İçeriğe Yönlendir

VW Golf 4'e (1997-2004) xenon, angel eye ve mercek

İlter Kahraman

Recommended Posts

Selçuk Keleş

internetten bir araştırma yaptım fara uygun bi xenon kit mercek fiyatı 379 euro fiyat söylediler sanırım herşeyi içinde...

O fiyata far olarak mümkün değil. Linki nedir ?

Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583

far olarak değil abi sanırım sadece içinin mercekleriyle hella balastları. ama xenon a geçince AFL şart.

Yorum bağlantısı
Ercan Yılmaz

www.ebay.com/itm/HELLA-009997021-12V-35W-90mm-High-Low-Beam-Bi-Xenon-Headlamp-Module-/291121409518?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item43c8302dee&vxp=mtr

benim merceklere uyan kit bu şekil midir ?

Yorum bağlantısı
Ercan Yılmaz

aynen oktay abi uygun bir şey olsa alalım geçelim diyecem de bu kadar para verilmez sanırım halojene devam :(

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

www.ebay.com/itm/HELLA-009997021-12V-35W-90mm-High-Low-Beam-Bi-Xenon-Headlamp-Module-/291121409518?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item43c8302dee&vxp=mtr

benim merceklere uyan kit bu şekil midir ?

1 tanesinin fiyatı bu.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercan Yılmaz

selçuk abi sence tek fiyatı bu kadar pahalı olmasının sebebi nedir sırf markadan mı yoksa bir keramet mi var bu mercekte :) onu anlamış değilim gerçekten..

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Hella'nın bu gibi ürünleri genelde pahalı oluyor. Senin farında bulunan H7 90 mm mercekler eski jenerasyon ve performansı gerçekten çok düşük. Daha sonra aynı tipte yeni jenerasyon merceği çıktı onların performansı çok daha iyi. Hatta bi-halojen, ledli versiyonu da var,

post-5-0-55002700-1407134148_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Ercan Yılmaz

anladım abi . tekrardan tşkler güzel kaliteli bir ampül alayım şimdilik idare edelim bu şekilde...

Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583

Arkadaşlar herkese merhaba. aracıma bu farı alıp, mercek değişimi yapıp OEM ballastlar ile ayrıca auto leveling kit takıp muayeneye öyle girmeyi planlıyorum. Satıcı, Üzerindeki merceğin D2S olduğunu yazmış ama ne marka mercek kullanıldı onu belirtmemiş. Ben de D2S değil de D1S bi xenon olarak kullanmak istiyorum. Bu far için hangi bi-xenon merceği tercih etmeliyiz?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Arkadaşlar herkese merhaba. aracıma bu farı alıp, mercek değişimi yapıp OEM ballastlar ile ayrıca auto leveling kit takıp muayeneye öyle girmeyi planlıyorum. Satıcı, Üzerindeki merceğin D2S olduğunu yazmış ama ne marka mercek kullanıldı onu belirtmemiş. Ben de D2S değil de D1S bi xenon olarak kullanmak istiyorum. Bu far için hangi bi-xenon merceği tercih etmeliyiz?

Konuyu birleştirdim. Fatih bunlar golf'ün oem bosch d2s mercekli farları. Bu merceklerin performansı kötü, garip yapısı nedeniyle de bi-xenon mercek değişimi sıkıntılı. Seviye motoru nedeniyle bu farı tercih etmek istiyorsun tahmin ediyorum, motor ve leveling kitini de alman gerekecek. Epey pahalıya satılıyor sana maliyetli olacak. Aslında mevcut farların çok iyi durumda diye biliyorum, bu macera sırf muayeneden geçmek istemen nedeniyle mi?

Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583

Abi aynen motorlarını ve leveling kitini de alıp uygulayacağım.

Kiti oem olarak değil de aftermarket olarak uygularsam baya ucuza mal oluyor fakat muayenede yüksekliği kontrol ederlerken akslara mı bakıyorlar yoksa sadece çalışıp çalışmadığına mı?

!

Bu farı alırsam zaten fx-r 2.5inch bi xenon mercek takacağım. O merceğe d1s ampul takılabilir mi?

Mevcut farlarımın aydınlatması çok iyi durumda fakat oem değiller ve arabaya r32 görünümü vermiyorlar, o yüzden onları satışa çıkaracağım...

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

TEkrar sorayım selçuk abi 2.5 inch mercek alsak bu fara takilir mi?

Takılamaz diye bir şey yok, ancak bunu alıp denemeden bilemezsin, zaten farklı türde bir mercek yerleştirmek istiyorsun, halojen fardaki gibi reflektöre delik açıp sabitleme rahatlığın olmayacak. Bunu montajı yapacak kişinin söylemesi lazım.

Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583

Arkadaşlar konuyu nereye açacağımı bilemedim. Umarım doğru yere açmışımdır ve yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Aşağıdaki resimdeki R32 farının turuncu olan sinyal bölümünden lazım. sis yerine uygulamıcam sadece sinyale 2 tane olsa yeter. bu şekilde turuncu camı nereden bulabilirim?

onkWoo.jpg

q9Wk5W.png

kırmızı ile işaretlediğim turuncu cam lazım.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Arkadaşlar konuyu nereye açacağımı bilemedim. Umarım doğru yere açmışımdır ve yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Aşağıdaki resimdeki R32 farının turuncu olan sinyal bölümünden lazım. sis yerine uygulamıcam sadece sinyale 2 tane olsa yeter. bu şekilde turuncu camı nereden bulabilirim?

Neden beyaz cama turuncu led uygulamıyorsun ?

Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583

beyaz cama turuncu led yapacağım abi zaten, r32 nin orjinalinde turuncu cama halojen ampul şeklinde, ben de orjinale en yakın olsun diye turuncu cama turuncu led uygulayacağım :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Onlar çiftli yanıyordu diye hatırlıyorum. Parlaklığın düşmemesi için güçlü led kullanman gerekecek.

Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583

aynen çiftli yanıyor abi. bizimkilerde orjinalinde zaten tekli yanıyor, güçlü cree led ampul kullanacağım

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Eren Kahya

onkWoo.jpg

q9Wk5W.png

Fatih bunu bende aradım çok ama tek yol çıkmacılara bakıp hurda farlardan kalan parçaları kullanmak. malesef hurdacılarda genelde bunu kim alacak kırık farı diyerek çöpe atıyorlar inş.sen bulursun

Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583

Fatih bunu bende aradım çok ama tek yol çıkmacılara bakıp hurda farlardan kalan parçaları kullanmak. malesef hurdacılarda genelde bunu kim alacak kırık farı diyerek çöpe atıyorlar inş.sen bulursun

kardeşim yazmayı unutmuşum buldum ben. İlker Kemal Beyin elinde fazladan varmış ondan aldım saolsun.

Yorum bağlantısı
Eren Kahya

Sevindim ben çok aramıştım sislerin yerine o kapaktan takıp r32 gibi çiftli yapmsk için bulamayınca olmadı tabi :)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Eren Kahya

Arkadaslar bagaj lambam yanmıyor kontrol ettim lamba sağlam...

Kumandadan kiltlenip açılıyor yol bilgisayarından bagaj açık uyarısıda çalışıyor switch diycem ama bunlarında çalışmaması gerekmezmi öyle olsa? Başına gelen varmı bu sıkıntı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...