İçeriğe Yönlendir

Focus 1 Otomatik Vites Yağ değişimi

Emre Hayırlı

Recommended Posts

Levent Güzelkalp
Emre Hayırlı yazdı:

Seviye çubuğu Yağ bu işaretledigim yere denk geliyor. 

IMG_20221205_214858.jpg

Sanayide motor karterinden yag ceken kirmizi renkli bir alet var hava basinci ile çekiyor yag cubugundan iceri girerek onun bas kismi degisik apartlar takilabiliyor benim eski aracimin buji bolgesi tapa patladigi icin su olmustu o sekilde cektiler belki isinize yarar

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Levent Güzelkalp yazdı:

Sanayide motor karterinden yag ceken kirmizi renkli bir alet var hava basinci ile çekiyor yag cubugundan iceri girerek onun bas kismi degisik apartlar takilabiliyor benim eski aracimin buji bolgesi tapa patladigi icin su olmustu o sekilde cektiler belki isinize yarar

Daha elastik bir serum hortumunu ısıtıp yağ çubuğu borusuna dıştan sokunca büyük ihtimalle hava ile ilişki kesilir. Vakumla çekilir gibi hocam. 

ama garipsedim. Çünkü mazda’da bizzat kendim yaptım. Şanzıman aynı. Filtreler aynı. Boruyu bilemedim ama. Belki daha uzundur

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Daha elastik bir serum hortumunu ısıtıp yağ çubuğu borusuna dıştan sokunca büyük ihtimalle hava ile ilişki kesilir. Vakumla çekilir gibi hocam. 

ama garipsedim. Çünkü mazda’da bizzat kendim yaptım. Şanzıman aynı. Filtreler aynı. Boruyu bilemedim ama. Belki daha uzundur

Bende de bir yere kadar gidiyor devamına ilerlemiyordu boru. Aynı şanzıman halbuki. 

Yorum bağlantısı
Emre Hayırlı
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bugün seviye tekrar kontrol ettim çubuk  köpük köpüktü iceride bariz fazla yağ var. 

Şimdi serum ve şırınga ile tam 20dakika uğraştım 1 gram bile yağ çekemedim 😃bir şeye takılıyor başka bir yöntem kaldı mı deneyebilecegim. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Emre Hayırlı yazdı:

Bugün seviye tekrar kontrol ettim çubuk  köpük köpüktü iceride bariz fazla yağ var. 

Şimdi serum ve şırınga ile tam 20dakika uğraştım 1 gram bile yağ çekemedim 😃bir şeye takılıyor başka bir yöntem kaldı mı deneyebilecegim. 

altta tapa yoksa karter mecbur tekrar açılacak. Ölçerek alırsınız yağı geriye. 

yapılabilirse yağ çubuğu borusunun ucuna vakumda sızdırmayacak elastik boru takılıp vakum da yapılabilir. Büyük şırıngalarla. 

fazla yağ köpük yapar. Soğuyamaz ve şanzımana zarar verirsiniz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Hayırlı

Anladım teşekkür ederim. Son olarak o yağ cobugu borusunun ucuna büyük sapan hortumları oluyor ya ondan geçirsem vakum olarak ceksem yani vakumlayarak çekmek sanzumana zarar vermez demi 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...