İçeriğe Yönlendir

VW Bora'ya xenonu nasıl yaptırmalıyım?

Mustafa Sarı1679652568

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

H4/3 takın...

H4/2'de uzunlar halojendir.. Hemde odaksız ve çok adidir...

M-tec alın..

Yorum bağlantısı
Harun Saygın

amcam uzunları fazla kullanmıyorum dedi. arabaya ne gibi bi zararı olabilir beyin vs..... acil lütfen

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Arkadaşımın Bora'sında mtec H4 6000K (motorlu) kullanıyor, elektrik, beyin vb. bir problemi olmadı. H4/3 tipi motorlu H4 kitler daha idealdir.

Yorum bağlantısı
Harun Saygın
(düzenlendi)

h4-2 var elimizde 100 liraya almıştık texon marka taksam zararı olmaz dimi voltron kardeş

tarihinde campus tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
h4-2 var elimizde 100 liraya almıştık texon marka taksam zararı olmaz dimi voltron kardeş

Bu kadar endişeleniyorsan takma, risk her zaman vardır.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Guest ergu27

Arkadaşlar merhaba bende 2000 model bora aldım aracımın farlarından memnun olmadım ve oto elektirikçiye götürdüm bana xenon kit var üzerinde ve angel eye far var dedi verim alamıyorsan kiti degiştrelim falan dedi ve 500 ytl maliyet çıkardı ve şöyle birşeyde söyledi gazı bitmiştir xenon un falan dedi. bi kaç yere sordum herkes farklı bişey söylüyor nette araştirirken burayi gördüm. sorum şu ampülleri degiştirsek bir düzelme olurmu yada ne yapmaliyim ?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Afyonda şekilli bora :blush:

Angel farların mercekleri kalitesiz oluyor. Ne yaparsan yap iyi sonuç alamazsın. Bu başlığı baştan itibaren okuduysan bir çok alternatif uygulandığını görmüşsündür. Şu anda en uygunu mercek değişimi gibi görünüyor. Bu durumda da xenon kitini kullanamazsın, d2s xenon ampul ve balast kullanman gerekecek.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kasapoğlu

angel farların mercekleri gerçekten çok kötü oluyor.

elinizdeki xenon kit ne kadar kalitesiz bile olsa merceği kaliteli olanla değiştirirseniz aydınlatmada artış olucağı kesin

xenon kitinizin tipi nedir? h1 h7

mercek için özelden ulaşabilirsiniz.

bu arada 500ytl xenon kit için aşırı derecede pahalı bir fiyat.

Xenon ampulun gazı bitmez.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
Emre Keskin1679652583

Benim VW BORA arabam var ve ben xenon kit yaptırmak istiyorum.fakat 8000k mı yoksa 12000k mı yaptırsam bilemedim?değişik bi renk ve görüntü istiyorum hangisi uygun olur?eski farlarım turkuaz renk veren H4 EAGLELiTE diye markaydı hiç biyerde bulamadım bilen varsa bulabiliceğim bi yer söylerseniz sevinirim.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
İlker Kemal1679652572

Merhaba emre bey,çok farklı ve iddalı bir renk elde etmek istıyorsanız 30,000 k lık kitler var.Aydınlatması biraz zayıftır ama tek olursunuz.Şnternetten araştırıp araçlar üzerıneki görüntülerden fikir alabılırsınız.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Oğuzhan Yıldız1679652583
(düzenlendi)

evet

tarihinde oguzhansmsn tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Muhammed Andı

Oncelikle Bolu gibi bir yerde ikamet eden biri olarak 6000k uzeri dusunmeniz cok saglikli olmaz. Cunku yagmur ve sis performansi kelvin yukseldikce cok daha kotulesecektir. Monza yahut Sun-Part H4 4-3 6000K almani tavsiye ederim. Aslinda oem xenon en guzeli ama; butce iste... 6000K alirsan bile ve aracta sis yoksa; mumkunse sis fari da taktir.

Yorum bağlantısı
Turgay Tuna

Arkadaşlar yurtdışından bir üye olarak (Almanya) ebay de bora farının nekadara alınabileceğni söyleyim. 45 eur ve 130 euro arasında değişir tabi bunlar orjinal xenon farlardır kullanılmış olarak ve balast, ampül vs. oladan satılır. Geçen hafta koomşuma 2 adet xenon golf farını 100 euroya aldık açık artırmadan ebayde biraz şansınız yaver gidecek sadece ve takip edeceksiniz.

Yorum bağlantısı
Muhammed Andı
(düzenlendi)
Bolu hava şartlarını biliyosunuz iyi :) Fakat dedigim gibi araca fazla binen yok ben zevkim için binerim geneLde.Sis konusuna gelice taktıralı 10 gün oldu.Beyaz ampul taktım teki patladı hemen :p Almışken 8000k olsun diyorum.Bu önerdiğiniz ürününün fiyatları nedir ?

http://www.hepsiburada.com/monza-x-treme-h...uctid=otm011784

Mozayi internet sitelerinde 250-300 YTL civarinda bulabilirsin. Ancak parcacidan daha ucuza alirsin. Sun-Part icinse forum uyelerimizden BuTcHeR ile irtibata gecebilirsiniz. http://dukkanlar.gittigidiyor.com/Mercek_Dunyasi/

Sislere beyaz takarsan sislik bi anlami olmaz. Cunku adi ustunde, sis. Ve ampul olarak kullanilan - sisi en iyi delebilen isik saridir. Dersen ki; ben sisleri goruntu olarak taktim, oyleyse sen bilirsin, ister sari, ister beyaz, ister mavi, tercih senin. Hatta hangi takimi tutuyorsan saga bir rengini, sola bir rengini tak. Rengin belli olur. Ne karizma ama.! :) Tabi bu arada tuttugun takimda siyah renk olmamali. Varsa takim degistir. :) Bu arada; mavi boyali cosmos modeli beyaz renk veren mtecler oldukca dayaniklidir, hemen patlamaz. Performans beyazlar kisa omurludur. Gerci mteclerde de zamanla mavi boya cozuldugu icin hafif sariya dogru doner ama...

8000K gordunuz ve kullandinizda mi oyle dusunuyorsunuz, yoksa resimlerde gordugunuz icin mi? Cunku derdiniz beyazliksa 6000K zaten beyaza en yakin degerdir kitlerde. Cunku beyaz denilen rengin kelvin degeri 5600 civaridir ki; 6000'de hafifte mavilik mevcuttur yani. O yuzden buz beyazi da denir 6000K'e. 8000k ise artik beyazin bitmeye baslayip maviden mora donusun isi degeridir. Gorsel acidan ilk etapta guzel gibi durur ancak hem aydinlatma miktari dusuktur hem de uzun sureli kullanimlarda gozu yorar. Yine de siz bilirsiniz..

tarihinde plusbil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Ucuz kitlerle aracının orjinalliğini ve aydınlatmanı bozup trafiği rahatsız edeceğinden kit takmanı önermiyorum. +%50 kategorisinde mavi olmayan bir ampul kullanman her açıdan en iyi sonucu verir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Farklılık olsun die 8000k demiştim ama bu kadar yorumdan sonra 6000k banada uycaktır die düşünüyorum.Aracın orj gelince 99 model araba sonuçta orj ama genede çoğu kullanıcı 600-700TL lik orj xenon kullanmıyor buda bi gerçek :)

Burda bahsedilen kitin fiyatı değil... Orjinallikten kasıt, aracı korumak da değil zaten... Çevreyi korumak..

Orjinal yapı H4 halojen bir yapı.. Bu yapıya xenon ampul taktığınızda ışık dağımı bozulacak, çevrenizdeki herkes, yayalar dahil rahatsız olacak.. Hiç hoş kelimelerle anılmayacaksınız...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Guest highmidlow

Normal mtec markalı xenon kitleri ile mtec silver olanların arasında yarı yarıya yakın fiyat farkı var.Silver olan modellerinden almayı düşünüyorum,aralarındaki farklılıklar nelerdir,eksi yönleri varmıdır?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Yusuf Gür
Normal mtec markalı xenon kitleri ile mtec silver olanların arasında yarı yarıya yakın fiyat farkı var.Silver olan modellerinden almayı düşünüyorum,aralarındaki farklılıklar nelerdir,eksi yönleri varmıdır?

Teşekkürler.

gördüğünüz mtec silver kitlerin piyasadaki 100 tl lik kitlerden farkı yok. 6 senedir mtecle çalışırım bir tane istedim distribütörden beş para etmez. alakası yok mtec ile. siyah sprey boya ile boyamışlar, mtec soketleri geçirip vermişler. ben sokmam dükkanıma açıkcası.

bu sene başında getirdikleri ince balastları boyayıp mtec diye sürdüler piyasaya işte. mtec in adını lekeleyecekler başka birşey olmaz.

Yorum bağlantısı
Guest highmidlow
gördüğünüz mtec silver kitlerin piyasadaki 100 tl lik kitlerden farkı yok. 6 senedir mtecle çalışırım bir tane istedim distribütörden beş para etmez. alakası yok mtec ile. siyah sprey boya ile boyamışlar, mtec soketleri geçirip vermişler. ben sokmam dükkanıma açıkcası.

bu sene başında getirdikleri ince balastları boyayıp mtec diye sürdüler piyasaya işte. mtec in adını lekeleyecekler başka birşey olmaz.

Cevap için teşekkürler.Hiç dokunmayayım ozaman .

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Armağan Şahin

merhaba.bundan 1 hafta önce merceklerime H7 xenon kit taktim.ampullerin ustunde beyaz çubuklar mevcut ve sanirim yonunu ters taktigimdan yol aydinlatmasinda sorun var.yoldaki aydinlatma alaninda iki tane cizgi seklinde dikey golge mevcut.sanirim cubuklarin gelecegi yonu ters taktim.H7 Xenon ampullun altindaki cubuklarin gelecegi yön neresi olmalidir?

Yardımlarınız icin simdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Sarı1679652568

bu başlığı açan kişi olarak bi güncelleme yapmak istedim. valeo d2s mercek taktıgım fk farlardan genel manada memnunum. 4 yıl önce yaptığım uygulamadan bu güne kadar farı 2 kez açtım ilkinde temizlik yaptım ikincisinde ise far camını değiştirdim. 1 yıl önce de 6000k d2s xenon ampülü aldım ve 6000k olarak kullanmaktayım. selcuk abi eğer modifiye bölümünde güncelleme yapmak istersen sana 6000k görüntülerini de atabilirim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...