İçeriğe Yönlendir

Xenon far için yıkama sistemi şart mı ?

Guest dreamtheater

Recommended Posts

Hakan Arıbaş
kaskolar iyice güzelleşti valla. bi-xenon mercek yaptığım peugeot 407 ye, kuzen kasko yaptırırken farları da kaskolatmış 1500 tl ye. sadece 18 tl fark vermiş. bir kaza durumunda kasko farları verecek ayrıca elden de 1500 tl işçilik parası verecek güzel oldu :)

Benim sonradan taktığım ses/görüntü sistemini 2000TL'ye kaskoya dahil edeyim dedim, 200TL yani %10'u kadar ek kasko primi çıktı karşıma. Ailede sigortacı var, ona sordum, "hiç dahil ettirme çünkü kaskodan bedelini talep ettiğin zaman faturasını isteyecekler, ibraz edemezsen sıkıntı yaşarsın" dedi. Farlarda da aynı durum olması kuvvetle muhtemel Yusuf hocam..

Yorum bağlantısı

Ben 2005 de h4 xenonları kasko ettirdimki biliyorsunuz o zamanlar deli paraydı xenonlar.Kaza yapınca birisinin içi dağıldı.Ne yaptıysam exper kabul etmedi.Şş kasko şirketinde değil experde bitiyor.

Yorum bağlantısı
Vedat Özgürel
Haklısın abi. Poliçeye eklerken kimsenin gıkı çıkmıyor. Bir güzel ekleyip farkını alıyorlar. Ama iş hasar ödemesi yapmaya gelince "hani bunun faturası? nedir bunun şimdiki piyasa değeri?" demeye başlıyorlar... Zaten bir bağlayıcılık yok. Poliçeye 1000tl yazdırdın diye 1000tl ödemek zorunda değil. Xenonsa piyasadaki xenon parasını öder o kadar...Tıpkı aracın poliçedeki kasko bedelinde görüneni ödemeyip piyasa raicinden ödeme yaptıkları gibi...

hayırlısı ya öyle bir şey olursa sigortacıma sağlam çemkiririm bi şekilde o parayı alırım gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Hakan Arıbaş
Ben 2005 de h4 xenonları kasko ettirdimki biliyorsunuz o zamanlar deli paraydı xenonlar.Kaza yapınca birisinin içi dağıldı.Ne yaptıysam exper kabul etmedi.Şş kasko şirketinde değil experde bitiyor.

Benim de tam demek istediğim bu işte

Şş para ödemeye gelince topu taça atabilecek ne kadar yer varsa hepsini deniyor adamlar :-/

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Arkadaşlar xenon far ile müzik sistemi çok farklı uygulama görüyor sigorta şirketlerince. Mesela bir teyp aldınız 1000 TL'ye. Bunu kaskoya eklettirirseniz 100-200 TL mebla ödersiniz ama ben geçen gün bi-xenon farlarımı sigortaya 3500 TL'ye eklettim. 40 TL fark verdim. Çalınma riski olan bir malın sigortası her zaman daha pahalı oluyor. Örneğin 20 bin TL'lik arabanın sigortası 1000 TL tutarken 200.000 TL'lik evin sigortası yıllık 250-300 TL tutuyor. Farlar ile teybi de bu şekilde düşüneceksin. Piyasara 20 tane hırsız var ise bunlardan 19 u teyp çalmayı düşünecek, sadece geriye kalan bir kişi farları çalmak isteyecek, o da belki... :good1:

Yorum bağlantısı
Vedat Özgürel
(düzenlendi)
Arkadaşlar xenon far ile müzik sistemi çok farklı uygulama görüyor sigorta şirketlerince. Mesela bir teyp aldınız 1000 TL'ye. Bunu kaskoya eklettirirseniz 100-200 TL mebla ödersiniz ama ben geçen gün bi-xenon farlarımı sigortaya 3500 TL'ye eklettim. 40 TL fark verdim. Çalınma riski olan bir malın sigortası her zaman daha pahalı oluyor. Örneğin 20 bin TL'lik arabanın sigortası 1000 TL tutarken 200.000 TL'lik evin sigortası yıllık 250-300 TL tutuyor. Farlar ile teybi de bu şekilde düşüneceksin. Piyasara 20 tane hırsız var ise bunlardan 19 u teyp çalmayı düşünecek, sadece geriye kalan bir kişi farları çalmak isteyecek, o da belki... :good1:

farları çalmaya çalışan hırsızın aklında zoru vardır zaten :D

iki saat tamponu sök 865 tane vidayı gevşet filan :)

tarihinde _opeth tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Zaten bizim farlar çalınırsa denk gelen gördümü hemen anlar farın kime ait olduğunu :good1:

Öyle deme.Focus'un kaputunu açsın bi düz tornavida ile 10 saniyede iki farda çıkıyor :D

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zaten bizim farlar çalınırsa denk gelen gördümü hemen anlar farın kime ait olduğunu :good1:

Öyle deme.Focus'un kaputunu açsın bi düz tornavida ile 10 saniyede iki farda çıkıyor :D

ama megane gelsin yarım saatte çıkaramaz farı saten parayı fara harçıyorum çalınması zor diye :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...