İçeriğe Yönlendir

Xenon Vs. Bi-xenon

Orcun Erdem

Recommended Posts

Orcun Erdem

Öncelikle slmlar dostlar ben siteye yeni katıldım farlar konusunda ilgim var ama pek bi bilgim yok suan, size küçük bi soru sormak istiyorum xenon ve bi xenon arasındaki fark ne? yani hangisi daha iidir yada aralarındaki fark nedir bu konuda bilgilerinizi bekliyorum simdiden teşekkürler üstatlar.. :lol:

Yorum bağlantısı
Tolga Polat1679652567

Bi-xenonun anlamı, hem kısa hem de uzun olarak kullanabilmen, başka fark yok. Normal xenonlar sadece kısa far şeklindedir, bi xenon olunca, içindeki ampülün hareketiyle hem kısa hem de uzun far olarak kullanabiliyorsun...

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Guest technoplus
Bi-xenonun anlamı, hem kısa hem de uzun olarak kullanabilmen, başka fark yok. Normal xenonlar sadece kısa far şeklindedir, bi xenon olunca, içindeki ampülün hareketiyle hem kısa hem de uzun far olarak kullanabiliyorsun...

ampul hareket etmiyor:) projektör önündeki küçük bi siper bu işi yapıyo :unknw:

ayrıntılı açıklama:

http://www.geceucusu.com/index.php?showtopic=2412

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Zafer Arıcanlı

Arkadaşlar sizden bir konu hakkında bilgi almak istiyorum H11 sis farlarını xenon yapmak istiyorum xenon ile bi xenon arasındaki fark nedir birgi verirseniz sevinirim

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Guest tar?k

xenon h7 tip yani uzunları ayrı ampulden olanlar için bi.xenon da uzunları tek ampulden yapması ..

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Guest gknmera

arkadaslar lın vermıs herkes bıse demıs ama dogru olmamıs sıtede gereklı acıklama mevcut ıyı gezelım sıteyı gorursunuz he kısaca şöle bixenon oynak far xenon durgun far :yes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mercek önünde yarım ay şeklinde perde vardır... Bu perde hareketlidir..

Perde merceğin önünü yarım ay şeklinde keserken ampul yanarsa kısa far görevini görür...

Bu perde bir bobine bağlıdır.. Bobinde uzun far ampulüne paralel bağlıdır..

Siz uzunları yakınca bobine ulaşan elektirk perdeyi kaldırır Mercek yarım ay şeklinden dolunaya döner ve aydınlatma uzamış olur...

bi-xenon-shield-beam.jpg

Yorum bağlantısı
İsmail Ayaz1679652578

http://www.geceucusu.com/index.php?showtopic=2412 adresinde şöyle bir yazı dikkatimi çekti.

Far yıkama sistemi : Elipsoidal farlarda ışığın çıktığı mercek alanı küçük olduğundan bu alan kirlendiğinde ışığı engellemekte ve dağılımını bozmaktadır.

Plastik camlı farların yaygınlaşması ile birlikte geleneksel silecekli far yıkama sistemi yerini basınçlı su püskürten sileceksiz far yıkama sistemlerine bırakmıştır.

Modern far yıkama sistemleri far camının en az %70'ini temizleyebilecek ve -35

Yorum bağlantısı
Ahmet Kasapoğlu

zaten bu zorunluluk ülkeyle değil üreticiyle alakalı. Bu ülkede gerek yok burda var gibi bir durum olmaz. Ki bunca toz toprak kirli yolları olan ülkemizde ilk olması gerekenlerden biri bence bu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...