İçeriğe Yönlendir

VW Golf 4'e (1997-2004) xenon, angel eye ve mercek

İlter Kahraman

Recommended Posts

Fatih Özbaş1679652583
(düzenlendi)

valeo D2S o fara cuk oturur... megane araçlardan falan çıkan mercektir. bi-xenon olayına girsen de girmesen de arka kapağı keseceksin çünkü merceğin arkası değiyor. D2S xenon ampulleri çevirici duy ile H serisi ballastlara bağlayabilirsin. 30 - 40TL falan olması lazım...

bu arada o farların açılması kolay, ısı tabancası ile açıp ayırabilirsin hatta açmışken angel ledlerini de daha fazla güçlendirebilirsin...

tarihinde Fatih Özbaş tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Benim yaptığım gibi yaparsan sorun olmaz. D2s ampul alıp normal xenon blastlarınla kullanabilirsin. Ama önerim ısı tabancası yerine 125 derecede ısıtılmış fırında 6-7 dk farı bekletmek.Her tarafı güzelce ısınır daha kolay açarsın.2 tane çevirici kablo alacaksın. ben tanesini 21 tl ye almıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Kahya
(düzenlendi)

fatih merhaba mk4 ile ilgili çalışmalarını daha öncede takip ediyordum tebrikler valla bu işi halldebilirsem inşallah w8 submarine aydınlatmasınıda uygulamak istiyorum.

d2s valeo ile mercek kapağını değiştirmeme gerek kalmaz sanırım fakat mercek ayaklarının oturması için far tasını delmemiz gerekecek sanırım...arka kapagın kesilecek olması canımı sıktı açıkçası problem kapagın kesilmesi değilde buhar yapmasından korkuyorum iyi izole olamayacagından siz nasıl çare buldunuz arka kapaga ?

valeo D2S o fara cuk oturur... megane araçlardan falan çıkan mercektir. bi-xenon olayına girsen de girmesen de arka kapağı keseceksin çünkü merceğin arkası değiyor. D2S xenon ampulleri çevirici duy ile H serisi ballastlara bağlayabilirsin. 30 - 40TL falan olması lazım...

bu arada o farların açılması kolay, ısı tabancası ile açıp ayırabilirsin hatta açmışken angel ledlerini de daha fazla güçlendirebilirsin...

gökhan fırın olayını deniycem ısıyı biraz daha düşük tutup en azından yumuşamasını saglarım çeviricileri satın aldıgın yeri bildirirsen son aşamada bende tedarik ederim.bu arada sunpart marka d2s 4300k ampüller var fiyatları 45tl falan takımı performansı nasıldır acaba bilginiz varmı

tarihinde Eren Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583

arka kapak için ben fiberden kalıp çıkarttırıp yeni kapak yapmıştım ama yoğurt kutusuyla falan da çözenler var işi :)

Yorum bağlantısı
Eren Kahya
(düzenlendi)

Yogurt kabimi aman abi biliyosun cok isiniyor bizim araclarin motor kismi yogurt kabi erir valla :) sunpart markasi hakkinda ne dusunuyosun orjinal freeformlardan daha iyi bir gorus saglarmi yoksa hella vs olmazsa olmazmi?

Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583

goruş derken sunparı ampul olarak mı soruyorsun yoksa ballast olarak mı?

ben ilk D2S valeo mercek taktığımda sunpart xenon kit kullanmıştım 2 yıl kullandım bir sorun çıkmadı, D1S e geçtiğim için OEM almaya karar verdim....

bence imkan varsa OEM kit tercih edin ama xenon kite çok fazla para vermeyim diyorsanız sunpart da iş görür. en azından ampulleri philips ya da osram alıp beyinlerini sunpart takabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Eren Kahya

Yok ben ballast olarak elimdeki cin mali cyclone lari ceviriciyle kullanip d2s valeo mercek + sunpart d2s ampul dusundum.. gorusten kastim aydinlatma ayrica alttaki sis kisminada turuncu ampul takip amerikan parkla bereber kullanmayi dusundum ustteki foto gibi

Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583

R32 style diyorsun yani :)

eğer bütçe çok kısıtlıysa D2S ampullerde çin malı olanlarda en iyilerinden biridir sunpart ama eğer imkan varsa en iyi görüş için osram xenarc 5000K (66240) öneririm. bu ampulü kesinlikle öneririm. bende vardı 200e sattım çiftini geçenlerde.

Yorum bağlantısı
Eren Kahya

Evet ustat biliyorum o urunu fakat ilk etapta sistemi kurana kadar beni idare etsin halojenleri aratmasin yeter ilerde ampulleride degistiririm r32 nin o sinyallere hastayim ust sinyal kisminda kapak altta sisin oldugu yerde mercek var nasil olur isik bilmiyorum ama denemeye deger

Yorum bağlantısı
Eren Kahya
(düzenlendi)

valeo d2s mercek (80 tl )çıkma

sunpart d2s ampul 4300k ds(50 tL)sıfır

h7-d2s ballast çevirici kablo 2 adet (50tl)

bunların haricinde bi-xenon için neye ihtiyacım var arka kapağı kesmeden uyacak bir mercek yok sanırım

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

ggidiyordan bulmustum ben 21 tl tanesı + 6 tl kargosu vardı. Benimde tek takildiğim nokta merceğin arasındakı boşluğu kapatamıyorum.

988776_10153553491645445_1098669868_n.jpg

Yorum bağlantısı
Metin Akbal1679652606

Müdür far kapağını ben sunni deri ile kapattım :yes: Sende yapabilirsin. Ayrıca erime ihtimaline karşı fırını aç kapağın üstüne farı yatırarak koy. Silikonu gören yerler ısınırsa farın çöp olma ihtimali zayıflar.

Yorum bağlantısı
Eren Kahya

Metin valla bi care bulacaz suni deri iyi fikir fakat onlarda naylon bazli oldugundan eriyebilir yinede ilk etapta oyle basliycaz mercegi soktum d2s olacak gibi ebatlar 13x9 ...

Valeo d2s ise 14x9 degilmi yani boydan 1 cm fark var belki kastirirsak olur ya :)9ubaza7u.jpgbyge3e4u.jpg

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

sen o merceğin etrafına

Metin valla bi care bulacaz suni deri iyi fikir fakat onlarda naylon bazli oldugundan eriyebilir yinede ilk etapta oyle basliycaz mercegi soktum d2s olacak gibi ebatlar 13x9 ...

Valeo d2s ise 14x9 degilmi yani boydan 1 cm fark var belki kastirirsak olur ya :)

tam anlayamadım ama sanırım merceğin etrafını mı kapatmak istiyorsunuz ? o boşluğu kapatmayı soruyorsanız mercek çerçevesi ya da alüminyum bant işinizi görür.

valeo d2s mercek (80 tl )çıkma

sunpart d2s ampul 4300k ds(50 tL)sıfır

h7-d2s ballast çevirici kablo 2 adet (50tl)

bunların haricinde bi-xenon için neye ihtiyacım var arka kapağı kesmeden uyacak bir mercek yok sanırım

arka kapağı kestikten sonra silikon ile kapatabilirsin ya da yapışkanlı bant ile kapatırsan bir sorun olmaz. benimkilerin yapışkanları gitti öyle bir buhu problemi hiç yaşamadım.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal1679652606

Valeo d2s ise 14x9 degilmi yani boydan 1 cm fark var belki kastirirsak olur ya :)

Dostum bende ne kaplı biliyor musun? Masa örtüsü muşambası :D Sunni deri birşey olmaz. Eriseydi muşamba erirdi. Zaten ampülün arkası ısınmıyor. Isınan merceğin ön kısmı. Mercek kapağa değmeyeceği için sorun yok. Önemli olan ampülün kapağı engellememesi ve yükseklik ayarını zorlamaması. Merceği fazla dışarı çıkarma akü kutusu ve cam suyuna kadar gelmesin.

Yorum bağlantısı
Eren Kahya

tamamdır arkadaşlar o ben suni deri parçası bulabilirim fabrikadan bol bol atık oluyor onu silikonla arkaya güzel bi şekilde yapıştıracaz artık.satış yapan arkadaşa mail attım dönüşünü beklıyorum direk girişecem işe :)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal1679652606

Esnek olması şu yönden avantajlı aku kapağından falan kapağın kapanması esnek malzeme ile daha kolay olur.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Eren Kahya

Arkadaslar ben calismami bitirdim tam istedigim gibi oldu fakat bugun ilk gun olmayan bi sorun olustu sag taraftaki amerikan park kontak kapalıyken oarklari actigimda yanmiyor.. kontagi acip arabayi calistirinca soldakinden daha silik ve zayif bi sekilde yaniyor bunun sebebi nedir elektrikmi yetmiyor role falanmi gerekiyor? Yardimlarinizi bekliyorum ayrica sag farin orda hafif bir kablo kokusu var sanki biraz tedirgin oldum :/

etyjeves.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Kahya

Teşekkürler sag taraftaki amerikan modulun kablolari iletkenligini yitirmis 2 yillik malumunuz cok kalitelide degiller kablo kesmek yerine modulu degistirdim problem çözüldü.

Yorum bağlantısı
Eren Kahya

Arkadaslar sag farin ayar mekanizmasi kirildi hic islev gormuyor suan sag farin cizgisi altta kaliyor dikkat ederseniz tamponu indirip fari acmadan bi care bulabilirmiyim buna :/7aju9uda.jpg

Yorum bağlantısı
Metin Akbal1679652606

İmkansız Eren. Diğer forumda sormuştum hangi far kırıktı diye. Buradan öğrendim. Mecburen fara bir ayar çekeceksin. Bu kırık olan yer far ayar topuzunu tutan plastik mi? Ben fotodan hala anlayamadım çünkü. Golf farını bilmediğim için de olabilir. Ya farın içini acıp sabitleyeceksin ya da mekanizmadan bulacaksın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...