra yeni araçta..

veya freefrom far alıp da yapabilirsin ama okadar zahmetli bir far ki sabitlemesi zaten başlı başına bir ölüm...! :angry2:

farlarına bi-xenon yapıcaksan bosch mercek tam o fara göre fakat mercek kapağı uymuyor yeni hella d2s yaparsan tutucusu sıkıntılı yani sana en temiz ve en orjinal olan yol ilandaki farı alıp içine bi-halojen mercek takmak veya el becerin varsa ikitane kırık d2s eski hella merceğin motorunu o üstünden çıkan h7 ye takabilirsin msn ekle veya telefonumu al sana detaylı yardımcı olayım

Teşekkür ederim. Öncelikle büyük geçmiş olsun. Sahibinden.com da bi-halojen mercek bulamadım. Eğer bulursam hella mercekli farın içine sığması için markası hella'mı olması lazım? Yoksa her marka bi-halojen mercek olur mu? Koito gibi küçük hacimli bi-xenon sığdırabilirmiyim?

Bosch mercekli far 550 TL, Hella mercekli far 650 TL. Hangisini tavsiye edersin

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-1k6-941-039-040-golf-jetta-xenon-far-30435277/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-03g-130-073d-passat-2-0-tdi-enjektor-30346217/detay

tarihinde Göksel Bahadır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Teşekkür ederim. Öncelikle büyük geçmiş olsun. Sahibinden.com da bi-halojen mercek bulamadım. Eğer bulursam hella mercekli farın içine sığması için markası hella'mı olması lazım? Yoksa her marka bi-halojen mercek olur mu? Koito gibi küçük hacimli b-xenon sığdırabilirmiyim?

Hella en uygun olanı hem montajı hem bulunması kolay,koito sanıldığı kadar küçük bir mercek değil hella dan biraz tombul ve bulunması zor,sanırım Bektaş ta vardı koito...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Karagöz1679652594

Uzun zamandır arıyor fakat bulamıyorum ( - Xenon kısa, halojen uzun )

Araştırma yapmış ulaşabilmiş olan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum. Bu farlar artık tek çare oldular bilginiz olsun. Muayeneden geçebilmek için xenon farlı araçlarda otomatik yükseklik sensörü olması gerekiyor o özellikte sadece bu farlarda var. Bosch'da da var ama şu ana kadar yaptıranı ne gördüm ne de duydum :)

Bi link yeterli bulamıyorum hiçbiryerde maalesef...

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Bu farlar artık tek çare oldular bilginiz olsun. Muayeneden geçebilmek için xenon farlı araçlarda otomatik yükseklik sensörü olması gerekiyor o özellikte sadece bu farlarda var.

Xenon far+otomatik eğim kontrolu+far yıkama bu üçü bir arada değilse vizeden geçemezsiniz.Ama kolayı var xenon mercekli farlarınıza geçici olarak halojen ampul takarsanız vizeden sorunsuz şekilde geçersiniz :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karagöz1679652594

Hazır bahsi açılmışken sizinde malüm bilginiz var bu konuda.

2006 model jetta aracıma tamda bu bahsettiğiniz şekilde bir uygulama düşünüyorum. Muayeneye giderken de ben bu kullanacağım artık ne tip ampül olacak ise (d2s - d1s) çıkartıp yerine halojen ampül takabiliyo muyum bu beni çok uğraştırır mı? Ben elektrik aksamdan anlamam kusuruma bakmayın mesajım cahilce gelebilir. Fakat hiçbirşey bilmediğimi düşünerek bir yorum yapabilir misiniz? Hangi yolu izlemem ne tip ürünler almam mantıklıdır. Bu forumdaki üyeler okuduğum mesajlardan yola çıkarak engin bilgilere sahip olduğu kanısına ulaştırdı. Muayene derdi olmasa ben bu işlemi aracıma yaptırıcaktım çünkü bi-xenon beni kendine aşık etti resmen büyülendim :) deli gibi araştırıyorum uzun zamandır. Fakat muayene olayı büyük moral bozukluğu yarattı ve soğudum. Bu tip bir çözüm beni çok mutlu etti :) Far da araştırdım mercekte araştırdım kitde araştırdım ama hayallerim suya düşmüştü :) Sizin yapacağınız bilgilendirmeler vereceğiniz fikirler ve izleyeceğim yolu tarif etmeniz benden büyük hayır dua almanıza vesil olacaktır :) şimdiden çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...