İçeriğe Yönlendir

Ateş Kırmızı

Murat Sahın

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

smoke stop ne yakışır buna

Pasifik jant

Sagda çift çıkış egsoz

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Pasifik jant

Sagda çift çıkış egsoz

benzin al demek gibi olur yani onlar zaten rutin

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Pasifik jant

Mümkün değil, comfortline jantı beğeniyorum :)  

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Sagda çift çıkış egsoz

Bu olur bak, önce acil olan işleri yaptırayım da :) 

Çağlar Bayur yazdı:

benzin al demek gibi olur yani onlar zaten rutin

O nasıl bir şey ki?

Abi sabah ilk çalıştırmada, yani halen benzinle çalışıyorken çok mutsuz çalışıyor araba, böyle düzensiz çalışıyor, tekliyor falan. Sonra gaza geçince normale dönüyor. Benim ağır bakımı yapan ustaya telefon açıp sordum, muhtemelen hava alıyordur bir yerden, bir akşam getir bırak, sabah ilk biz çalıştıralım bakalım dedi. Fikrin nedir bu konuda?

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Murat Sahın yazdı:

Abi sabah ilk çalıştırmada, yani halen benzinle çalışıyorken çok mutsuz çalışıyor araba, böyle düzensiz çalışıyor, tekliyor falan. Sonra gaza geçince normale dönüyor. Benim ağır bakımı yapan ustaya telefon açıp sordum, muhtemelen hava alıyordur bir yerden, bir akşam getir bırak, sabah ilk biz çalıştıralım bakalım dedi. Fikrin nedir bu konuda?

Rover da başıma gelmişti. Hatta stop bile ediyordu. Usta baktı ava filtre hortumun içinden bez çıktı :(

Nasıl bir amaçla yaptılar anlamadık olayı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Sürerken benzine geçince ne oluyor?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Sahın yazdı:

O nasıl bir şey ki?

vw olunmaz doğulur

Ümit Türk yazdı:

Usta baktı ava filtre hortumun içinden bez çıktı :(

Nasıl bir amaçla yaptılar anlamadık olayı. 

lpg de patlama yapmasın diye

Murat Sahın yazdı:

yani halen benzinle çalışıyorken çok mutsuz çalışıyor araba,

benzin pompası sahalara veda etmiş gibi

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sürerken benzine geçince ne oluyor?

Normal çalışıyor. Normal kullanıyorum.

Çağlar Bayur yazdı:

benzin pompası sahalara veda etmiş gibi

Abi normal motor sıcaklığında benzinde sorun yaşamıyorum, yaşamam gerekmez mi pompa olsa? Pompaya da razıyım, bulunsun onarılsın ve düzelsin yeter bana :) 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Çağlar Bayur yazdı:

lpg de patlama yapmasın diye

Nasıl yani bildiğimiz patlama hava uçma falan mı? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ümit Türk yazdı:

Nasıl yani bildiğimiz patlama hava uçma falan mı? 

yok pat pat, biraz üstü hava filtre kabini patlıyor o kadar

Murat Sahın yazdı:

Normal çalışıyor. Normal kullanıyorum.

Abi normal motor sıcaklığında benzinde sorun yaşamıyorum, yaşamam gerekmez mi pompa olsa? Pompaya da razıyım, bulunsun onarılsın ve düzelsin yeter bana :) 

sıcakken benzinde normalse subaplarda kaçak olabilir, sabah çiğ yumurta kokusu var mı

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Çağlar Bayur yazdı:

Evet onu da yaşıyordum. Patlıyordu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağlar Bayur yazdı:

sıcakken benzinde normalse subaplarda kaçak olabilir, sabah çiğ yumurta kokusu var mı

Korkutucu ihtimal subaplar zaten. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Sahın yazdı:

Korkutucu ihtimal subaplar zaten. 

standart bakım onarım içinde onlar yahu, zetec mi sandın bunu, viraj içinde gaza abanma difernasiyele zeval gelmesin.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağlar Bayur yazdı:

standart bakım onarım içinde onlar yahu, zetec mi sandın bunu, viraj içinde gaza abanma difernasiyele zeval gelmesin.

Valla usta bunlarda subap yakma subap oturtma ihtimali çok zor. Emme manifoldundaki contalardan yapıyordur muhtemelen. Yarın öğlen haberleselim dedi. Bırakıp çıktım. Gidip babamdan focusu alıyım bari :biggrin:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Supaplarda sorun olsa lpg’de daha çok belli eder kendini. Yani öyle olmalı. Lpg’de sorun yok ama benzinde varsa acaba benzin enjektörleri mi sorunlu ya da kablolar falan. Buji bobin demiyorum. Yine lpg’de de sorun olurdu

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Mondeodan bu modele niye geçtik. Neyi kaçırdım ben bide neye mal oldu bu araç rakam olarak 1.5 mu 2 mondeo mu 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Mondeodan bu modele niye geçtik. Neyi kaçırdım ben bide neye mal oldu bu araç rakam olarak 1.5 mu 2 mondeo mu 

Tek tek cevaplayayım :) 

Mondeoyu hanım kullanamadı. Bütçe iki araca uygun olmadığı için ikimizin de işine gelecek bir modele yönelmem gerekiyordu. 2 mondeo parasına mal oldu rakam olarak. Ama pişman değilim, sevdim. Ustası benim eve 500 metre mesafede. Gidip arabayı bırakıp eve yürüyebiliyorum. Parçası da her yerde var. Mondeo artık bütçe uygun olduğunda lpg takılmamış otomatiği bulunup hafta sonu aracı olarak düşünülecek. 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Supaplarda sorun olsa lpg’de daha çok belli eder kendini. Yani öyle olmalı. Lpg’de sorun yok ama benzinde varsa acaba benzin enjektörleri mi sorunlu ya da kablolar falan. Buji bobin demiyorum. Yine lpg’de de sorun olurdu

Subap sorunu başlangıç düzeyinde olduğunda sadece soğukken sorun çıkartıyor. Isındığında tölere edebiliyor. 

Ustaya bırakırken sordum, subap olma ihtimali yok gibi bir şey, araç zaten bildiğimiz, evvelinde de bize bakıma gelen araç. Büyük ihtimal emme manifoldunun oringleri yıprandı, oradan hava alıyor, bunun bir yüzeyi bloğa temas ettiği için araç ısınınca malzeme genleşip kaçağı kesiyor yada azalıyor, sorun da düzeliyor, ona bakarım, sen yarın öğlene doğru ara beni dedi. Ordan çıkmazsa bakacağız artık enjektörlere falan. Onlar da ihtimal dahilinde ama enjektör olsa ısınınca da sorun olur, bu ısınınca gayet güzel çalışıyor :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela vermesin :nazar:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

Hayırlı olsun

Iyide aga kafama takılan bişiy var;

mondeo noldu,yerine clio egea alınacaktı noldu,bu ne ara alındı.

Bunların hepsi aynı konumuydu

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Fikri Keleş yazdı:

Hayırlı olsun

Iyide aga kafama takılan bişiy var;

mondeo noldu,yerine clio egea alınacaktı noldu,bu ne ara alındı.

Bunların hepsi aynı konumuydu

Teşekkürler.

Clio ve egeada istediğim modelleri almam için çekmem gereken kredi bütçe planımı bozdu, o yüzden vazgeçtim.

Aslında clio alınabilirdi ama 1.5 dci motor işime gelmedi yakıt fiyatları sonu, 0,9 tce motordan da şüphe ettim, bozulur falan, uğraşamam onunla :) 

Egeada ise fiyatlar biraz daha yukardaydı, bütçe hesabımın dışında kaldı. 389 bin liraya bayide sıfırı satılan aracın aynısının 2020 modelini 350 bin liraya temiz denk getiremedim, sinirlenip bıraktım peşini.

Mondeoyu forumdan Muharrem Karagülle arkadaşımızın akrabası aldı. 

Bütçe hesabı sonrası linea buldum 2015, satıcı dolandırıcı çıktı. O arada hasbelkader bu golfe denk geldim, baktım araç iyi, baktırıp aldım. Yani hedef 2015 1.3 linea iken sonuç 2001 hitler motor golf oldu :D 

İhtiyaç gereği aracımı sattığım gün araç almam gerekirdi, fazla bile durdum araçsız. Perşembeden sonraki Çarşambaya kadar. İyi bile durmuşum :) 

Kısmet diyelim. Bütün planlar şaştı. Bir noktadan sonra her şey kontrolüm dışına çıkmışsa da sonuç istediğimiz gibi oldu.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

İyiki 2000 ler başında üretilmiş bazi araclar var . Şuan isletme maliyeti düşük nisbeten güvenli konforlu araclar. Tek derdimiz bi tık pahalı olmaları. 

2001 golf parasına 2015 linea alınabilir ama aynı maliyetle binilemez gibi bi durum var

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağlar Bayur yazdı:

Şimdi görüştük usta ile, sabah çalıştırdım, rölanti tutamıyor araç, denemek için hava akışmetrenin fişini çektim, düzeldi, temizledim taktım, olmadı, değişecek dedi. Orjinal parça siarişi verildi, bu gün gelirse takılacak, gelmezse hafta içi takılacak. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Az önce aracı teslim aldım. Parça yetişmediği için takılamadı, hafta içi müsait olduğunda gel takalım dedi. Hava akışmetre fişini çıkartmış, o şekilde kullan dedi. @Çağlar Bayur hava akışmetre fişi sökülü iki gün kullanmamın zararı olur mu? Takınca rölanti bozuluyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...