İçeriğe Yönlendir

Suzuki Vitara 2 (1997-2005) H4 far icin xenon mercek

Ertuğrul Yetkin

Recommended Posts

Ertuğrul Yetkin

2006 Suzuki Grand Vitara XL-7 arcıma sonradan xenon taktırdım.Aracın aydınlatması bana göre ayarsızlıktan dolayı iyi değil.Karşıdan gelen araçlara inanılmaz zarar veriyor.Uzun hüzmede daha uygun.Yapan usta konuyu çözemedi.Far ayarı da sonuç vermedi.Bu konuda yararlanabileceğim bir xenon ustası ya da servisi varsa lütfen bildiriniz.

Selamlar.Ertuğrul YETKŞN

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Sonradan takılan xenon kit, halojen farda düzensiz dağılımından dolayı karşıdan gelen ve öndeki trafiği rahatsız eder bu normaldir.

Fara uygun tipte (H7 vs) kit taktırdınız değil mi ? Yanlış uygulama sonucunda odak noktalarının bozulması sorununu yaşamış olabilirsiniz. Bir duvar gerisinde çekilmiş bir resim gönderirseniz ışık deseni hakkında belki işe yarar ipuçları verebiliriz.

Ayrıca yeni Vitara'nın orjinal xenon farı da bulunuyor, bunu taktırmayı düşündünüz mü ?

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Eray Hakyemez

merhaba arkadaslar daha onceden forumda xenon far taktırmak ıcın konu acmıstım ama sılınmıs

sormak ıstedıgım aracıma pto-tech marka h4 8000k xenon kıt taktırdım gorus acısı olarak cok memnunum herhangı bı problem yasamadım fakat karsıdan gelen yada onumde seyır eden suruculere zararlı oldugu ıcın farlarıma mercek taktırmak ıstıyorum bu yuzden bıkac sorum olucak

1. aracımın farlarına yatırılabılınırmı

2. yaptırabılırsem sonradan yapıldıgı ıcın su alma buhar vs. gıbı problemler yasarmıyım

3. ankarada bunu yapabılecek bı yer varmıdır

4. malıyetı bana asagı yukarı ne kadar olur?

simdiden cevaplarınız ıcın tesekkurler...

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1999-2003-S...bayphotohosting

resım eklemeyı bılmedıgım ıcın benım aracımın farının aynısı olan bı resım lınkı koyuyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
farlarıma mercek taktırmak ıstıyorum bu yuzden bıkac sorum olucak

1. aracımın farlarına yatırılabılınırmı

2. yaptırabılırsem sonradan yapıldıgı ıcın su alma buhar vs. gıbı problemler yasarmıyım

3. ankarada bunu yapabılecek bı yer varmıdır

4. malıyetı bana asagı yukarı ne kadar olur?

simdiden cevaplarınız ıcın tesekkurler...

eb93_1.JPG

H4 bir reflektör bu uygulama için uygun olamayan bir yapıya sahiptir.

En büyük sorun selektör sorunudur. Farlar sönükken selektör yapmam diyorsanız çalışılabilir.

1-Yapmak isteyince illaki yapılabilir..

2-Su alma yada buharlanma yapabilir.. Gördüğüm kadarıyla far küçük, haliyle senin zorunlu olarak takmak gereken bi-xenon mercek bu farın içine sığmayacak ve arka kapak kapanamayacak Bantla falan kapatılmaya çalışılacaktır..

3-Araştırmak lazım.. Ankara'lı arkadaşlarımız cevpa verebilir..

4-Şşçiliği saymıyorum.. 60-70 liraya mercek alırsın, 100 liraya ampul alırsın, banttı silikondu yapıştırıcıydı 20-30 lira daha harcarsın.. Ayrıca; bu işlem sonucunda başarılı olma şansı düşük olduğundan bir çift çıkma far alıp onun üstünde çalışmanızı öneririm..

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Guest CanSuzukiV6

iyi günler herkese istanbulda

far yapan biri varmı bu sitede güvenebilecegimiz

sade ve şık bir far istiyorm...

araba grand vitara ..

Yorum bağlantısı
Guest CanSuzukiV6

far yapımı bitmiştir cok güzel oldu bence romeoilker arkadasımı tebrik ediyorum resimler koyulacaktr yakında.

Yorum bağlantısı
İlker Kemal1679652572

CanSuzukiV6 nickli arkadaşımızın Suzuki vitara marka aracı koito marka H4 ampül kullanan freeform farlara sahipti.Far camları hem içten hem dıştan oldukca kirli durumdaydı ve far reflektörü artık kararmaya başlamıştı.H4 ampül hiç aydınlatmıyordu.H4 xenon kit takmanın yeterli olmayacağını ve diğer sürücüleride rahatsız etmeden kaliteli aydınlatma elde etmek için farlarına mercek montajı yaptık.

-Tamponu sökmeden farların çıkabileceğini tespit ettik ve farları söktük.

-Far camları ısıtılarak fardan ayrıldı.

-Far tasını gövdeden ayırıp duvarda olusturduğu ışık deseni belirlendi.

-Far tasının içi kesilerek Hella D2S Bi-xenon mercek montajı yapıldı ve uygun kapak merceğin üzerıne takıldı.

-Kısadan uzuna geçildiğinde kısaların sönmemesi için elektirikçide araya röle takıldı.Böylece kısalar yanarken selektörde ve uzunlarda kısalara gelen elektırık kesilmiyor.

-En sonunda far ayarı için sanayiye gidildi ve ayar kolayca yapıldı.

Yapım aşamalarının fotolarını cekmedığim için buraya ekleyemıyorum.

Bu işin toplam maliyeti 600 lira tutuyor.Hella d2s bi-xenon Mercek+Bmw 3 kasa mercek kapakları+işçilik+Çin üretimi 6000 K D2S xenon kit.

post-553-1248831176_thumb.jpg

post-553-1248831205_thumb.jpg

post-553-1248831223_thumb.jpg

post-553-1248831241_thumb.jpg

post-553-1248831270_thumb.jpg

post-553-1248831286_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...