İçeriğe Yönlendir

Focus 3 1.6 TDCI 2500 Devirden Sonra Yoğun Motor Sesi

Kaan ulucan

Recommended Posts

Kaan ulucan

Öncelikle Merhaba Aracım 6-7 aydır 2500 devire yaklaşıp geçerken aşırı derecede rahatsız edici bir motor sesi(resmen bağırıyor araba ) vermeye basladı şöyleki kıyamadığımdan daha çok basamıyorum bile.bakımları yeni yapıldı 10 bin km önce baskı balata yenilendi.Acil yardıma ihtiyacım var bu beni çok tahatsız ediyor.Aracım 95 lik trend x 1 yıl oldu aracı alalı ilk aldığımda böyle birşey yoktu baskı balatayı değiştirdiğimdede yoktu. Anlam veremedim çekişte çok az bir düşüklük yaşıyorum başına gelen veya bilgili insanlardan yardım bekliyorum

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Birçok nedenden olabilir.

Kullanılan motor yağı, hava emiş hortumu, egzoz hattında yıpranma delinme vs.

Bence siz tez zamanda Ford'dan anlayan bir servisin yolunu tutun, yardımcı olacaklardır.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Devir göstergesi araç viteste iken aracın hızından bağımsız olarak birden yükseliyor mu? 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Araçta bir problem yok bence, sesi daha fazla duymanızın sebebi baskı balata değişirken şanzıman takozları sökülüyor, motor takozu ve alttan destekleme sureti ile kalıyor. Genelde sök tak yapıldıktan sonra zaten ömrü bitime yakınsa bozuluyor bu takoz. 

Motor takozunu kontrol ettirin derim

Yorum bağlantısı
Kaan ulucan
Celal Aydın yazdı:

Birçok nedenden olabilir.

Kullanılan motor yağı, hava emiş hortumu, egzoz hattında yıpranma delinme vs.

Bence siz tez zamanda Ford'dan anlayan bir servisin yolunu tutun, yardımcı olacaklardır.

Yağ olaram mobil 3000 kullanmıştım,hava filtresi filan komple yenilendi egzoz hattınınkontrol ettircem birde manifoldu kontrol edilebilir mi 

Selçuk Bakış yazdı:

Devir göstergesi araç viteste iken aracın hızından bağımsız olarak birden yükseliyor mu? 

Şöyle anlatayım 2500 devire geldiğimde basarken motor aşırı derece uğultu yapıyor devirle hız aynı gibi ama hız göstergesi biraz ağırdan alıyor kendini

Ü.Emre Kartal yazdı:

Araçta bir problem yok bence, sesi daha fazla duymanızın sebebi baskı balata değişirken şanzıman takozları sökülüyor, motor takozu ve alttan destekleme sureti ile kalıyor. Genelde sök tak yapıldıktan sonra zaten ömrü bitime yakınsa bozuluyor bu takoz. 

Motor takozunu kontrol ettirin derim

Takozları kontrol ettireceğim hocam.Sizin dediğiniz gibi olabilir araba 3 gün boyunca liftte beklemişti baskı balata yanlış geldi dpf doluluğundan yaparmı peki

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Ben yine baskı balatadan şüphelendim o yüzden sordum.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Kaan ulucan yazdı:

Takozları kontrol ettireceğim hocam.Sizin dediğiniz gibi olabilir araba 3 gün boyunca liftte beklemişti baskı balata yanlış geldi dpf doluluğundan yaparmı peki

Dpf doluluğunda arıza kodu verir, çekişten düşer araç. Bence ilk bakılacak yer takozlar

Yorum bağlantısı
Kaan ulucan
Selçuk Bakış yazdı:

Ben yine baskı balatadan şüphelendim o yüzden sordum.

Baskı balatayı 10 bin km öncesinde değiştirdim ozaman aniden hızlanamıyordu araba aşırı derece boğuluyordu şimdi yine hızlanıyor ama baskı balatanın ilk değiştiğindeki atiklil kalmadı 

Ü.Emre Kartal yazdı:

Dpf doluluğunda arıza kodu verir, çekişten düşer araç. Bence ilk bakılacak yer takozlar

Takozları kontrol ettireceğim ve direksiyondada titreme meydana geliyor devir gücü yükseldikce ben o sırada vitesi boşa attım titreme hemen gitti ama gaza bastıkca devirde 2800 letr geldikce direksiyonda çok hissettiriyor

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Kaan ulucan yazdı:

Takozları kontrol ettireceğim ve direksiyondada titreme meydana geliyor devir gücü yükseldikce ben o sırada vitesi boşa attım titreme hemen gitti ama gaza bastıkca devirde 2800 letr geldikce direksiyonda çok hissettiriyor

Takozlar eskidiği için titreşim içeride hissediliyordur. Titreşim harici bir arıza varsa onu da ayrıca irdelemek lazım

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Tarif ettiğiniz devir aralığı turbonun devreye girdiği aralıklar.

Kontrol ettirmenizde fayda var.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...