İçeriğe Yönlendir

VW Jetta 5 (2005-2010) xenon far ve mercek montajı

Hakan Demirel1679652575

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Şerit led olarak şartlanmayın... Sığdıramaz belki de verim alamazsınız..

Uzun ömürlü bir halojen ampul de olabilir...

Ben olsam, azami uzun ömür hesabı ile beyaz led takardım...

Yorum bağlantısı
Mustafa Bağseven

Oraya bana göre yapılabilecek en güzel uygulama bana göre aşagıdaki videolardaki gibidir.

Şlk videonun ön farlar için yapılmış olanı vardı da bulamadım youtubeda.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Güzel bi çalışma olmuş eline sağlık, merceklerin cevresindeki kapaklar birazdaha gösterişli ve gri olsa daha güzel olurdu bence...

Yorum bağlantısı
Musa Can Koca
eğer plexi sıkıntı yaparsa çıkartılıp mercedes e seri kapak takılıcak

Pleksinin sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum biraz abartılıyor.

Olduki çıkardı o zaman polycarbonat levhaları deneyin pleksiden daha sağlam ve ısıya daha dayanıklıdır.

Griye boyanırsa bencede çok daha hoş durucak araç rengi koyu zıtlık yaratması daha iyi olur beyaz olsa araç siyah kalsın derdim ama bu haliyle gri olsa daha güzel olucak gibi.

Emeğinize sağlık çalışmalarınız çok güzel olmuş...

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Kısa mercek kapağını beğenmedim. Onun dışında çok başarılı bir çalışma. Gözün aydın.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Merceğin ikisine de bildiğimiz parlak mercek kapaklardan kullansanız daha güzel olmazmıydı. Siyah farların içinde parlak kapaklar çok güzel durur.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

13 sayfayıda inceledim. Tebrik ederim. Çok başarılı bir çalışma.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yılmaz1679652591
(düzenlendi)

güzel çalışma

tarihinde Mustafa Y?lmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oktay Toker

sonuna kadar inceledim.imkanları olunca gayet güzel çalışmalar yapıyorlar tabiki.bu imkanlar kıskanılmayacak gibi değil.ebayda gördükce içim gidiyor. :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Sorunun balastlardan kaynaklanıyor. Öncekiler yeni miydi bilmiyorum ama belki de sorunluydu. Balastların karakteristik özellikleri farklıdır belki de öncekilerin herhangi bir elektriksel davranışı soruna neden oluyordu.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Güzelmiş, güle güle kullan. Uzunu biraz daha indirmek iyi olurdu.

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

gayet güzel olmuş.hoş görünüyor.beğendim. :good1: uzun far merceğimde yokki takayım bundan. :p:D

aslında tek kırmızı yerine 3 renkli yada 2 renkli power led alsaydın daha iyi olurdu sanki.illa bişiler dicez değilmi? :Dsisli havada uzunla yanarsa güzel olabilir. :unsure2:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

kablon 4 uçlu olacaktı.buda yeter.kırmızı gündüz farı.iyi dikkat çeker. :good1::D

ısıya dayanıklı silikonla yapsaydın.nasıl tutturdun?resimde çok belli değil.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Ah be Bektaş'ım dervişim..O siperin sıfır noktasındaki 450-500 dereceyi ne yapacaksın ? Şnşallah led durduk yere kavrulmaz.

(( Kesilme çizgisini oluşturan melat plakanın tam ortası ışığın nokta halinde toplandığı yerdir ve müthiş ısı oluşur orada.))

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
Ah be Bektaş'ım dervişim..O siperin sıfır noktasındaki 450-500 dereceyi ne yapacaksın ? Şnşallah led durduk yere kavrulmaz.

(( Kesilme çizgisini oluşturan melat plakanın tam ortası ışığın nokta halinde toplandığı yerdir ve müthiş ısı oluşur orada.))

mercek haricinde siperde bu kadar ısı oluyormu? :good1:

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

neden kırmızı ama ? biri arka stoplar zannedip sorun olmasın aman trafikte kullanmayın bunu bence...

Yorum bağlantısı
Misafir
mercek haricinde siperde bu kadar ısı oluyormu? :good1:
abi ciddimisiniz 400-500 ?

Oktay ve Bektaş, merceğin önündeki siperin tam ortası(üst kısım) reflektör içinde ışığın nokta halini aldığı yerdir.Mercek açık iken o noktaya plastik bir çubuk tutun ve xenonu ateşleyin.Bakın neler oluyor.

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
Servet abi senin yuzunden fari dagiticam ve bi-xenon yapicam :good1: ve uzun huzmeye ben o kirmizi ledleri koycam :D

şu an far elinde zaten 15 dakkak çalıştır gör.nasılsa uzun farın 15 dakika yanması uzak ihtimal.bekliyorum haberini.

Yorum bağlantısı
Muhammed Andı

gecen ampulu yaktim ve mercegin icine termostat cubuklarini uzattim. 2'ser 2'ser yukseliyordu ha bire. ve en son hatirladigim 233 dereceye ulasmis, cikmaya da gayet ritmik olarak devam ettigiydi. bana 233 dereceyi gormem yettigi icin "acaba kaca dayanacak?" beklemedim. ama dogru, gecmiste bunun testleri yapilmisti forumda. 458 derece gibi bir rakam hatirliyorum. bence once isiya dayanikli led uretmek lazim bu proje icin. :good1:

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Muhammed xenon kapsül ısılarını ve mercek reflektörü ısılarını ölçmüştük. Ta o zamanda dediğin gibi 450 leri geçtik.

Daha basit ve güvenli olanı söyliyeyimde onu yapın bari,

Merceğin alt kısmında xenon kapsülüne denk gelen hizada delik delip power ledin merceğini oradan içeri sokun.Led yanınca tüm reflektörde ışık yayılımı olacak.Hatta 1 watt yerine 6-10 watt led kullanırsanız mevcut çıkan ışığın renginide değiştirebilirsiniz.5000 k xenon kullanırken amber 6 watt led ile reflektöre ışık yayın çıkan ışık sarıya dönüyor..İklime göre aydınlatma yapın.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Kırmızı led uygulamasına karşıyım, ne şekilde olursa olsun doğru değil.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...