İçeriğe Yönlendir

2008 Honda CRV'yi Nasıl Bilirsiniz?

Korhan Şenörer

Recommended Posts

Korhan Şenörer

Herkese merhaba, benim de, eşimin de SUV sevdası yine depreşti. Sedandan hevesimizi aldık, 2012 FB7 Civic aracımızı satıp, 2008 CRV almayı düşünüyoruz. İlanı da verdim, satılık ilanlar bölümüne ekleyeceğim.  Üzerine ekleyecek paramız olmadığından parasal olarak aynı değerde bir CRV alabilirim. Bu da yaş ve km olarak daha yaşlı bir araç alacağım anlamına geliyor, bunun artıları, eksileri ne olur? Biraz fikir alışverişinde bulunalım. Ne dersiniz arkadaşlar? 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Crv iyidir. Arka koltukları geriye yatması ve yüksek oluşu, çift katlı devasa bagajı olması konfor getiriyor. Zaten sorun yok araçta. Çarpışma önleyici mi nesi var bir modelinde. Ondan denk getir derim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bakımlı olsun. Supap ayarları falan yapılıyormuş belli periyotlarda. Bir de Dört çeker sistemi sağlıklı çalışmalı. Lpg’li bile ciddi yakan bir araç. Arkadaşım 15 lt lpg tüketiyordu istanbul’da. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
Servet Aydın yazdı:

Crv iyidir. Arka koltukları geriye yatması ve yüksek oluşu, çift katlı devasa bagajı olması konfor getiriyor. Zaten sorun yok araçta. Çarpışma önleyici mi nesi var bir modelinde. Ondan denk getir derim 

Abi zaten bagaja hayran kaldım. Anladık ki biz geniş araba seviyoruz. 5008'den sonra alışamadık küçük bagajlara. O özellik executive versiyonlarında var bildiğim kadarıyla. Favoriye eklediklerimde var bakalım hayırlısı olsun inşallah. 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bakımlı olsun. Supap ayarları falan yapılıyormuş belli periyotlarda. Bir de Dört çeker sistemi sağlıklı çalışmalı. Lpg’li bile ciddi yakan bir araç. Arkadaşım 15 lt lpg tüketiyordu istanbul’da. 

Dur kalk trafikte o kadar yakması normal, baya cüsseli bir araç. Bakımlı bir Crv denk getirmeye çalışıyorum ama önce aracımın satılması lazım. Teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

sübap ayarı gerektirmesini ben de duymuştum memlekette arkadaşımda vardı 4x4 sistemini biraz fazla zorlayınca hata aldığını devre dışı kaldığını söylerdi ben ce rav4 te bakın 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Lpg ile 20.k, benzin ile 60.k ayar periyodu. Haldex ısınırsa kapanıyor. İyi lastik ile zaten çatara patara yürüyor 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Servet Aydın yazdı:

Lpg ile 20.k, benzin ile 60.k ayar periyodu. Haldex ısınırsa kapanıyor. İyi lastik ile zaten çatara patara yürüyor 

ya bırak nereye yürüyor Newshare de gördük otoparktan çıkamadı

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Fatih Keskin yazdı:

ya bırak nereye yürüyor Newshare de gördük otoparktan çıkamadı

Teessüf ederim Başkan. Lastik yoktu altında 🍆

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
Fatih Keskin yazdı:

sübap ayarı gerektirmesini ben de duymuştum memlekette arkadaşımda vardı 4x4 sistemini biraz fazla zorlayınca hata aldığını devre dışı kaldığını söylerdi ben ce rav4 te bakın 

Sübap ayarı Civic'lerde de var. 40 bin km'de bir yapılması gerekiyor. Honda'ya özgü birşey mi bilmiyorum. Civic'i ilk aldığımda zamanı gelmişti zaten ve yaptırmıştım. Subap ayarı için motorun tamamen soğuk olması gerekiyormuş, bazı servisler aracın akşamdan bırakılmasını istiyor o nedenle. RAV4'te güzel ama CRV daha bir güzel ve daha geniş gibi geliyor bize. 

Servet Aydın yazdı:

Abi lpgli Civic'te 20 bin km diyen usta da var, 40 bin km diyen de. Zaten tekleme, sarsıntı vb belirtilerle gösteriyormuş kendini zamanında yapılmazsa. 

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
Doğan Arşiray yazdı:

motor gücü yetecekse neden olmasın. şekil güzel.

Zaten off-road yapacak değiliz ya. 😊👍

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Hocam şu araçları da inceleyin derim.

Kardeşim ilgilendiği için konu açmıştım. Şurada; https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/311267-ilandaki-4x4-20-dci-x-trail-alınır-mı/?tab=comments#comment-3787322

Aynı rakamlara, daha modelli, daha geniş, daha sorunsuz..

Örnek ilan;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-nissan-essiz-x-trail-platinium-special-840943015/detay

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

rav4 der geçerim lpg takılmak istenirse bagaj tabanında silindir tüp için bile yer var geçen sene kar da saatlerce zorladım ne şanzıman ısındı uyarısı ne bişey lock tuşuda cabası lpg ye çok uygun

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Korhan Şenörer yazdı:

Zaten off-road yapacak değiliz ya. 😊👍

ağır gövdeli bir araçta offroad için değil de daha çok uzun yol için can sıkıcı olabiliyor düşük güç ve benzinli motor. o nedenle yazmıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
Doğan Arşiray yazdı:

ağır gövdeli bir araçta offroad için değil de daha çok uzun yol için can sıkıcı olabiliyor düşük güç ve benzinli motor. o nedenle yazmıştım.

Yine de 155 bg'in yeterli olacağını düşünüyorum. Sert, hızlı ve seri araç kullandığım gençlik yılları çoook geride kaldı. 😊

Bu arada otomatik şanzıman CVT'mi değil mi yeterli bilgi bulamadım. Bilgisi olan var mı? Honda bir çok modelinde CVT şanzıman kullanıyor ama CRV için bulamadım bu bilgiyi. Hazır Civic'ten CVT'ye alışmışken ve arıza oranı düşük bir şanzımanken CVT olursa iyi olur diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Bence rav4 araştırılacaksa parça bulunabilirliği de göz önünde bulundurulmalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

ne arazisi yahu son babayiğit selim ustaoğlu bile bıraktı ofroadu crv ilie ofrodmu yapacak adam sanki :D 

çok güzel araba alın derim lpg ile mis zaten lpg dışında bir yakıtla araba yürütmek çok zor artık

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Fatih Keskin yazdı:

rav4 der geçerim lpg takılmak istenirse bagaj tabanında silindir tüp için bile yer var geçen sene kar da saatlerce zorladım ne şanzıman ısındı uyarısı ne bişey lock tuşuda cabası lpg ye çok uygun

Rav 4 küçük ve crv kadar sessiz ve konforlu değil Başkan. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

ne arazisi yahu son babayiğit selim ustaoğlu bile bıraktı ofroadu crv ilie ofrodmu yapacak adam sanki :D 

çok güzel araba alın derim lpg ile mis zaten lpg dışında bir yakıtla araba yürütmek çok zor artık

benzin? :) 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

benzin? :) 

konumuz 4 çeker yahu pilli oyuncak değilki :D 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bazı araç

araçlar uzaktan güzeldir, 2004-2005 olsa alınır fikrim olurdu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ali Gök yazdı:

lpg ile mis zaten lpg dışında bir yakıtla araba yürütmek çok zor artık

Ev kullanımı haricinde LPG zamlı şu fiyattan satılacak diye bir KHK çıkar mı hani örneğin mesela? Aklımda deli sorular :) 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Yurdaer Elay yazdı:

Ev kullanımı haricinde LPG zamlı şu fiyattan satılacak

piknik tüpü karaborsa olur :keyifli:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

bazı araç

araçlar uzaktan güzeldir, 2004-2005 olsa alınır fikrim olurdu.

yargı dizinde savcı mk1 crv kullanıyor valla

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...