İçeriğe Yönlendir

Philips 85122+ ve 85122 CM xenon ampul

Necip Kademcioğlu

Recommended Posts

Emre Kural
Peki Emre bey bu bahsettiğniz ampulleri hangi araçta hangi mercekte kullandınız da bu sonuca vardınız?

Mahmut bey şunu söylemek istiyorum bu forumda beni en iyi bilgilendiren de sizsiniz ayrıca... Ben burada yanlış anlaşılsam da sizin hakkınızı veririm. Kendi aracımda memnun kalmadığım d2s leri değiştirdim şimdi durum budur. Astra Hella Mercekli far da kullandım.

Gerçek adınız neydi, gerçekten unuttum... Bu sorunuzun cevabını defalarca vermiş olmalıyız... Niye farklı farklı üyelikler açıp Selçuk'u deli ediyorsunuz... ?

Farklı üyelikler açmam diğer üyeliklerimin silinmesi nedeniyledir. Belki burada yanıt aradığım sorulara ısrarcı yaklaşmam sebebiyle bu durum yaşanmış olabilir. Ancek ben ne bir markanın reklamını yapıyorum nede sizi deli etmek gibi bir düşüncedeyim. Sadece soru sorma tarzım farklı sanırım. Emre diyebilirsiniz:)

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Zamanla oluşur...

4300K ampuller sıfırken sarıya yakın yanar bir kaç.ay sonra gerçek rengini bulur...

Teşekkürler. Artık bunu da netleştirmiş oldum. Kesinlikle 4300k. tam performans için biraz bekletse de, değiyor demek ki...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Rengi en güzelidir.. Gerçek gündüz ışığı verir.. Diğer renklerin hepsi de sanaldır...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Kural
(düzenlendi)

Bu arada daha net çekimler yaptım OEM gibi duruyor mahmut bey ne dersiniz??

post-6636-0-76024900-1368398115_thumb.pn

post-6636-0-18347500-1368398389_thumb.jp

tarihinde Emre Kural tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bu konudaki mesajları ve üyeliği yine silmeyeceğim. Zaten bir süre sonra yeni üyelikle kaydolduğunda (Erdem Bora'da olduğu gibi) eski üyeliği yine yasaklayacağım.

Yorum bağlantısı
Emre Kural
Bu konudaki mesajları ve üyeliği yine silmeyeceğim. Zaten bir süre sonra yeni üyelikle kaydolduğunda (Erdem Bora'da olduğu gibi) eski üyeliği yine yasaklayacağım.

üyeliğimi engellemez ya da kısıtlamazsanız neden yeni üyelik açayım.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

üyeliğimi engellemez ya da kısıtlamazsanız neden yeni üyelik açayım.

Forum kurallarına uyarsanız üyeliğiniz engellenmez.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Türkkahraman
(düzenlendi)

359l1dy.jpg

Bunu Ebay.de den aldım Orjinalmi sizce.Adam belki 100 tane satmış sadece 1 kişi ambalajı yok diye negatif vermiş

b9jed1.jpg

Birde Bir uzmanlık sorusu sorayım.Ampülün teki baloncuklu naylonun içinde olduğu halde koyduğum yerden düşmüş.Korkarak naylonu açtığımda cam kırıkları gördüm.Ama ampülün dip kısmından yukarı çıkan akım telini çevreleyen kısım kırılmış hatta bir kısmı çiviye geçirilmiş bilezik gibi orda duruyordu fakat bugün denedim çalışıyor.İlerde sıkıntı çıkarırmı?Benim korktuğum tüksek voltaj içeren bu telin etrafındaki diğer kısımlara manyetolu çakmaklardaki gibi kıvılcım atması.

Kırık kısım 2vv4cuw.jpg

Astra H Hella Bi-xenon montaj öncesi test.Şunu anladım hiçte resimlerde gözüktüğü gibi değil ışık renkleri.Benim ışık bildiğin sarıya yakın yukardaki ampüllerle....Ama resimde görünen bildiğin BMW 5 serilerindeki ışık gibi..

9s8p3k.jpg

tarihinde Fatih Türkkahraman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Türkkahraman
(düzenlendi)

Ampülün tepesindeki kesitin buzlu cam değil şeffaf olması gerektiğini söyleyenler olsada,orjinal philips tanıtımı yapılan videolarda bazı philipslerin benim ki gibi olduğunu gördüğümde oldu..vgco9.jpg

tarihinde Fatih Türkkahraman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Türkkahraman

Dip kısmında rakam yazması orjinallik lehine.Yinede bendeki rakam videolarda gördüğüm açıda değil.

flgio6.jpg

Yorum bağlantısı

replika olanların kenardaki bilgi-model yazı puntaları kalın, kapsül tutucu metal direklerin perçinleri geniş oluyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Türkkahraman

Teşekkür ederim Servet bey.İçime su serptiniz.Hem OEM için hemde kırığın sorun teşkil etmeyeceği için.O zaman bu resimler philips 85122+ için referans olsun.Ebay gerçekten sahtekar dolu.4 balast aldım biri bozuk çıktı.

Bu arada test esnasında ampül,10 cm uzaktaki poşeti buruşturmaya başlamıştı ısıdan.Bu hararete reflektör nasıl dayanıyor ilginç.Zamana yenilmesi kaçınılmaz bence.Hele halojen merceklere xenon takacaklar 2 kere düşünsün bence..AHL sistemide elime geçince girişeyim işe valla heyecan bastı

Yorum bağlantısı
Emre Kural
(düzenlendi)

yeni 85122+ ampullerim sapsarı yanıyor. 4100 K den düşük xenon olabilir mi? Halojene yakın sarı desem yeridir. Aldığım satıcı eski mercedeslerin ve bmw lerin xenonları bu renk idi diyor. Ben de100 saati doldurunca rengi açılır diye bir bilgi aldım. Sizce neden bu kadar koyu sarı ampuller?

post-6636-0-77448100-1368982491_thumb.jp

post-6636-0-66787300-1368982515_thumb.jp

tarihinde Emre Kural tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Samet Daş

85122+ zamanla gün ışığı rengini alacaktır. Örnekleri mevcuttur, merak etmeyin Emre bey. 100 saati biraz geçer ama açılır rengi. Telaşa mahal yok. :stop:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Kahya

yeni 85122+ ampullerim sapsarı yanıyor. 4100 K den düşük xenon olabilir mi? Halojene yakın sarı desem yeridir. Aldığım satıcı eski mercedeslerin ve bmw lerin xenonları bu renk idi diyor. Ben de100 saati doldurunca rengi açılır diye bir bilgi aldım. Sizce neden bu kadar koyu sarı ampuller?

İyide 85122+ nın daha sarımtırak yandığını bilmiyor musunuz ki aldınız? Zaten amacıda o renk reğişimine uğrayıp lümen azalmasını daha uzun vadede yaşamaktır. Beyaz aydınlatma istiyorsanız CM almalıydınız.

Yorum bağlantısı
Fatih Türkkahraman

İyide 85122+ nın daha sarımtırak yandığını bilmiyor musunuz ki aldınız? Zaten amacıda o renk reğişimine uğrayıp lümen azalmasını daha uzun vadede yaşamaktır. Beyaz aydınlatma istiyorsanız CM almalıydınız.

Ben ışık şiddetine daha çok önem veriyorum.Hem beyaz yanıp hem güçlü olan bu pahada bir ışık varsa onu alırdım ama CM için çok çok iyi demiyorlar.Osramın İntense blue modelide çok pahalı.Hani birinde göresem beğensem yine de alırım osramı ama hiç görmeden o parayı veremem

Valla bence gayet güzeller.Ama yukarda bahsettiğim fotoğraf yanılmalarından değilse...

Yorum bağlantısı
Emre Kural

biliyordum ancak bu kadar değil. piyasada gördüğüm orjinal araçların hepsi daha açık beyaza yakın

Yorum bağlantısı
Fatih Türkkahraman

biliyordum ancak bu kadar değil. piyasada gördüğüm orjinal araçların hepsi daha açık beyaza yakın

Chevroletin bir jipini görüyorum akşamları bildiğin mercekli halojen.Bizimkine şükür yine.Benim istediğim ışık,çarprazdan bakınca camın şeffaflığını görebildiğin beyaz ışık.Bazı ışıklar varki mercek beyaza boyanmış gibi.onları sevmiyorum.Fotoğraflar yanılttığından ancak böyle ifade edebildim..

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Sırrı Polat

merhaba , benim philips 85122 ler sıfıra yakınlar , ilk açılışta beyaza yakın yanıp 1-2 saniye sonra hafif sararıyorlar , ve öyle kalıyor , ilk soğuk selektörler de beyaza yakın oluyor , 3.-4. selektörde onlar da hafif sararıyor , nedeni yeni olmasından mı yoksa fake olmasından mı , ben orjinal olduklarını sanıyorum , bmw araçtan çıkmış ve xenon tozunun olduğu bölüm henüz beyaz , kararma filan yok , ampülün gövdesi vs. de gayet yeni duruyor.Açılır mı acaba rengi ?

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Philips 85122 ler 4100K sarı yanması normal . 100 150 saatlik rodaj süresinden sonra yavaş yavaş beyaz renk yanmaya başlar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sırrı Polat

Mahmut bey bir yanlışlık olmuş benim ampüller philips d1s xenstart mış , acemiliğime verin, yukarıdaki cevabınız yine geçerli midir , ilk açılışta ve 1-2 soğuk selektörde daha açık yanıyor sonra hafif sararıyor.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

4300K zaten hafif sarımsı bir tondur. Normal. İlk yanında ateşlemeden ötürü mor renkten sarıya geçiş yapıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...