İçeriğe Yönlendir

Yamaha Fzr 600s için Xenon Uygulaması

Evren Akkaya

Recommended Posts

Evren Akkaya

Merhaba,

Aslında arabam için xenon kit takmayı düşünüyordum ama deneme amaçlı olarak motorsikletimde ilk uygulamasını yaptım ve çok memnun kaldım. Sizlerlede paylaşmak ve fikirlerinizi öğrenmek istiyorum.

Yamaha Fzr 600s Motorsiklete uygulandım. Farlar orjinal kısa (h7) ve uzun (h4) hüzme olmak üzere 2 tane.

Değişiklik yapılamayacağı için mecburen orjinal farlar üzerine taktım. Korktuğum gibi karşıdan gelen için hiç bir problem yaratmadı taaaaakkiiiiiiiii arkama biri oturup motorun önü biraz havaya kalkıncaya kadar :)

Sonra kulaklarım biraz çınlar gibi oldu :p

Uygulama:

1 adet ballast ve 1 adet h7 7000k xenon ampul aldım.

xenonkitxc1.th.jpg

Burada sağ far xenon (kısa hüzme), sol taraf uzun ( halojen - osram silverstar)

Farkı sizde görün istedim.

cimg5666vc5.th.jpg

cimg5667dt7.th.jpg

Bunlarda kıza hüzmeli far ve xenon ampül..

cimg5685nq0.th.jpg

cimg5688al4.th.jpg

Birazda aydınlatma performansı ile ilgili görüntüler,

cimg5683pz6.th.jpg

cimg5678iy4.th.jpg

cimg5671hf2.th.jpg

Bağlantılar - ballast vs...

cimg5689lp5.th.jpg

cimg5697ip5.th.jpg

cimg5691dl6.th.jpg

cimg5692yt2.th.jpg

iyi sürüş dileklerimle,

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Güzel çalışma. Arabana ne zaman takacaksın ?

Yorum bağlantısı
Evren Akkaya
Güzel çalışma. Arabana ne zaman takacaksın ?

En kısa zamanda uygulamayı düşünüyorum ama önce uygun far grubunu bulmam lazım. Yurt dışından bir arkadaşım getirecekti ama FK üreticisinin elinde kalmamış. Başka modeli var ama içi siyah. Bende siyah modelini istiyorum. 2 aydır bekliyorum. Gelince hemen yollayacaklar. Yada Türkiye'de bulursam burdan alacağım ama bulamadım :)

İşte istediğim ön far grubu..

fkfsop123ym0.th.jpg

Örnek bir uygulama:

9di8.th.jpg

3bt8.th.jpg

0up2.th.jpg

Arka Stop grubunu aldım.

fkrl4017lj0.th.jpg

Örnek uygulama:

10pd6.th.jpg

2fd9.th.jpg

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bu farın mercekli projektörü kaliteli olmayabilir. Onun yerine xenon projektör takman çok daha iyi bir sonuç verecektir. Geldiğinde yine konuşuruz, modifiyeni Yamaha'daki gibi resimlersen siteye koymak isterim. Aslında Fzr'yi de koymak isterdim ama sitenin konseptine ters düşer.

Yorum bağlantısı
Evren Akkaya
Bu farın mercekli projektörü kaliteli olmayabilir. Onun yerine xenon projektör takman çok daha iyi bir sonuç verecektir. Geldiğinde yine konuşuruz, modifiyeni Yamaha'daki gibi resimlersen siteye koymak isterim. Aslında Fzr'yi de koymak isterdim ama sitenin konseptine ters düşer.

Farlar bir gelsin, öncelikle üzerindeki merceklerle bir deneme yaparım. Sonuç kötü olursa mercekleri başka bir mercekle değiştirme yoluna gidebiliriz. Ama bu farların gelmesi lazım çünki bu araç için başka bir seçenek, altarnatif yada başka marka yok. Bir tek Fk Automotive'de bunları bulabildim. :)

iyi sürüşler,

Yorum bağlantısı
Harun Karayel
Farlar bir gelsin, öncelikle üzerindeki merceklerle bir deneme yaparım. Sonuç kötü olursa mercekleri başka bir mercekle değiştirme yoluna gidebiliriz. Ama bu farların gelmesi lazım çünki bu araç için başka bir seçenek, altarnatif yada başka marka yok. Bir tek Fk Automotive'de bunları bulabildim. :p

iyi sürüşler,

Gelince bir dene bakalim olmazsa beraber bir mercek aliriz, degistiririz.. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...