İçeriğe Yönlendir

Yol Sakini

Muhittin Kaplan
Çözüme git Servet Aydın tarafından,

Recommended Posts

H.Cenk Bayrakçı
(düzenlendi)
Muhittin Kaplan yazdı:

Geçtiğimiz haftasonu ısparta motosiklet festivaline katıldım. 2 gece konakladık. Tabi oraya kadar gitmişken Eğirdir e gitmemek olmazdı.

Ben yoktum ama bizim ekibe haber verseydin. Haberimiz olsun, en azından bir çay içilirdi.

tarihinde H.Cenk Bayrakçı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Ben yoktum ama bizim ekibe haber verseydin. Haberimiz olsun, en azından bir çay içilirdi.

Hocam çok teşekkür ederim. Biraz kalabalıktık bu yüzden kimseye haber vermedim. İnşallah birdahi sefere.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Muhittin Kaplan yazdı:

Hocam çok teşekkür ederim. Biraz kalabalıktık bu yüzden kimseye haber vermedim. İnşallah birdahi sefere.

Bekleriz her zaman. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Muhittin Kaplan

Motosiklet yeni alındığında, değiştirildiğinde veya uzun bir süre kullanılmadığında eğitim alınmalı yada tekrar edilmeli.

Eğitmenlik yolunda adım adım.

20240818_112636.jpg.7307cbe17075ce7867edd77f5f5e9e3f.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emin Önal
Muhittin Kaplan yazdı:

Motosiklet yeni alındığında, değiştirildiğinde veya uzun bir süre kullanılmadığında eğitim alınmalı yada tekrar edilmeli.

Çok doğru. :bravo:

Gaz tepkisinden, frenaja, virajdan duruşa her şey değişiyor.

Eğitmenime motoru büyültmeyi düşünüyorum dediğimde, ilk dediği şey hemen adaptasyon eğitimine geliyorsun bana oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır TÜFEKCİ
Emin Önal yazdı:

Çok doğru. :bravo:

Gaz tepkisinden, frenaja, virajdan duruşa her şey değişiyor.

Eğitmenime motoru büyültmeyi düşünüyorum dediğimde, ilk dediği şey hemen adaptasyon eğitimine geliyorsun bana oldu.

Adaptasyon eğitimi mi :D Bence eğitim verenler baştan ömür boyu aidat şeklinde ikna etsinler eğitim alanları. Zorlama eğitim uydurmak zorunda kalmazlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
Bahadır TÜFEKCİ yazdı:

Adaptasyon eğitimi mi :D Bence eğitim verenler baştan ömür boyu aidat şeklinde ikna etsinler eğitim alanları. Zorlama eğitim uydurmak zorunda kalmazlar. 

İş tabi ki kişinin kendinde bitiyor ama büyültülmüş ve güçlendirilmiş motorda 1-2 ufak nüans bile bence eğitimin önemini ön plana çıkarıyor, karşılaştığınız durumlarda.

Not: Bunun için bir ücret talebi olmadı. 

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Bahadır TÜFEKCİ yazdı:

Motosiklet kullanmıyorsunuz değil mi ?

Yuki Motor A.Ş. ® | Benzinli Scooter Modelleri ™ – YUKİ MOTOR – Elektrikli  Scooter, Motosiklet, Bisiklet, Voge, Engelli Araçları ™Regal Raptor Pilder 125 cc Motosiklet Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları |  En Ucuzu AkakçeHafif Enduro Motosiklet ; Peki ama nasıl ? | motosikletli yaşama dair..

Bunların üçüde temelde motosiklet.

Yorum bağlantısı
Bahadır TÜFEKCİ
Emin Önal yazdı:

İş tabi ki kişinin kendinde bitiyor ama büyültülmüş ve güçlendirilmiş motorda 1-2 ufak nüans bile bence eğitimin önemini ön plana çıkarıyor, karşılaştığınız durumlarda.

Not: Bunun için bir ücret talebi olmadı. 

Böyle bir eğitime ihtiyaç oluyorsa baştan eğitimi eksik veriyorlar o zaman :) 

Yorum bağlantısı
Bahadır TÜFEKCİ
Muhittin Kaplan yazdı:

Motosiklet kullanmıyorsunuz değil mi ?

Yuki Motor A.Ş. ® | Benzinli Scooter Modelleri ™ – YUKİ MOTOR – Elektrikli  Scooter, Motosiklet, Bisiklet, Voge, Engelli Araçları ™Regal Raptor Pilder 125 cc Motosiklet Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları |  En Ucuzu AkakçeHafif Enduro Motosiklet ; Peki ama nasıl ? | motosikletli yaşama dair..

Bunların üçüde temelde motosiklet.

Tam saymadım ama şuan sahibi olduğum motosiklet 60. motosikletim falandır. Bunun 50si birbirinden farklı tarzda güçte marka da modelde. Her türlü şartta da 1milyon km yi devirmişimdir. 

Evet motosiklet kullanıyorum diyebilirim sanırım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Motorsikleti yemiş çıkarmış bütünlemiş diyelim Bahadır için 😁

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Görüşler farklıdır ama birçokşeyde olduğu gibi eğitim olmadan bu konunun da biryere kadar ilerleyeceğini düşünüyorum.Tecrübe pahalı hasılı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Muhittin Kaplan yazdı:

Görüşler farklıdır ama birçokşeyde olduğu gibi eğitim olmadan bu konunun da biryere kadar ilerleyeceğini düşünüyorum.Tecrübe pahalı hasılı.

Vaktinde, sanırım o zamanlar 2.5m km filan yol yapmıştım. İntercity direksiyon eğitimine girdim. Koltuk ayarını bilmeyen frene basmayı bilmeyen biriymişim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bahadır TÜFEKCİ
Muhittin Kaplan yazdı:

Eğitim alınmasın demiyorum zaten... Ama motora ara verdin tekrar döndün eğitim al, yok farklı modele geçtin eğitim al.. En başta aldığın eğitimle kendini yeni şartlara motosiklete göre ayarlayamıyorsan zaten düzgün eğitim almamışsındır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Bahadır TÜFEKCİ yazdı:

Eğitim alınmasın demiyorum zaten... Ama motora ara verdin tekrar döndün eğitim al, yok farklı modele geçtin eğitim al.. En başta aldığın eğitimle kendini yeni şartlara motosiklete göre ayarlayamıyorsan zaten düzgün eğitim almamışsındır. 

O dediğinizde eğitim bir parçası aslında. Motoru kışlayıp 6 ay kullanmadığınızda dahi bazı melekelerde zayıflıklar oluyor. Bunu kullanıcı ister kendisi isterse yardım alarak giderebilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

İntercity

sıradan dizdiler lastik hava bsaıncı kontrol, tek benim Ka düzgün çıkmıştı

Servet Aydın yazdı:

Koltuk ayarını

o kimsede düzgün çıkmadı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Muhittin Kaplan

Bu yıl 5. si düzenlenen Süvarinin İzinden Saygı Sürüşü' ne katıldım. Büyük Taaruzda Fayrettin Altay ve Süvarilerinin gittiği rotada motorlarımızı sürdük. 500kadar motosikletin katıldığı bu sürüşte, asfalt ve arazi olmak üzere iki rota bulunmakta. İki gün süren bu sürüşte kamp alanından kocatepeye oradan çiğil tepeye gittik.

(Videonun bazı yerlerinde çözünürlülük problemi mevcut. Ama içeriği muhteşem. )

Bölüm 1

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Bölüm 2

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Bu ay sonu, cuma ctesi pazar (27-28-29)antalyaya gidebilirim. 27 si eskişehirden çıkış... Afyon ısparta ---lara

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Muhittin Kaplan

239 ders saati, zorlu parkurlar, zorlu iki sürüş sonunda

MEB bakanlığı tarafından verilen Motosiklet Güvenli Ve İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi Öğreticiliği lisansını almaya hak kazandım. Sırada TMF nin lisansı var.

@Servet Aydın ehliyetini aldıktan sonra bu eğitim sana bedava abi. Halk sağlığı için, yoksa seni düşündüğümden değil.

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...