İçeriğe Yönlendir

Sıkıntılı Bir Fıstık W123 230E

Talha Bilgi

Recommended Posts

Çağlar Bayur

gayet hızlı olmuş halılar tabanlar

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Çağlar Bayur yazdı:

gayet hızlı olmuş halılar tabanlar

İstanbulda olsa, bu zamana kadar ustayı razı etmeye çalışıyor olurduk. İşi kabul etmesi için. Sonra 15-20 güne randevu verirdi, 45 gün sonunda belki biterdi.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Önder Özcan yazdı:

45 gün

hafta denmek istenmiştir nolursun öyle olsun lütfen :onder:  gün nedir yahu

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Klavye otomatik düzeltmiş. Yapay zeka haftayı kabul etmedi :yildizlar:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Önder Özcan yazdı:

Yapay zeka haftayı kabul etmedi

gelsin o yapay zeka, sanayide biraz gezinsin , çipleri yansın

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
(düzenlendi)

Direksiyon değişim olmayınca tamir yoluna başvurdum, bu sayede ucuz oldu belki A sınıfı bir iş olmadı ama hiç olmazsa kendi orjinal direksiyonun değerlendirmiş oldum. 150 TL mal oldu. Sünger dolgu, bant ile sabitledim üstüne direksiyon kılıfı diktik.

önceki hali ;

4k3ppp6.jpg

Tamir ;

6pekngg.jpg

fd01rp4.jpg

son hali ;

b62fwhs.jpg

tarihinde Talha Bilgi tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bu da güzel olmuş, sizinki kadar değil tabi

Screenshot_20221007-203706125_1.jpg

• Mutlu 4
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
Talha Bilgi yazdı:

Direksiyon değişim olmayınca tamir yoluna başvurdum, bu sayede ucuz oldu belki A sınıfı bir iş olmadı ama hiç olmazsa kendi orjinal direksiyonun değerlendirmiş oldum. 150 TL mal oldu. Sünger dolgu, bant ile sabitledim üstüne direksiyon kılıfı diktik.

önceki hali ;

4k3ppp6.jpg

Tamir ;

6pekngg.jpg

fd01rp4.jpg

son hali ;

b62fwhs.jpg

Yok beğenemedim. Daha dogrusu yakistiramadim..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Hafta sonu biraz uğraşayım dedim, bagaja felan el atacaktım lakin hava buz gibiydi ve hava kaplı idi yağdı yağacak gibi olunca temizlik bile yarım kaldı ;

arka döşemede hafif lekeler vardı çok bastırmadan sildim , ön göğüs mat sprey ile sildim, ve karşınızda da çift renk laminated yerli camım

8puux8d.jpg

1mqzbfo.JPG

n3kdk5j.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Talha Bilgi

Dün hacı w123'ü yolcu ettim. Sahibinden İlan vs çıkmadan denizli de bir yedek parçacı arkadaşa gitti. Şimdi sıra yeni macerada... 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Talha Bilgi yazdı:

Dün hacı w123'ü yolcu ettim. Sahibinden İlan vs çıkmadan denizli de bir yedek parçacı arkadaşa gitti. Şimdi sıra yeni macerada... 

Ne kadar da güzel olmuştu :) 

Alan hayrını görsün. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ne kadar da güzel olmuştu :) 

Alan hayrını görsün. 

Görsel olarak güzeldi evet ama otomatik şanzıman sıkıntısı bitirememiştim, alacak arkadaş komple revize edecek ben o kadar para vermezdim sanırım :) . Bakalım abi şimdi 180-190 bandında otomatik vites işe git gel ve hobby aracı bakıyorum. Teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Talha Bilgi yazdı:

126 v8 yap

• Teşekkür 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
(düzenlendi)
Doğan Arşiray yazdı:

126 v8 yap

yok abi artık yaşlanıyorum sanırım. :unsure2: w124,w202  1994 yıl öncesine dönmem sanırım....  Belkide bir japon, volvo, alman felan deneyebilirim 180-190-200 bandında....

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bunlardaki E lafı 124 lerdeki gibi LPG de sıkıntı yapıyor mu. 230 mu daha iyi olur acaba 230E yerine.

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bunlardaki E lafı 124 lerdeki gibi LPG de sıkıntı yapıyor mu. 230 mu daha iyi olur acaba 230E yerine.

bendeki 83 model 230E idi yani lpg'de patlatma yapan serisiydi. Lakin LPG'de ben sıkıntı yaşamadım. w124 kasa ile aynı motor vardı....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Talha Bilgi yazdı:

230E idi yani lpg'de patlatma yapan serisiydi.

hareketli venturi mi var bunlarda?

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

hareketli venturi mi var bunlarda?

abi bende geçmişte w124 230E de vardı onda da bir kez patlatma yapmadı. Düzgün bir lpg ayarı ve ateşleme sistemi elemanlarının sağlıklı olması kafi, birde lpg için mikserler var ara mikser onu takıyorsunuz hava filtresinin kutu içine çözüm oluyor.... Artan basınç sonrası  atan emiş hortumu bu patlatma aslında bu boru sonrasında ördek tabir edilen bir parçanın lastiğini yırtıyor....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bunların enjeksiyonu mekanik elektronik karışık olan tip miydi ? mikseri hava boğaz girişi öncesine mni sonrasına takıyorlar?

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Bosch K-Jetronic olması lazım bunlar. Bayağı sıkıntılı bir sistem diye biliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Çağlar Bayur yazdı:

bunların enjeksiyonu mekanik elektronik karışık olan tip miydi ? mikseri hava boğaz girişi öncesine mni sonrasına takıyorlar?

@Selim Bilginbeyin dediği gibi K-jetronic diye adlandırılıyor lakin sıkıntılı bir sistem değil aslında dediğim gibi stabil ama bakım önemli. 
Hava diltre kazanının içine abi üstteki kazanın içinde en üstte takılı oluyor o mikser

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

200 lerde patlıyor da 230 lar ve üstünde daha stabil diyor

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Mustafa Tüfekçi yazdı:

200 lerde patlıyor da 230 lar ve üstünde daha stabil diyor

c200 nasil gidiyor 🤪

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Sami Demirpaz yazdı:

c200 nasil gidiyor 🤪

C var c var :P

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...